Winterswijk, Netherlands
Terug

Baukje Dijkstra wordt burgemeester van Winterswijk: 'Mijn dochter is al begonnen met Duits leren'

Baukje Dijkstra
Foto: Gemeente Winterswijk

De 62-jarige Baukje Dijkstra wordt voorgedragen als de nieuwe burgemeester van Winterswijk. Na een internationale loopbaan, onder meer als diplomaat in Pakistan, Zuid-Afrika en Egypte, is zij momenteel werkzaam bij het Ministerie van Buitenlandse Zaken. Dijkstra heeft nog geen ervaring als burgemeester. Naar verwachting zal ze medio april worden geïnstalleerd. "Ik moet nog een beetje landen", laat Dijkstra donderdagavond via een Teams-verbinding in de raadszaal van Winterswijk weten. Met een haperende verbinding blijft het ook bij deze korte woorden. In een persbericht van de gemeente Winterswijk laat Dijkstra weten er echt zin in te hebben. "Ik hoop hier een burgemeester te zijn die zichtbaar is, die luistert en die er is voor mensen in goede tijden én wanneer het spannend wordt. We hebben er als familie ook echt zin in. Mijn dochter is zelfs al begonnen met Duits leren." Dijkstra is geboren en getogen in Friesland in een dorpje op het platteland. Ze is op dit moment werkzaam voor het ministerie van Buitenlandse Zaken als voorzitter transitie voor de regio Midden-Oosten en Noord-Afrika. 'Benaderbare en betrokken burgemeester' "We hebben niet zomaar een burgemeester gevonden", geeft Loes ten Dolle (D66) als voorzitter van de vertrouwenscommissie aan. "Een dirigent voor Winterswijk waar wij naar op zoek waren." Winterswijk was volgens Ten Dolle op zoek naar een benaderbare en betrokken burgemeester. “Vanaf het eerste gesprek was er een duidelijke klik. Baukje is nuchter, warm en oprecht geïnteresseerd in mensen. Zij begrijpt wat naoberschap betekent en voelt feilloos aan wat haar omgeving nodig heeft." Voorgangers Het afgelopen half jaar was Annemiek Jetten waarnemend burgemeester in Winterswijk. Eerder was zij burgemeester in de gemeenten Sluis en Vlaardingen en waarnemend burgemeester in de gemeente Papendrecht. “Het college feliciteert Baukje Dijkstra van harte met de voordracht en kijkt uit naar een prettige en constructieve samenwerking”, aldus Jetten. Jetten volgde Joris Bengevoord op die na 8 jaar afscheid nam van Winterswijk. Bengevoord is op dit moment dijkgraaf bij het waterschap Brabantse Delta.

 | Aangepast op

Lees ook

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

Sproei Droogte 2026-1

Waterschap stelt oppompverbod in voor Achterhoekse natuurgebieden

Het Waterschap Rijn en IJssel stelt een tijdelijk verbod in voor het oppompen van grondwater in kwetsbare natuurgebieden. Ook is het sproeien met grondwater in deze gebieden voorlopig verboden. Het verbod gaat woensdag om 08.00 uur in.

Mooie fietstocht langs Bovenslinge leidt via de Bekkendelle naar boer Boeijink op landgoed het Mentink (1640x1218)

Klimaatexcursie naar veranderend boerenbedrijf op landgoed Het Mentink

WINTERSWIJK – Beweging Liefde voor het Klimaat organiseert op zaterdag 15 augustus een bijzondere klimaatexcursie per fiets naar landgoed Het Mentink. Deelnemers maken kennis met een veranderend boerenbedrijf en krijgen een kijkje achter de schermen van duurzame initiatieven in het buitengebied van Winterswijk.

Franse veldwesp in trompetbloem - Nathan Veenstra

Is 2026 een slecht wespenjaar?

REGIO - Hoeveel wespen heb jij gezien dit jaar? Grote kans dat je er geen of maar enkele hebt gezien. Veel mensen vinden het verontrustend dat ze zo weinig wespen zien, in onder andere België en het Verenigd Koninkrijk hebben diverse media al melding gemaakt van zorgwekkend lage aantallenwespen. In Nederland is het beeld niet anders, al zal niet iedereen dat zo ervaren. Met de nationale wespentelling hopen natuurorganisaties een beeld te krijgen van de stand en verdeling van de verschillende wespensoorten in Nederland.

image (1)

Lezing over de Phoenix bij Wenters Plus

WINTERSWIJK – Wenters Plus organiseert op dinsdag 11 augustus een bijzondere lezing over de Phoenix, het schip dat in de geschiedenis van Winterswijk een tragische plaats inneemt.

6bdf40d6ad7872360520cf34fd60274d533c5e9d5632f0b5bab42556cce3c523

Winkiefestival sluit Winkieweek af met groot spektakel van Defensie en hulpdiensten

WINTERSWIJK – De jaarlijkse Winkieweek vindt dit jaar plaats van maandag 17 augustus tot en met zaterdag 22 augustus. Traditiegetrouw wordt de week afgesloten met het populaire Winkiefestival, dat dit jaar in het teken staat van veiligheid, techniek en indrukwekkende demonstraties.