Winterswijk, Netherlands
Terug

B en W kiest opnieuw voor nieuw bedrijventerrein aan de Misterweg

Voorkeurslocatie-bedrijventerrein-Misterweg.jpg
michiel |  | Aangepast op
“Onze keuze blijft bij de Misterweg”, zei wethouder Inge klein Gunnewiek. “Het is hoog tijd om die keuze te maken.” Het nieuwe bedrijventerrein zal in het gebied tegenover Obelink in fasen worden ontwikkeld. In januari kozen burgemeester en wethouders ook al voor deze locatie. Daarna konden omwonenden en andere belanghebbenden zienswijzen indienen. Daar is volop van gebruik gemaakt. De beoordeling van de zienswijzen heeft niet tot een andere conclusie geleid. “De Misterweg is het beste te ontwikkelen. Deze locatie raakt de minste woningen en zorgt voor de minste extra verkeersbewegingen op de rondwegen”, zegt de wethouder. In januari werd nog uitgegaan van 17 hectare. Dat is nu 22 hectare geworden. Volgens wethouder klein Gunnewiek is de ontwikkeling van een nieuw bedrijventerrein noodzakelijk. “De vraag voor de toekomst staat als een paal boven water. Het is geen exacte wetenschap, maar de vraag komt er.” Daarom kiest B en W nu voor een robuuste oplossing voor de lange termijn. “Dat voorkomt dat we elke keer de discussie over moeten doen.” De discussie is echter nog niet over, want hierna wordt er een omgevingsvisie opgesteld, waarin de keuze verder wordt onderbouwd. Alle betrokkenen kunnen dan opnieuw hun inbreng hebben. Het zal nog vele jaren duren, voordat de eerste schop er in de grond kan. Iedereen die een zienswijze heeft ingediend kan die in de algemene commissievergadering op woensdag 8 september toelichten. De inspreker moet zich hiervoor uiterlijk dinsdag 7 september aanmelden via griffie@winterswijk.nl of (0543) 543 543. In de commissievergadering discussiëren de commissieleden over het B en W-voorstel. In de gemeenteraadsvergadering van 23 september wordt dan een besluit genomen.

Lees ook

hilgelo vanuit de lucht.JPG

1 mei start van het zwemseizoen

REGIO - Vrijdag 1 mei start het zwemseizoen 2026 voor zwemmen in oppervlaktewater, zoals rivieren, sloten, kanalen en meren. Zwemmen betekent plezier voor jong en oud en is vooral gezond. In Nederland zijn meer dan zevenhonderd officieel aangewezen zwemwaterlocaties waar je veilig kunt zwemmen. Gelderland telt er 79. Zwemmen in oppervlaktewater heeft ook risico’s. Hou er bijvoorbeeld aan het begin van het seizoen rekening mee dat het water nog erg koud kan zijn en dat je daardoor verkrampt kunt raken.

skbentree.jpg

SKB verandert manier van afspraak maken voor bloedafname

WINTERSWIJK - Veel zorgzaken worden bij het Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) al digitaal geregeld, zo ook het maken van een afspraak voor bloedafname. Het maken van een afspraak voor bloedafname gaat veranderen. Patiënten kunnen op dit moment zelf via de website van het ziekenhuis een afspraak maken. Vanaf woensdag 27 mei kunnen zij alle afspraken voor bloedafname maken via het persoonlijke online zorgportaal MijnSKB.

afgevulde flessen.JPG

Wereldprimeur bij Brouwersnös met innovatieve doseertechnologie

GROENLO – Brouwerij Brouwersnös in Groenlo heeft samen met Bronkhorst High‑Tech uit Ruurlo een wereldprimeur gerealiseerd op het gebied van bierafvulling. Voor het eerst is het gelukt om tijdens het afvullen van bier uiterst nauwkeurig natuurlijke fruitaroma’s rechtstreeks in de fles te doseren. De innovatieve techniek maakt het mogelijk om binnen één brouwbatch meerdere smaakvarianten te creëren, zonder aparte biertanks te gebruiken.

grens.JPG

Uitspraak Duitse rechter zet discussie over grenscontroles op scherp

REGIO – De recente uitspraak van de administratieve rechtbank in het Duitse Koblenz over grenscontroles onderstreept volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer de noodzaak van een nieuwe visie op het Europese grensbeleid. De rechtbank oordeelde dat de huidige Duitse grenscontroles in strijd zijn met het Europese recht.

tvorster.jpg

De toekomst van het Aaltense buitengebied onderwerp van meedenkavond

DE HEURNE – De toekomst van het Aaltense buitengebied staat centraal tijdens een meedenkavond op dinsdag 12 mei bij melkveebedrijf ’t Vorster in De Heurne. De bijeenkomst wordt georganiseerd door de fractie Progressieve Partij‑GroenLinks‑PvdA en gaat over de nieuwe Omgevingsvisie Gelderland, het Beleidskader Land- en Tuinbouw en het Waterbeheerprogramma van Waterschap Rijn en IJssel.

Openluchttheater.jpg

Moederdagconcert KWOV markeert heropening Openluchttheater Huininkmaat

WINTERSWIJK - Op zondag 10 mei staat Winterswijk in het teken van een bijzonder muzikaal moment. Vanaf 11.00 uur verzorgt de volledige harmonieafdeling van de Koninklijke Winterswijkse Orkestvereniging een feestelijk Moederdagconcert in het Openluchttheater in de Huininkmaat. Het concert vormt tegelijkertijd de officiële heropening van het volledig gerenoveerde openluchttheater, dat hiermee voor het eerst weer in gebruik wordt genomen.