Winterswijk, Netherlands
Terug

Excelsior start met een nieuwe editie van Muziek en Zo

Muziek-en-zo-2025
peter |  | Aangepast op
Lijkt muziek je leuk en wil je samen met andere kinderen kennismaken met verschillende soorten muziekinstrumenten? Let dan op, want Muziekvereniging Excelsior Winterswijk gaat namelijk starten met een nieuwe editie van de kennismakingscursus Muziek en Zo! Muziek en Zo Alle kinderen vanaf groep 3 zijn welkom om deel te nemen aan deze vrijblijvende cursus. Muziek en Zo vormt een uitstekende aansluiting op muziekles die op de basisschool wordt gegeven. In 8 lessen wordt op een leuke en laagdrempelige manier kennisgemaakt met diverse blaas- en slagwerkinstrumenten. De nadruk ligt hierbij op het samenspel, het kennismaken met muziekinstrumenten, maar natuurlijk ook op het ervaren van plezier door samen muziek te maken! Aan het eind van de lessenreeks wordt er afgesloten met een echt optreden voor publiek. De lessen worden georganiseerd door muziekdocent Miranda Klein Goldewijk. Kosten van deze cursus zijn gratis. Dit is inclusief het lesmateriaal en gebruik van diverse instrumenten. Ben je na afloop van de cursus enthousiast geworden, dan bieden wij mogelijkheden aan om te starten met proeflessen bij de muziekschool. Muziek maken, een hobby voor het leven “Muziek maken heeft allerlei positieve neveneffecten. Zoals sporten gezond is voor je lichaam, zo is muziek maken gezond voor je hersenen. Niet alleen worden de hersenen gestimuleerd, maar het helpt ook voor de sociale ontwikkeling en het empathisch vermogen, zeker als er muziek wordt gemaakt in groepsverband zoals bij een muziekvereniging. Het mooie van muziek maken is, je kunt het zowel als je jong bent, maar ook op hoge leeftijd. Het is dus echt een hobby voor het leven. En het belangrijkste, het is een ontzettend leuke hobby,” aldus Linda Colenbrander van Excelsior. Aanmelden De eerste les van Muziek en Zo start op maandag 23 februari van 17.00 uur tot 17.45 uur, bij de thuisbasis van Muziekvereniging Excelsior: MFA Pelkpark, Hakkelerkampstraat 55 te Winterswijk. Interesse in Muziek en Zo? Hiervoor kan je een mailtje sturen naar opleiding@excelsior-winterswijk.nl

Lees ook

cover boek

17-jarige Mariëtte uit Winterswijk raakte deels verlamd, maar gebruikte die tijd om boek te schrijven

WINTERSWIJK - Mariëtte Nieling is groot sportfanaat, ze houdt vooral van skeeleren, voor haar echt een moment om haar gedachten de vrije loop te laten gaan. Toch was dit voor haar niet altijd mogelijk. Het is eind augustus als de, op dat moment, 15-jarige Mariëtte Nieling in beide benen verlamd raakt. Er brak een periode aan waarin ze volledig opnieuw moest leren lopen.

Werkzaamheden Totempaal

Speeltuin Kindervreugd De Totempaal weer open

WINTERSWIJK - Goed nieuws voor kinderen en buurtbewoners: speeltuin Kindervreugd De Totempaal is weer geopend. Nadat de afgelopen periode verschillende werkzaamheden zijn uitgevoerd, heeft de gemeente de speeltuin opnieuw beoordeeld en goedgekeurd. Daarmee kunnen de poorten weer open en kan er weer volop worden gespeeld.

0b461f135584c9abace0893021242782160e5c4164c51b58436c446f85b33370

WF Hamalandtochten voor wandelaars en Fietsers

WINTERSWIJK - Op zondag 6 september organiseert de stichting WFevenementen in Winterswijk haar jaarlijkse Hamalandtochten voor zowel wandelaars als fietsers. De

Jeroen Twisk (l) en Wim Ruessink foto pr

Muziek Centraal in Zonnebrinkkerk met bijzondere combinatie

WINTERSWIJK - Deze zomer is er weer de zomermuziekserie Muziek Centraal in Winterswijk. Omdat de Jacobskerk gesloten is wegens bouwwerkzaamheden, zal de serie in een afgeslankte versie op gastlocaties plaatsvinden. Onder de noemer ‘Werk in uitvoering’ zijn er dit jaar vijf concerten.

Girls and their diamonds Nederlands kampioen

Goud, zilver en brons op het NK voor leden van HVW

WINTERSWIJK - Het afgelopen weekend was bijzonder succesvol voor de leden van HVW. Tijdens de Nederlandse Kampioenschappen werden prachtige resultaten behaald, met als hoogtepunt een Nederlandse titel én twee podiumplaatsen bij het springen.

ron jans diner 2

Dineren in Bredevoort met ex-toptrainer Ron Jans? Dat kan, maar voor slechts vier gasten!

BREDEVOORT - Een exclusieve avond met voetbaltrainer, muziekliefhebber en Music & Memory-ambassadeur Ron Jans. Op donderdag 15 oktober 2026 krijgen slechts vier personen de unieke kans om twee uur lang aan tafel te zitten met Ron Jans tijdens een volledig gesponsord culinair diner bij Boutique Hotel & Brasserie De Heerlyckheid in Bredevoort. De opbrengst van deze bijzondere veilingavond komt volledig ten goede aan Music & Memory Dementie Achterhoek.