Winterswijk, Netherlands
Terug

Beleef de magie van de Winterswijkse musea in het donker

Museumnacht-Winterswijk-2024-Banner
peter |  | Aangepast op
Op zaterdag 9 november 2024 openen Transit Oost, De Museum Fabriek en Museum Villa Mondriaan hun deuren voor een bijzondere Museumnacht in Winterswijk. Tussen 19:00 en 00:00 uur kunnen bezoekers genieten van een gevarieerd programma vol muziek, kunst en cultuur, geschikt voor jong en oud. De populaire ‘Borrelbus’ rijdt de hele avond gratis tussen de musea en zorgt ervoor dat je niets hoeft te missen. Het belooft een bijzondere avond te worden. Vorig jaar werd voor het eerst een Museumnacht georganiseerd in Winterswijk. Het idee kwam uit de Museumvisie: een werkgroep waar de drie musea en de Gemeente Winterswijk als partner in zitten. De musea hadden al langer de wens om samen een programma te maken. Dit jaar is daar een geheel verassende draai aan gegeven. Zo vertelt muzikale programmeur van de avond Jeffrey Sletering: “Ontdek het verleden, beleef het heden en inspireer de toekomst tijdens Museumnacht Winterswijk.” Bezoekers kunnen vanaf Transit Oost elk uur gratis gebruik maken van de ‘Borrelbus’, die hen comfortabel naar verschillende locaties brengt. Transit Oost opent speciaal voor deze avond haar unieke museumwerkplaats, waar je de rijke spoorweggeschiedenis van Oost-Nederland kunt ervaren. Hoogtepunten zijn een lezing door Wim Aalderink over pionier Jan Willink, flitsrondleidingen, het bouwen aan modellandschappen en een indrukwekkend diorama van station Neede in 1925. Deense muzikant Bjarke Ramsing verzorgt de sfeervolle muziek. Bij De Museum Fabriek ontdek je unieke historische beelden van Winterswijk tijdens een doorlopende filmvertoning en geniet je van een muzikale set door Bas Vinyl. Ook geeft de jazzband Hang Trio een spetterend optreden. In Museum Villa Mondriaan kun je genieten van live optredens van Collin Daamen, Rick Sanders en het duo SERVICE. Doe mee aan flitsrondleidingen door de tentoonstellingen De regionale spiegel en Michael Rhebergen | It Might As Well Be Spring. Creatievelingen kunnen aan de slag met een workshop linosnede en er zijn korte films te zien van jonge filmmakers. Zin in iets bijzonders? Meld je aan voor ‘Op date met Mondriaan’ (18+), een blinddate tussen kunstwerken en mensen! Beleef deze Museumnacht en ontdek het culturele hart van Winterswijk! Met één ticket van €17,50 heb je toegang tot alle activiteiten en tentoonstellingen in Transit Oost, Museum Fabriek en Museum Villa Mondriaan. Voor het volledige programma en het reserveren van een ticket, kijk op https://villamondriaan.nl/.

Lees ook

cover boek

17-jarige Mariëtte uit Winterswijk raakte deels verlamd, maar gebruikte die tijd om boek te schrijven

WINTERSWIJK - Mariëtte Nieling is groot sportfanaat, ze houdt vooral van skeeleren, voor haar echt een moment om haar gedachten de vrije loop te laten gaan. Toch was dit voor haar niet altijd mogelijk. Het is eind augustus als de, op dat moment, 15-jarige Mariëtte Nieling in beide benen verlamd raakt. Er brak een periode aan waarin ze volledig opnieuw moest leren lopen.

Werkzaamheden Totempaal

Speeltuin Kindervreugd De Totempaal weer open

WINTERSWIJK - Goed nieuws voor kinderen en buurtbewoners: speeltuin Kindervreugd De Totempaal is weer geopend. Nadat de afgelopen periode verschillende werkzaamheden zijn uitgevoerd, heeft de gemeente de speeltuin opnieuw beoordeeld en goedgekeurd. Daarmee kunnen de poorten weer open en kan er weer volop worden gespeeld.

0b461f135584c9abace0893021242782160e5c4164c51b58436c446f85b33370

WF Hamalandtochten voor wandelaars en Fietsers

WINTERSWIJK - Op zondag 6 september organiseert de stichting WFevenementen in Winterswijk haar jaarlijkse Hamalandtochten voor zowel wandelaars als fietsers. De

Jeroen Twisk (l) en Wim Ruessink foto pr

Muziek Centraal in Zonnebrinkkerk met bijzondere combinatie

WINTERSWIJK - Deze zomer is er weer de zomermuziekserie Muziek Centraal in Winterswijk. Omdat de Jacobskerk gesloten is wegens bouwwerkzaamheden, zal de serie in een afgeslankte versie op gastlocaties plaatsvinden. Onder de noemer ‘Werk in uitvoering’ zijn er dit jaar vijf concerten.

Girls and their diamonds Nederlands kampioen

Goud, zilver en brons op het NK voor leden van HVW

WINTERSWIJK - Het afgelopen weekend was bijzonder succesvol voor de leden van HVW. Tijdens de Nederlandse Kampioenschappen werden prachtige resultaten behaald, met als hoogtepunt een Nederlandse titel én twee podiumplaatsen bij het springen.

ron jans diner 2

Dineren in Bredevoort met ex-toptrainer Ron Jans? Dat kan, maar voor slechts vier gasten!

BREDEVOORT - Een exclusieve avond met voetbaltrainer, muziekliefhebber en Music & Memory-ambassadeur Ron Jans. Op donderdag 15 oktober 2026 krijgen slechts vier personen de unieke kans om twee uur lang aan tafel te zitten met Ron Jans tijdens een volledig gesponsord culinair diner bij Boutique Hotel & Brasserie De Heerlyckheid in Bredevoort. De opbrengst van deze bijzondere veilingavond komt volledig ten goede aan Music & Memory Dementie Achterhoek.