Winterswijk, Netherlands
Terug

AFM Kinderhulpweek groot succes

michiel |  | Aangepast op

In 2016 ontstond het idee bij AFM Aalten een actie te bouwen rondom een goed doel. Gekozen werd er voor het Nationaal Fonds Kinderhulp. Want een op de acht kinderen groeien in Nederland op in armoede. Als een kind uit zo'n gezin met stille armoe dan toch eens wordt uitgenodigd voor een feestje, moet het vaak ´nee´ zeggen. Omdat er geen geld is om een cadeautje te kopen. En daarom is er vanaf het eerste moment gekozen om het zeer lokaal te houden. In samenwerking met Isabella Kempers van Kinderhulp zijn er ideeën en plannen gesmeed. Pannenkoekenhuis & Partycentrum 't Noorden in Aalten werkte vanaf het eerste moment mee en de live radio-uitzendingen kwamen vanuit die locatie. Het resulteerde in een groot succes en de opbrengst was ruim zestienduizend euro. Met veel ervaring en motivatie werd er al vroeg in 2017 plannen gesmeed voor een herhaling. Nog grootser werd er uitgepakt. Na vele maanden van voorbereiding begon 19 december de AFM Kinderhulpweek 2017. Zaterdagavond 23 december kon het eindbedrag bekend worden gemaakt. Een opbrengst waar niemand van had durven te dromen. 52.814.89 Euro !!!!!

Lees ook

wij zoeken jou.jpg

Gezocht: nieuwe radiomakers

WINTERSWIJK - De radiomakers van de weekendprogramma’s “Pluk de Dag” en “Op de Koffie” zijn op zoek naar uitbreiding van het team! Lijkt het jou leuk om radio te maken en aandacht te geven aan lokaal nieuws, evenementen of bijzondere inwoners? Dan is dit misschien jouw kans! Stuur een privébericht of mail naar info@rtvslingeland.nl. Of loop eens gezellig binnen in de studio op zaterdagochtend of zondagochtend.

handel bij hitte.jpg

Gemeenten en partners in en rond de Achterhoek slaan handen ineen tegen hitte

ACHTERHOEK - Aanhoudende hitte vormt een steeds groter gezondheidsrisico, vooral voor ouderen en kwetsbare inwoners. Daarom vragen gemeenten en hun partners in en rond de Achterhoek met de campagne Handel bij hitte aandacht voor eenvoudige maatregelen die helpen om gezondheidsklachten te voorkomen.

ThomasDuivenvoorden0.png

Duivenvoorden pakt het roer in Doetinchem: 'Dit is nog een echte voetbalclub'

Het afgelopen seizoen was Thomas Duivenvoorden nog assistent bij De Graafschap, maar wanneer de voorbereiding op 20 juni gaat beginnen is hij de hoofdtrainer van de Superboeren. De 39-jarige oefenmeester werd begin 2025 binnengehaald met een duidelijk plan: een jaar in de keuken kijken bij Marinus Dijkhuizen en dan het stokje overnemen. Hoewel zijn eerste jaar niet eindigde zoals gehoopt, kijkt hij positief terug.

Afval container.png

ROVA controleert pmd-containers op vervuiling

WINTERSWIJK - De gemeente Winterswijk gaat samen met ROVA de kwaliteit van ingezameld pmd-afval verbeteren. Alleen goed gescheiden plastic verpakkingen, metalen verpakkingen en drankenkartons kunnen namelijk opnieuw worden gebruikt als grondstof.

IMG_8293.jpeg

Groenloseweg in Winterswijk deels dicht na vondst onbekende stof in auto

Winterswijk - De Groenloseweg was tijdelijk afgesloten vanaf de rotonde tot aan de Harmonie nadat in een auto een onbekende stof werd aangetroffen.

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026.jpg

Maandag 1 juni ontvangen Gelderlanders het NL-Alert testbericht

WINTERSWIJK - Maandag 1 juni verstuurt de overheid rond 12 uur het NL-Alert testbericht. Zo test de overheid of het alarmsysteem werkt bij een noodsituatie. Voor Gelderlanders die vaak in de buurt van de grens zijn, is de NL-Alert App handig. Download je de NL-Alert App voor 1 juni? Dan kan je meteen testen of die goed staat ingesteld. In december 2025 had de NL-Alert App ruim 6.400 gebruikers in Gelderland.