Winterswijk, Netherlands
Terug

Euregionaal sportfestival brengt jongeren uit Nederland en Duitsland samen

Euregionaal sportfestival brengt jongeren uit Nederland en Duitsland samen (c) Rick Mellink.jpeg

Deelnemende leerlingen van het EDL Sportfestival met hun oorkondes van de EUREGIO Games.

Foto: Rick Mellink

OCHTRUP – Tijdens het EDL Sportfestival bij het Sportwerk in Ochtrup kwamen ongeveer 100 leerlingen uit Nederland en Duitsland samen voor een actieve en verbindende dag vol sport en ontmoeting. Ongeveer 50 leerlingen van de Alexanderschule in Wallenhorst en 50 leerlingen van het Bonhoeffer College in Enschede namen deel aan het festival.

 | Aangepast op

In gemengde Nederlands-Duitse groepen volgden de jongeren verschillende sportieve workshops. Op het programma stonden behendigheidsspellen, fitnessactiviteiten en een introductie in “Life Kinetik”. Daarbij werd al snel duidelijk dat sport mensen met elkaar verbindt – en dat samenwerking vaak ook met weinig woorden goed kan verlopen.

 

De dag werd georganiseerd door het Interreg-project Euregionale Doorlopende Leerlijn (EDL). Dit project versterkt de Nederlands-Duitse samenwerking in het onderwijs. EDL ondersteunt scholen onder meer bij het vinden van een partnerschool, het opzetten van uitwisselingen en andere grensoverstijgende activiteiten. Daarnaast biedt het Expertisecentrum van het project kosteloze ondersteuning aan docenten die in hun lessen aandacht willen besteden aan het buurland.

 

Het doel van het sportfestival was om jongeren op een laagdrempelige en positieve manier in contact te brengen met leeftijdsgenoten uit het buurland. Door samen te bewegen, opdrachten uit te voeren en plezier te maken, leerden de leerlingen elkaar op een natuurlijke manier kennen. Tijdens de sportactiviteiten en in de middagpauze ontstonden spontaan gesprekken over hobby’s, school en vrije tijd. Sommige leerlingen wisselden zelfs socialmediagegevens uit om contact te houden.

 

Het festival liet zien hoe waardevol grensoverstijgende ontmoetingen voor jongeren zijn. Juist door samen iets te doen, ontstaat er ruimte voor contact, wederzijds begrip en nieuwe verbindingen. Zo wordt de grensregio niet alleen zichtbaar, maar ook echt beleefd als een gezamenlijke leer- en leefomgeving.

 

Aan het einde van de dag ontvingen de leerlingen in het kader van het initiatief EUREGIO Games een mooie oorkonde als herinnering aan deze sportieve ontmoeting.

 

Het project Euregionale Doorlopende Leerlijn (EDL) wordt uitgevoerd in het kader van het Interreg VI-programma Deutschland-Nederland en wordt medegefinancierd door de Europese Unie, MWIKE NRW en MB Niedersachsen, alsmede de provincies Overijssel en Gelderland.

Lees ook

Verleden-heden-en-toekomst-i-mb.jpg

Winterswijk loopt opnieuw warm voor Bespiegelingen over de Achterhoek

WINTERSWIJK - Na drie uitverkochte voorstellingen in Boogie Woogie blijkt ook voor de voorstelling in de Schouwburg De Storm grote belangstelling te bestaan. De kaartverkoop gaat hard en ook de voorstelling in oktober lijkt richting een uitverkochte zaal te gaan.

molendebataaf.JPG

Molen Bataaf bestaat 225 jaar

WINTERSWIJK - In het eerste weekend van juni is de molen het monumentale middelpunt tijdens een jubileumreceptie met een bijzondere boekpresentatie op vrijdag 5 juni. De zondag daarna staat een unieke fietstocht op het jubileumprogramma.

4daagse.JPG

75e editie Avond4Daagse Winterswijk van start op 1 juni

WINTERSWIJK – Nog één week en dan gaat de 75e editie van de Avond4Daagse Winterswijk van start. Van 1 tot en met 5 juni 2026 staat Winterswijk weer volledig in het teken van wandelen, gezelligheid, muziek en ontmoeting.

0c31a786-7246-4bdc-8b20-fb2bc5785059.jpeg

Twee auto’s zwaar beschadigd bij ongeval op de Kottenseweg

KOTTEN – Bij een verkeersongeval op de Kottenseweg zijn donderdagmiddag rond 16.33 uur twee auto’s zwaar beschadigd geraakt. Hulpdiensten, waaronder politie, ambulance en brandweer, kwamen met spoed ter plaatse.

DSCF0143.jpg

Meer dan 1000 deelnemers voor optocht Dorpsfeest Wehl

WEHL - Wehl maakt zich op voor een optocht van ongekende omvang. Voor de editie van 2026 hebben zich inmiddels al meer dan 1000 deelnemers aangemeld, een absoluut record.

Foto Tim Mengerink Gerard Tebroke Memorialloop Aalten.jpg

Hardloophype niet helemaal te zien bij Achterhoekse atletiekclubs: 'Ledenaantal blijft heel stabiel'

Hardlopen lijkt populairder dan ooit. Hardloopevenementen in de Achterhoek stromen vol en bijna iedereen kent wel een familielid dat wil meedoen aan een (halve) marathon. In hoeverre is deze hype terug te zien bij atletiekverenigingen in de regio? Een rondje langs de banen.