Winterswijk, Netherlands
Terug

Dweilorkesten spelen Groenlo plat op Hemelvaartsdag

Sfeerbeeld-4-Dweilorkestendag
peter |  | Aangepast op
Op 9 mei 2024, Hemelvaartsdag, komen dertig dweilorkesten uit heel Nederland naar Groenlo om te spelen op het Open Achterhoeks Dweilorkesten Kampioenschap, ook wel ‘Dweilorkestendag’ in de volksmond. Het evenement staat al 27 jaar garant voor vermaak op hoog niveau, waarbij de vrolijke klanken duizenden inwoners en dagjesmensen in de Grolse binnenstad verenigen tot één deinende massa. Het evenement is dan wel een kampioenschap voor dweilorkesten, maar het is bovenal een gezellige invulling van Hemelvaartsdag voor jong en oud. Woordvoerder Remco Wolters vertelt: “De muzikanten, vrijwilligers en bezoekers kijken ieder jaar weer reikhalzend naar het spektakel uit. Op acht podia verspreid door een sfeervol aangekleed Groenlo strijden achttien orkesten in de wedstrijdklasse en twaalf in de recreatieve leutklasse om de jury- en publieksprijzen. Naast muziek is er kindervermaak en bezienswaardigheden gerelateerd aan Groenlo Vestingstad. Tel daarbij de talloze terrasjes op, waar men hopelijk in de zon kan genieten van muziek, een ijskoud drankje en gezelligheid en je hebt een perfecte invulling van Hemelvaartsdag!” Dweilorkestendag begint om 12.00 en eindigt rond 18.00. Iedereen is welkom, entree is gratis. Ga voor meer informatie naar www.dweilorkestendag.nl.

Lees ook

vissen

ZomerVISkaravaan strijkt neer in Winterswijk

WINTERSWIJK - Houd je van vissen of wil je het juist leren? Dan is dit jouw kans! Ben je tussen de 8 en 14 jaar oud, of heb je kinderen in deze leeftijdscategorie? W.H.V. de Karper organiseert, in samenwerking met de Sportvisunie, een fantastisch JeugdVISevent op woensdag 22 juli 2026 bij VISvijver De Puls, De Puls 7101 JZ Winterswijk (Badweg). Dit evenement is onderdeel van de ZomerVISkaravaan!

Foto TIJDLIJN Bredevoort

Nieuwe attractie bij VVV Bredevoort

BREDEVOORT - De afgelopen week werd de “TIJDLIJN” geïntroduceerd, in de oude bankkluis in het VVV kantoor, waar de hoogtepunten uit de bijzondere historie van Bredevoort zijn vermeld, gecombineerd met de nieuwe route “Bredevoort Belegerd”. Deze wandeling door het stadje is op 4 juni officieel geopend door burgemeester Stapelkamp en wordt u gratis aangeboden. U kunt de QR-code van de route scannen op het VVV kantoor en bij de 5 sculpturen van cortenstaal, die verspreid door Bredevoort staan opgesteld. Iedereen is van harte welkom om het te bekijken en beleven.

1000067725

Nieuw driedaags festival zoMMer!!! brengt muziek, plezier en gezelligheid naar het Strandbad Winterswijk

WINTERSWIJK – Het Strandbad Winterswijk staat van 24 tot en met 26 juli 2026 volledig in het teken van het nieuwe festival zoMMer!!!. Drie dagen lang kunnen bezoekers genieten van muziek, workshops, zwemmen, eten, drinken en ontspanning. Met een gevarieerd programma voor jong en oud wil de organisatie een festival neerzetten waar werkelijk iedereen iets van zijn gading vindt.

Lale Gül

Vrijheid heeft een prijs

Lale Gül in gesprek met Gijs Beukers in Bibliotheek Winterswijk

WINTERSWIJK – Lale Gül is uitgegroeid tot een van de bekendste schrijvers van Nederland. Veel mensen kennen haar van haar boeken én van haar optredens in talkshows en televisieprogramma's, waar zij regelmatig haar visie geeft op actuele maatschappelijke onderwerpen. Op zondag 6 september om 15.00 uur is zij te gast in Bibliotheek Winterswijk.

chelsea hogeslag

Chelsea Hogeslag met Penelope vierde van Gelderland/Flevoland

WINTERSWIJK - Op zaterdag 4 juli kwam Chelsea Hogeslag met Penelope aan de start in de klasse L2 tijdens de regiokampioenschappen in Nunspeet. Ze reed een mooie proef, die werd beloond met 68,75%. Dat was goed voor een vierde prijs van Gelderland/Flevoland én een startbewijs voor het NK.

Deep Dreams Pic 10 juni

Uniek kamermuziekconcert ‘Deep Dreams’

WINTERSWIJK - Aanstaande zondag 12 juli 2026 vindt in Boogie Woogie, Centrum voor Kunst en cultuur, het eerste concert in een nieuwe reeks kamermuziekconcerten plaats. Later dit jaar volgen er meer. Het eerste concert, ‘Deep Dreams’, wordt verzorgd door een trio topmusici in een bijzondere samenstelling: altviool, contrabas en piano. Gebracht worden werken van onder anderen Schumann, Schubert, Fauré en Piazolla.