Winterswijk, Netherlands
Terug

Denk mee over de omgevingsvisie van Oost Gelre

peter |  | Aangepast op
Oost Gelre in 2040: denkt u mee? De omgevingsvisie is een belangrijk document voor onze gemeente. In de omgevingsvisie komt op hoofdlijnen te staan hoe wij willen dat onze gemeente er uit gaat zien op het gebied van wonen, leven en werken. In de omgevingsvisie komen dus veel onderwerpen samen. Waar en hoe willen we wonen? Waar willen we recreëren? Waar willen we ‘groen’? Waar en hoe willen we werken? Hoe gaan we om met de uitdagingen in het buitengebied? Dit soort vraagstukken doen een beroep op de ruimte die we in onze gemeente hebben. Daar moeten we goed over nadenken zodat alles goed op elkaar aansluit en we het meest uit onze ruimte halen. Het vraagt veel om tot een omgevingsvisie te komen. Sommige ideeën kunnen we concreter uitwerken. In andere gevallen moeten we de ontbrekende informatie nog ophalen. De gemeente vraagt haar inwoners hier een actieve rol in te vervullen. Meedenken of meewerken wordt daarom gewaardeerd!   Online bijeenkomst 8 december om 19:30 uur Tijdens een bijeenkomst op 8 december om 19.30 uur kunnen inwoners van Oost Gelre aangeven wat zij belangrijk vinden voor een aantrekkelijke leefomgeving in 2040. De gemeente heeft de vorm van de bijeenkomst aangepast aan de aangescherpte coronamaatregelen. Deze vindt online plaats via MS-Teams. Alle inwoners, jong en oud, en ondernemers kunnen zich aanmelden voor deze avond via: https://bit.ly/Meedoen8december en zijn van harte welkom om aan deze bijeenkomst mee te doen. Na uw aanmelding ontvangt u de vergaderlink.   De gemeente komt graag in contact met geïnteresseerde inwoners. Houden één of meerdere van de opgaven in de omgevingsvisie 2040 de gemoederen bezig? Zie je een rol voor jezelf en voor je organisatie? Heb je concrete ideeën die bijdragen aan de opgaven? Of kun je op een andere manier iets betekenen? Dan komt de gemeente Oost Gelre graag met je in contact via 0544-39 35 35. Naar verwachting organiseren we in februari 2022 bijeenkomsten voor onze inwoners over de invulling van de leefomgeving. Zodra de coronamaatregelen weer ruimte bieden, zal de gemeente de bijeenkomsten fysiek houden. Via www.oostgelre.nl/omgevingsvisie blijven de inwoners op de hoogte en lezen zij meer over de manier waarop zij een bijdrage kunnen leveren. Dat kan door bijvoorbeeld de vragenlijst online in te vullen. Hoe meer inwoners deze invullen, hoe beter. De gemeente krijgt dan een goed beeld van wat haar inwoners belangrijk vinden voor een aantrekkelijke leefomgeving, nu en in de toekomst. De enquête invullen kan via https://bit.ly/EnquêteOmgevingsvisie. Het duurt ongeveer 5 tot 10 minuten om alle vragen te beantwoorden.

Lees ook

groot-RRReis trein HR.jpg

Eerste Arriva-trein met naam “Ode aan het landschap” rijdt door de Achterhoek

Achterhoek – De eerste Gelderse Arriva-trein met een nieuwe naam is vanaf nu op het spoor te zien. De trein draagt de naam Ode aan het landschap, een naam die reizigers vorig jaar kozen tijdens de regionale treinnamenwedstrijd van Arriva. De naam verwijst naar de bekende fietsroute van Achterhoek Toerisme én naar het typische coulisselandschap waar de trein dagelijks doorheen rijdt.

dweilorkestedag.JPG

Dweilorkestendag Eierjongens tweede

GROENLO - Ondanks het regenachtige weer kijkt de organisatie van de Dweilorkestendag in Groenlo terug op een zeer geslaagde editie. Het historische centrum stond de hele dag in het teken van muziek, gezelligheid en saamhorigheid. Veel bezoekers trokken naar de binnenstad en genoten van de optredens van de deelnemende dweilorkesten.

obbink-run-090624-mh-19.jpg

Doe mee met de Obbink Run op zondag 31 mei

WINTERSWIJK - Op zondag 31 mei organiseert Archeus weer haar gezellige en sportieve voorjaarsloop: deObbink Run. Een mooie gelegenheid om lekker in beweging te komen en te genieten van deprachtige natuur ten oosten van Winterswijk!

Zicht op Stelkampsveld en boerderij de Steelkamp (1).jpg

Rondleiding natura 2000 gebied Stelkamspveld

RUURLO - Beweging Liefde voor het Klimaat organiseert gezellige en boeiende fiets- enwandelexcursies in steeds een ander stukje Achterhoek. Op zondag 17 mei wordt eenbezoek gebracht aan Stelkampsveld een natura 2000-gebied dat staat in de Nederlandsetop tien van gebieden met de meest zeldzame plantengroei. De afgelopen jaren zijndrastische maatregelen genomen om de natuurkwaliteit te bewaren. Stukken naaldbos zijngekapt, de voedselrijke bodemlaag is op veel plekken afgegraven en het grondwaterpeilverhoogd.

Afbeelding-draaiboek.jpg

Nieuwe Denk vooruit-campagne helpt bedrijven zich voor te bereiden op noodsituaties

Blijven bedrijven in Gelderland draaien in een noodsituatie? 

WINTERSWIJK - Als ondernemer wil je je zaken goed op orde hebben, zodat je kunt groeien. Daarom staan steeds meer Gelderse ondernemers stil bij de vraag: blijft mijn bedrijf draaien in een noodsituatie, waarbij stroom, internet of water uitvalt? Zo’n noodsituatie kan je bedrijf plotseling stilleggen. Vandaag start de Nationale Draaiboekenweek. Door nu te starten met een draaiboek zorg je dat jouw bedrijf blijft draaien bij een noodsituatie. Zo help je jouw bedrijf, toeleveranciers, klanten én Nederland vooruit.

De Treffer.jpg

Ervaren Kracht Wandelvoetbaltoernooi

LICHTENVOORDE - Op woensdag 13 mei organiseert Wandelvoetbalclub De Treffer voor de 4e keer het ErvarenKracht Wandelvoetbaltoernooi. Op het sportpark van Longa’30 ontmoeten maar liefst 16teams elkaar, aldus medeorganisator Frans Ebbers. “De deelnemers verheugen zich op hettoernooi, maar vooral op de ontmoeting en gezelligheid die ons toernooi kenmerkt”.