Winterswijk, Netherlands
Terug

Film - Engel en Beest & nagesprek met Arno Kranenborg & Yvonne Jagtenberg

Pers-Engel-en-Beest
peter |  | Aangepast op
Bredevoort – Op 12 april wordt in het Boekencafé de documentaire Engel en Beest vertoond. Dit ter ere van het concert dat Alex Roeka op 31 mei geeft in de kerkzaal van de Koppelkerk. Na het gezamenlijk bekijken van de film, gaan we met de makers van de film in gesprek.   Terug naar Ravenstein Regisseur Arno Kranenborg vergezelde singer-songwriter Alex Roeka als hij terugkeert naar zijn geboortestad Ravenstein, waarvandaan hij op zijn negende naar kostschool werd gestuurd. Hij vluchtte later naar Amsterdam en 'raakte aan lager wal', zoals hij het zelf uitdrukt. Op zijn 50e vond hij zijn heil in het Nederlandstalige lied en hij werd steeds succesvoller. Het verleden heeft hem echter nooit losgelaten. Naast Alex Roeka passeren in deze ontroerende film onder meer Huub van der Lubbe, Jacques Klöters en Youp van 't Hek de revue.   Dicht op de huid De documentaire schetst een prachtig beeld van een dichter & zanger die voortdurend zijn eigen pijn opzoekt. Hoe was het voor makers Yvonne Jagtenberg en Arno Kranenborg om zo dichtbij deze begenadigde muzikant te komen? De film kwam uit in de coronaperiode; in die eerste tijd was er daardoor weinig direct contact tussen kijkers en makers. Op 12 april is die gelegenheid er alsnog.   De makers Arno Kranenborg is cineast die vooral bekend is van zijn documentaire werk. Yvonne Jagtenberg is auteur, scenarioschrijver en illustrator. Zij was eerder te gast bij de Koppelkerk om eigen werk voor te dragen en om een Literair Kindercafé te verzorgen. Kranenborg & Jagtenberg zijn gehuwd en hebben ook samen filmscenario’s geschreven.   Locatie: Koppelkerk, Koppelstraat 35, Bredevoort Datum: zaterdag 12 april Aanvang: 20.00 uur (zaal open: 19:30 uur) Entree: vvk €7,50 (excl. servicekosten), aan de deur €10   Meer informatie: www.koppelkerk.nl / info@koppelkerk.nl

Lees ook

cursus wsg

Schaakcursus bij jubilerend WSG

WINTERSWIJK - Schaakclub WSG viert dit seizoen haar 80-jarig bestaan met diverse speciale activiteiten. Naast toernooien en wedstrijden biedt de vereniging opnieuw een schaakcursus aan voor thuisschakers en andere geïnteresseerden.

_MG_2801

Automobilist belandt met auto in vijver na uitwijkmanoeuvre op Tuberweg in Winterswijk

WINTERSWIJK - Gisterenmiddag rond 16.35 uur werden zowel de politie als de brandweer gealarmeerd voor een ongeval op de Tuberweg in Winterswijk.

cover boek

17-jarige Mariëtte uit Winterswijk raakte deels verlamd, maar gebruikte die tijd om boek te schrijven

WINTERSWIJK - Mariëtte Nieling is groot sportfanaat, ze houdt vooral van skeeleren, voor haar echt een moment om haar gedachten de vrije loop te laten gaan. Toch was dit voor haar niet altijd mogelijk. Het is eind augustus als de, op dat moment, 15-jarige Mariëtte Nieling in beide benen verlamd raakt. Er brak een periode aan waarin ze volledig opnieuw moest leren lopen.

Werkzaamheden Totempaal

Speeltuin Kindervreugd De Totempaal weer open

WINTERSWIJK - Goed nieuws voor kinderen en buurtbewoners: speeltuin Kindervreugd De Totempaal is weer geopend. Nadat de afgelopen periode verschillende werkzaamheden zijn uitgevoerd, heeft de gemeente de speeltuin opnieuw beoordeeld en goedgekeurd. Daarmee kunnen de poorten weer open en kan er weer volop worden gespeeld.

0b461f135584c9abace0893021242782160e5c4164c51b58436c446f85b33370

WF Hamalandtochten voor wandelaars en Fietsers

WINTERSWIJK - Op zondag 6 september organiseert de stichting WFevenementen in Winterswijk haar jaarlijkse Hamalandtochten voor zowel wandelaars als fietsers. De

Jeroen Twisk (l) en Wim Ruessink foto pr

Muziek Centraal in Zonnebrinkkerk met bijzondere combinatie

WINTERSWIJK - Deze zomer is er weer de zomermuziekserie Muziek Centraal in Winterswijk. Omdat de Jacobskerk gesloten is wegens bouwwerkzaamheden, zal de serie in een afgeslankte versie op gastlocaties plaatsvinden. Onder de noemer ‘Werk in uitvoering’ zijn er dit jaar vijf concerten.