Winterswijk, Netherlands
Terug

Europese subsidie voor dienstencentrum bij grens

michiel |  | Aangepast op

 

gemeentewinterswijklogoWINTERSWIJK - De gemeenten Vreden en Winterswijk hebben een Europese subsidie van 25.000 euro gekregen voor de verdere ontwikkeling van het grensoverschrijdend dienstencentrum op bedrijventerrein Gaxel.

 

De subsidie is bedoeld voor voor de nadere uitwerking van de plannen voor het dienstencentrum dat pal op de grens tussen Winterswijk en Vreden wordt gebouwd. In het gebouw komen verschillende functies, dienstverleners en adviesdiensten samen die het grensoverschrijdend ondernemen en werken bevorderen.

 

Met de subsidie worden de adviseurs betaald die betrokken zijn bij de uitwerking van het plan. De komende maanden gaan beide gemeenten door met het verder uitwerken van de plannen. Als alles meezit kan in 2018 de eerste schop de grond in.

 

De subsidie is afkomstig uit het Interreg-programma van de

Europese Unie. Dit programma is bedoeld om grensoverschrijdende samenwerking te stimuleren en te bevorderen. De subsidie is toegekend op basis van cofinanciering. Dat betekent dat de gemeente Vreden en Winterswijk de helft van de kosten voor hun rekening nemen.

 

Lees ook

wij zoeken jou.jpg

Gezocht: nieuwe radiomakers

WINTERSWIJK - De radiomakers van de weekendprogramma’s “Pluk de Dag” en “Op de Koffie” zijn op zoek naar uitbreiding van het team! Lijkt het jou leuk om radio te maken en aandacht te geven aan lokaal nieuws, evenementen of bijzondere inwoners? Dan is dit misschien jouw kans! Stuur een privébericht of mail naar info@rtvslingeland.nl. Of loop eens gezellig binnen in de studio op zaterdagochtend of zondagochtend.

handel bij hitte.jpg

Gemeenten en partners in en rond de Achterhoek slaan handen ineen tegen hitte

ACHTERHOEK - Aanhoudende hitte vormt een steeds groter gezondheidsrisico, vooral voor ouderen en kwetsbare inwoners. Daarom vragen gemeenten en hun partners in en rond de Achterhoek met de campagne Handel bij hitte aandacht voor eenvoudige maatregelen die helpen om gezondheidsklachten te voorkomen.

ThomasDuivenvoorden0.png

Duivenvoorden pakt het roer in Doetinchem: 'Dit is nog een echte voetbalclub'

Het afgelopen seizoen was Thomas Duivenvoorden nog assistent bij De Graafschap, maar wanneer de voorbereiding op 20 juni gaat beginnen is hij de hoofdtrainer van de Superboeren. De 39-jarige oefenmeester werd begin 2025 binnengehaald met een duidelijk plan: een jaar in de keuken kijken bij Marinus Dijkhuizen en dan het stokje overnemen. Hoewel zijn eerste jaar niet eindigde zoals gehoopt, kijkt hij positief terug.

Afval container.png

ROVA controleert pmd-containers op vervuiling

WINTERSWIJK - De gemeente Winterswijk gaat samen met ROVA de kwaliteit van ingezameld pmd-afval verbeteren. Alleen goed gescheiden plastic verpakkingen, metalen verpakkingen en drankenkartons kunnen namelijk opnieuw worden gebruikt als grondstof.

IMG_8293.jpeg

Groenloseweg in Winterswijk deels dicht na vondst onbekende stof in auto

Winterswijk - De Groenloseweg was tijdelijk afgesloten vanaf de rotonde tot aan de Harmonie nadat in een auto een onbekende stof werd aangetroffen.

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026.jpg

Maandag 1 juni ontvangen Gelderlanders het NL-Alert testbericht

WINTERSWIJK - Maandag 1 juni verstuurt de overheid rond 12 uur het NL-Alert testbericht. Zo test de overheid of het alarmsysteem werkt bij een noodsituatie. Voor Gelderlanders die vaak in de buurt van de grens zijn, is de NL-Alert App handig. Download je de NL-Alert App voor 1 juni? Dan kan je meteen testen of die goed staat ingesteld. In december 2025 had de NL-Alert App ruim 6.400 gebruikers in Gelderland.