Winterswijk, Netherlands
Terug

‘Het boek van Sinterklaas’ in bibliotheken Oost Gelre

67223e7f1a44c
peter |  | Aangepast op
Op vrijdag 29 (Lichtenvoorde) en zaterdag 30 november (Groenlo) is Poppentheater Jacobus Wieman te gast in de bibliotheken in Oost Gelre. Koos Wieman speelt in beide vestigingen de voorstelling 'Het boek van Sinterklaas'. De voorstellingen zijn gratis te bezoeken, maar aanmelden via www.oostachterhoek.nl/boekvansinterklaas of in de bibliotheekvestiging is wel nodig. De voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf 2 jaar. In beide bibliotheken begint de voorstelling om 10.30 uur. Het boek van Sinterklaas Samen gezellig Sinterklaas vieren: Dat is een goed idee! Maar waar is Sinterklaas, vraagt Koos zich af? En wat heb je eigenlijk allemaal nodig voor een Sinterklaasfeest? Samen met de kinderen in het publiek bedenkt en zoekt hij alle attributen die erbij horen zoals het grote boek, de boot, de mijter, het paard, de stoel, Sints baard en staf. En natuurlijk de liedjes, veel bekende liedjes, een oud welkomstlied en een speciaal door Koos gemaakt Sinterklaaslied worden samen gezongen. En of Sinterklaas nu zelf komt of ‘Sinterkoos’, het wordt een feest voor iedereen! Het boek van Sinterklaas is een vrolijke voorstelling met poppen. Zo wordt deze spannende tijd voor kinderen een gezellige tijd in een warme en vrolijke sfeer. Poppentheater Jacobus Wieman Koos Wieman is al meer dan veertig jaar poppenspeler en staat bekend om zijn professionele speltechniek. Vanuit zijn passie voor het poppenspel ontwikkelt hij producties waarin hij met weergaloos poppenspel en flitsende dialogen het publiek meeneemt in een verhaal.

Lees ook

Hootchiekoe_25_Zondag_169

Hootchie Koe: drie dagen muziek, sfeer en samen genieten

VARSSEVELD - Zodra de eerste gitaarakkoorden over de festivalweide klinken en de eerste koude biertjes worden getapt, weten de vaste bezoekers genoeg: Hootchie Koe is weer terug. Van vrijdag 3 tot en met zondag 5 juli verandert het terrein bij het Hofshuus in Varsseveld opnieuw in een bruisende ontmoetingsplek vol muziek, theater, kindervertier en gezelligheid.

strongman

Strongman Champions League naar Winterswijk

WINTERSWIJK - Winterswijk staat deze zomer internationaal in de schijnwerpers. Op zondag 21 juni 2026 verandert de Markt in het centrum in een indrukwekkende arena voor de Strongman Champions League. Tijdens dit grootschalige evenement nemen twaalf van de sterkste mannen ter wereld het tegen elkaar op in een reeks spectaculaire krachtproeven.

21102620H220Bus20Arriva20web-11

Groot onderhoud aan de N314: Arriva zet pendelbussen in

BAAK - Door groot onderhoud aan de N314 in Baak, vervallen van maandag 22 tot en met vrijdag 26 juni bushaltes op buslijn 28 tussen Doetinchem en Zutphen. Arriva zet pendelbusjes en een aangepaste dienstregeling in. Hierdoor kunnen reizigers tijdens het onderhoud aan de weg toch met het openbaar vervoer op hun bestemming komen.

foto boek burgemeester juni 2026

Jubileum Molen Bataaf: boek en historische fietstocht

WINTERSWIJK - Met een goed bezochte receptie vierde Stichting Molen Bataaf vrijdag, samen met vele vrijwilligers, buren en andere relaties die zich betrokken voelen bij de molen, twee jubilea: het 25-jarig bestaan van de stichting en de 225e verjaardag van de molen. Ook burgemeester Baukje Dijkstra was aanwezig bij deze dubbele jubileumviering.

Wethouder Elvira Schepers

Wethouder Elvira Schepers-Jansen neemt afscheid na zeven betrokken jaren in Winterswijk

WINTERSWIJK - Na zeven jaar inzet voor de Winterswijkse samenleving neemt wethouder Elvira Schepers-Jansen afscheid van haar functie. In deze periode heeft zij zich, samen met inwoners, organisaties en partners, met hart en ziel ingezet voor een sociaal en verbonden Winterswijk.

GTW 475 rondrit naar houtzagerij Nijhuis Groenlo

Cultuurbus rijdt op 21 juni naar Kasteel Slangenburg

WINTERSWIJK - Vorig jaar jaar startten Sociaal Team de Post, Transit Oost, gemeente Winterswijk en Boogie Woogie met de Cultuurbus. Dat was zo’n succes dat er ook dit jaar weer met de bus gereden wordt. De eerste rit zijn inmiddels geweest. Vrijdag 19 juni is de volgende. Die rit gaat naar Kasteel Slangenburg in Doetinchem.