Winterswijk, Netherlands
Terug

Benefietfestival ‘Winterswijk in Actie’ keert terug op 6 april 2025

header-winterswijk-in-actie
peter |  | Aangepast op
Winterswijk – Na twee succesvolle edities keert het benefietfestival Winterswijk in Actie dit jaar terug in het Vrijheidspark. Op zondag 6 april van 12:00 tot 19:00 uur staat het festival opnieuw in het teken van samenkomen, genieten en het ondersteunen van een belangrijk doel. Waar eerdere edities een specifiek goed doel hadden met een link naar Winterswijk, gaat de opbrengst dit jaar direct naar de toekomst van Winterswijk zelf: de jeugd. Het festival zet zich in om kinderen uit gezinnen met financiële beperkingen de kans te geven deel te nemen aan culturele activiteiten zoals muziek-, theater-, schilder- en danslessen, voorstellingen en workshops. Voor veel gezinnen wordt het steeds moeilijker om cultuur toegankelijk te houden, terwijl cultuur juist een essentiële rol speelt in persoonlijke ontwikkeling en ontspanning. Dit festival wil bijdragen aan een samenleving waarin ieder kind de kans krijgt om zijn of haar creatieve talenten te ontdekken. Het belang van cultuur Cultuur verrijkt ons leven. Het biedt ontspanning, prikkelt de geest en stimuleert creativiteit. Het stelt kinderen en volwassenen in staat om zichzelf te uiten, talenten te ontwikkelen en deel te nemen aan de samenleving. Helaas wordt cultuureducatie in Nederland steeds minder gesubsidieerd, waardoor het voor veel gezinnen een luxe wordt. Terwijl in landen als België culturele vorming bijna niets kost, zijn Nederlandse gezinnen vaak aangewezen op beperkte subsidiepotjes, die ook nog eens voor andere schoolkosten gebruikt moeten worden. Een grote groep mensen verdient net te veel om in aanmerking te komen voor ondersteuning, maar ondervindt wél de financiële druk. Met Winterswijk in Actie willen we niet alleen financiële steun bieden aan deze kinderen, maar ook het belang van cultuur benadrukken. Want hoe jonger je ermee begint, hoe langer je ervan kunt genieten en hoe groter de positieve impact op de rest van je leven. Een dag vol muziek, kunst en activiteiten Naast het inzamelen van geld voor dit belangrijke doel, belooft Winterswijk in Actie vooral een prachtige, culturele dag te worden voor jong en oud. Het festival biedt een breed programma met live bands, dj-acts, rap-optredens en theateracts. Studenten van Artez tonen hun kunst, en er zullen verschillende kinderactiviteiten plaatsvinden op het Vrijheidsplein. Ook zijn er diverse foodtrucks aanwezig om de bezoekers van een hapje en een drankje te voorzien. Het festival is een burgerinitiatief en wordt volledig gerund door vrijwilligers die zich met passie inzetten. Het doel van initiatiefneemster Josefine van den Berg is om bedrijven, inwoners en muzikanten jaarlijks samen te brengen om iets positiefs te doen voor Winterswijk. Steun ons! Om dit initiatief tot een succes te maken, hebben we alle steun nodig! Wil jij bijdragen aan de toekomst van Winterswijk? We hopen jullie allemaal te zien voor een dag vol cultuur en gezelligheid!

Lees ook

gemeentehuis_winterswijk

Nieuwe coalitie bouwt aan morgen

WINTERSWIJK - Met een nieuw hoofdlijnenakkoord Bouwen aan morgen zetten Voor Winterswijk, D66 Winterswijk en PvdA Winterswijk een duidelijke richting neer. In het akkoord wordt er gekozen voor vier grote thema’s die de partijen belangrijk vinden om Winterswijk sterk te houden en vooruit te brengen. Deze grote thema’s zijn Investeren in de jeugd, Een toekomstbestendig buitengebied, Bouwen aan een sterke samenleving en Ruimte voor Wonen, werken en ontmoeten.

knilmilitairen

Onthulling Moluks KNIL-monument in Winterswijk

WINTERSWIJK - Op zaterdag 27 juni 2026 vindt op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan de onthulling plaats van een nieuw Moluks KNIL-monument. De plechtigheid begint om 14.30 uur en vormt een eerbetoon aan de eerste generatie Molukse oud-KNIL-militairen en hun echtgenotes die zich in Winterswijk vestigden.

Foto certificering DigiTaalhuis 2026

DigiTaalhuis Achterhoek behaalt kwaliteitscertificaat met hoge score

ACHTERHOEK - DigiTaalhuis Achterhoek heeft opnieuw het officiële kwaliteitscertificaat ontvangen van de Certificeringsorganisatie Bibliotheekwerk, Cultuur en Taal (CBCT). Met een totaalscore van 61 van de 69 punten laat DigiTaalhuis Achterhoek zien dat de kwaliteit stevig op orde is. De score ligt ruim boven de minimale certificeringsscore én boven het landelijk gemiddelde.

HenkPen_DOA-18

Geslaagde bijeenkomst Duurzaam Ondernemerscentrum Achterhoek (DOA) bij Henk Pen in Groenlo

GROENLO - Duurzaam Ondernemerscentrum Achterhoek bracht op 11 juni ondernemers uit de regio samen voor een inspirerende bijeenkomst bij Henk Pen Campers en Caravans in Groenlo. De spiksplinternieuwe locatie vormde een treffend praktijkvoorbeeld van toekomstbestendig ondernemerschap in de Achterhoek.

2026-06 PvdA PRO in De Zwaan foto PRO Winterswijk

Einde aan 125 jaar arbeiderspartijen in Winterswijk

WINTERSWIJK - Met een vergadering in De Zwaan is dinsdag 16 juni een punt gezet achter 125 jaar arbeiderspartijen in Winterswijk. 35 lokale leden van de Partij van de Arbeid en GroenLinks waren getuige hoe de laatste bijeenkomst van PvdA Winterswijk overging in de eerste vergadering van PRO Winterswijk.

AI Image Flonkergood oproep

Verhalen veur Flonkergood 2027: ’t Kon minder!

ACHTERHOEK - De organisatie van de Waeke van het ‘Achterhookse en Liemerse Book’ is weer op zuuk naor mooie streektaalschriefsels. De mooisten wordt publiceerd in Flonkergood, ‘t kadobuukske da’j in de Waeke, begin meert 2027, gratis kriegt biej ankoop van ‘n streek(taal)boek. Dit jaor is ‘t thema ‘t Kon minder. De verhalen en gedichten, in de Achterhookse of Liemerse streektaal, könt töt 31 oktober 2026 wodden in-estuurd.