Winterswijk, Netherlands
Terug

Expositie: A(a)ndacht O Wat in stilte groeien kan

VerdwijnenMarionvanNoord
peter |  | Aangepast op
Monnie Paashuis, Philipp Pohl en Rob Muylaert ontdekken dat ze een vergelijkbare mentaliteit hebben ten opzichte van de materiële en de spirituele wereld. Het gaat hen om hun innerlijke (ver)houding tot die wereld: een speciale vorm van innerlijke waarneming die noodzakelijk onderdeel uitmaakt van hun manier van werken. Daardoor manifesteert zich die houding ook weer in hun werk. Zij hebben met deze manier van waarnemen kennisgemaakt in de boeddhistische praktijk, in spirituele ervaring en door onderzoek. Ervaringen als deze gaan aan woorden voorbij maar de kunstenaars vinden in kunst wel de juiste taal.   Op andere plekken verwonderen Josette Lenders, Marion van Noord en Karen van Dooren zich over wat er in stilte groeien kan. In onze lawaaierige wereld vind je nauwelijks nog een plek waar het stil is. Zelfs in de diepte van een bos dringt het geluid van gemotoriseerd verkeer door. Het lijkt alsof stilte iets is dat vermeden en bestreden moet worden, zelfs alsof mensen bang zijn van stilte. Een stilte in een gesprek wordt vaak zo snel mogelijk opgevuld.   Twee projecten groeien tegelijkertijd, aandachtig en in stilte, met elkaar en alles wat hen omringt. Wat nemen we waar als we naar binnen en naar buiten kijken, als we stil durven zijn en ook samen?   Aanmelden: www.koppelkerk.nl/agenda Meer informatie: www.koppelkerk.nl / info@koppelkerk.nl

Lees ook

brand kringloop 2

Brand bij Kringloop Aktief treft ook AZC-bewoners: WUh zoekt nieuwe werkplekken

WINTERSWIJK – De brand die onlangs Kringloop Aktief in Winterswijk verwoestte, heeft niet alleen gevolgen voor medewerkers, vrijwilligers en klanten. Ook een groep bewoners van het asielzoekerscentrum (AZC) verloor hierdoor van de ene op de andere dag een belangrijke plek voor dagbesteding, sociale contacten en persoonlijke ontwikkeling.

5c0f9930776b88245e0736c54758175064f47d10dd28e1ca94e3329a773b2787

Dichters gezocht voor meertalig poëzieproject rond vrijheid

ACHTERHOEK – Na het succes van de bijzondere verzamelbundel Fier dyn eigen taal - Vier je eigen taal krijgt het project van de Friese uitgeverij Frysk en Frij een vervolg. Ditmaal staat het thema ‘Vrijheid’ centraal en worden dichters uitgenodigd om nieuw werk in te sturen in hun eigen taal of dialect, waaronder het Achterhoeks.

Bredevoort Kloosterdijk 1-8-2026

Fietsroute van de maand augustus verkrijgbaar bij VVV Bredevoort

BREDEVOORT - De VVV Bredevoort heeft de fietsroute van de maand augustus weer beschikbaar. De nieuwe tocht kan op eigen gelegenheid worden gefietst en voert deelnemers langs mooie natuur- en cultuurhistorische plekken in de grensstreek.

IMG-20260805-WA0004

Grote brand verwoest Aktief Kringloop en PontMeyer in Winterswijk

WINTERSWIJK – Bij Aktief Kringloop aan de Europalaan in Winterswijk is dinsdagnacht rond 02.35 uur brand uitgebroken. Politie en beveiliging, die als eersten ter plaatse waren, zagen aanvankelijk alleen rookontwikkeling in het pand. Toen de brandweer arriveerde, ontwikkelde de situatie zich echter razendsnel.

vriendenloterij winnaar

Willem uit Winterswijk wint 100.000 euro bij de VriendenLoterij

WINTRSWIJK - Een grote verrassing voor Willem uit Winterswijk! Hij heeft een bedrag van 100.000 euro gewonnen bij de VriendenLoterij. De gelukkige winnaar werd thuis verrast door VriendenLoterij-ambassadeur Leontine Ruiters.

sloopverkoop

Stichting ’t Kreil gaat verhuizen en houdt grote sloopverkoop

WINTERSWIJK - Stichting ’t Kreil staat aan de vooravond van een bijzondere periode. In verband met de nieuwbouw aan de Kreilstraat 31 verhuist de stichting tijdelijk naar een nieuwe locatie aan de Laan van Hilbelink 28a.