Winterswijk, Netherlands
Terug

Ervaringen en inclusie: Werkgroep Phoenix

Hoe-herken-ik-fruit-als-ik-niets-zie
peter |  | Aangepast op
Woensdag 9 oktober maakte de werkgroep Phoenix indruk op de weekmarkt in het hart van Winterswijk. Met een opvallende stand en gepassioneerde vrijwilligers werd de aandacht gevestigd op de dagelijkse uitdagingen van mensen met een beperking. Het doel? Bezoekers laten ervaren wat inclusie betekent in een samenleving waar dit niet altijd vanzelfsprekend is. Inclusie in de Praktijk “Veel mensen hebben vaak geen idee wat het betekent om beperkt te zijn in mobiliteit of zintuigen, totdat ze het zelf ervaren,” vertelt Malon Oonk, lid van de werkgroep. “Vandaag willen we die drempel verlagen door bezoekers letterlijk te laten ervaren wat deze beperkingen inhouden.” De werkgroep bood diverse interactieve ervaringen aan, waaronder frame runners, oordoppen, en uitleg over liplezen. Bezoekers konden zich inleven in de wereld van blinden en slechtzienden door braille uit te proberen en te leren hoe het is om met een beperkte zicht te navigeren. Speciaal voor deze gelegenheid gaf Koos Prins, de lokale groenteboer, een verrassende showcase van verschillende vormen en structuren van fruit en groenten, wat de ervaring nog levendiger maakte. Samenwerking met Junior Kamer Oost Achterhoek Met trots kondigde Phoenix ook een nieuwe samenwerking aan met Junior Kamer Oost Achterhoek. Deze groep gaat de werkgroep ondersteunen tijdens de kerstmarkt op 14 en 15 december. Bezoekers kunnen kerstballen met een boodschap kopen, die vervolgens in kerstbomen bij restaurant De Zwaan worden gehangen. De opbrengst van deze wensballen komt ten goede aan de initiatieven van werkgroep Phoenix, die zich inzet voor meer inclusie en bewustwording in de gemeenschap. Tafelverhogers voor inclusief tafelen Als onderdeel van hun inzet voor inclusie bood Phoenix ook een set tafelverhogers aan aan Restaurant De Zwaan en Restaurant Stad Munster. Deze tafelverhogers, vervaardigd door Wim Klomps, maken het mogelijk voor rolstoelgebruikers om comfortabel aan tafel te zitten, zodat ook zij kunnen genieten van een maaltijd in een gezellige setting. De aanwezigheid van werkgroep Phoenix in samenwerking met BrichbouW op de weekmarkt bleek een geslaagde stap richting meer bewustwording en betrokkenheid. Voor meer informatie over hun activiteiten en toekomstige evenementen, bezoek de website: https://wuhwinterswijk.nl/phoenix   Foto: Frank Bosvelt

Lees ook

koele plek

Koele plek beschikbaar in Winterswijk vanwege hitte

WINTERSWIJK - De gemeente Winterswijk heeft vanwege de aanhoudende hitte verschillende maatregelen genomen. Eén daarvan is het beschikbaar stellen van een koele locatie voor inwoners die last hebben van de warmte of behoefte hebben aan een koelere omgeving.

Familie Dut voor het huis Twee Bruggen

Gezin Dut viert alsnog samen het leven

Wensboom SKB vervult twee bijzondere wensen

WINTERSWIJK - Het gezin Dut uit Borculo heeft deze maand dankzij de Wensboom van het Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) twee bijzondere wensen in vervulling zien gaan. Zowel Jannette Dut als Marks schoonfamilie dienden een wens in om na een intensieve ziekteperiode samen tijd door te brengen. Met een verblijf op Vakantiepark De Twee Bruggen in Winterswijk kwam de hele familie bijeen. Ook werd Marks 65e verjaardag alsnog samen en in huiselijke sfeer gevierd

hitte0

HITTEBLOG | Basisscholen dicht, strooien en evenementen afgelast: code rood in Achterhoek

Met een weeralarm van het KNMI en code rood van kracht in de Achterhoek zijn verschillende evenement afgelast en ziet het dagelijks leven er iets anders uit. Zo zijn de meeste basisscholen gesloten en werken verschillende bedrijven met afwijkende tijden. Lokaal kan het kwik zelfs stijgen tot 40°C in de regio.

Zon0

KNMI geeft weeralarm af vanwege extreme hitte: code rood in Achterhoek

Het KNMI heeft vanaf donderdagnacht 00.00 uur tot en met vrijdagavond 23.00 uur code rood afgegeven voor acht provincies in Nederland, waaronder ook Gelderland. Er was al code oranje afgegeven vanwege extreme hitte, dit is nu opgeschaald.

foto1

Achterhoek toont zich als Demoregio ‘Nederland in het klein’ in Den Haag

ACHTERHOEK - Voor alweer de 14e keer organiseerde de Achterhoek een eigen Lentefestival in Den Haag om een goed gesprek te organiseren tussen Tweede Kamerleden en bestuurders uit de regio. Onder de titel ‘De Achterhoek als Demoregio ‘Nederland in het klein’’ liet de regio zien hoe landelijke vraagstukken innovatief in de Achterhoek opgepakt kunnen worden. Om vervolgens succesvol een doorstart te vinden in heel Nederland.

Taarten voor chauffeurs Arriva

SP Winterswijk steunt stakende RRReis-chauffeurs met taartactie

GROENLO – Leden van SP Winterswijk hebben woensdag de stakende RRReis‑chauffeurs van Arriva in Groenlo bezocht. Als blijk van waardering en solidariteit deelden zij ter plekke taarten uit.