Winterswijk, Netherlands
Terug

Gemeente Aalten heeft het Integraal Huisvestingsplan Onderwijs (IHP) vastgesteld

peter |  | Aangepast op

Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Aalten heeft op 20 juni het Integraal Huisvestingsplan Onderwijs (IHP) vastgesteld. Dit IHP beschrijft de gezamenlijke toekomstvisie van de gemeente en de schoolbesturen op het ‘onderwijslandschap’. Gemeente en schoolbesturen zetten hierbij in op de vorming van Integrale Kindcentra (IKC’s).

Belangrijkste uitgangspunt is de visie ‘It takes a village to raise a child!’ (‘It takes a village’ is de titel van een boek dat Hillary Clinton schreef over jeugdbeleid, de titel ontleende zij aan een Afrikaans gezegde). Het beeld van dat dorp is een metafoor voor het jeugdbeleid in de gemeente Aalten. Opgroeien gaat meestal gewoon goed met ouders die hun best doen, met daaromheen een netwerk van opa’s, oma’s, vrienden, leerkrachten, ooms en tantes en buren. En als het even niet of minder goed gaat, is er altijd wel iemand die helpt. Voor de meeste kinderen en gezinnen werkt het zo. Maar soms zijn draagkracht en draaglast niet in evenwicht met elkaar en is er iets extra’s nodig. Soms zelfs zoveel dat er specialistische hulp ingeschakeld moet worden. Gemeenten en scholen hebben beide wettelijke verantwoordelijkheden hierin. Het gaat in het bijzonder om de Jeugdwet, de wet Passend Onderwijs en de wetten voor het Primair en het Voortgezet Onderwijs.

Wethouder Hans te Lindert: “Onze visie op jeugdbeleid, tezamen met onze wettelijke taken, maakt samenwerking tussen gemeente, scholen en zorgaanbieders meer dan ooit van groot belang. De vorming van IKC’s draagt bij aan deze integrale benadering. Hierbij is samenwerking tussen alle partijen die rondom kinderen en hun ouders staan van groot belang. Juist als partijen elkaar weten te vinden én vindbaar zijn voor kinderen en hun ouders, zetten we een belangrijke stap naar die ‘village’ waarin het prettig en gezond opgroeien is.”

Iedereen doet mee

Belangrijk onderdeel van de genoemde samenwerking is ‘inclusiviteit’ en ‘kansengelijkheid’. Accent-bestuurder Ruud Kraaijvanger hierover: “Als schoolbesturen vinden we het ontzettend belangrijk dat álle kinderen gelijke kansen krijgen en dat we streven naar zo inclusief mogelijk onderwijs, zo nabij mogelijk. Hierin vinden onderwijs en de gemeente elkaar, want ook van de kant van de gemeente Aalten weten we dat een belangrijke doelstelling is dat iedereen mee kan doen.”

Afzonderlijke besluiten op basis van de visie

Met het vaststellen van het IHP door het college is een klap gegeven op de gezamenlijke visie voor de toekomst voor wat betreft het onderwijs in de gemeente Aalten. Over ieder concreet (ver)bouwproject dat voortvloeit uit dit plan, wordt te zijner tijd een afzonderlijk besluit genomen. De komende jaren -het IHP heeft een looptijd van zestien jaar- zal onderwijshuisvesting dus geregeld terugkeren als onderwerp in de Aaltense politiek.

 

Raadsbesluit

Uiteindelijk is het aan de gemeenteraad om het IHP vast te stellen. Op dit moment gaat het plan daarvoor de beeld- en oordeelsvormende fase in van de gemeenteraad. De gemeenteraad zal in verschillende bijeenkomsten, voor en na het zomerreces, spreken over het IHP. Een besluit wordt in september verwacht.

Lees ook

Adelheid Kolkman en Marianne de Boer.jpg

Hartfalen: weet u wat het is?

Gratis bijeenkomst in Streekziekenhuis Koningin Beatrix tijdens Hartfalenweek

WINTERSWIJK - Van maandag 20 tot en met zondag 26 april 2026 is het Nationale Hartfalenweek. Tijdens deze week worden er landelijke en regionale activiteiten georganiseerd om de bewustwording over hartfalen te vergroten. Dit is hard nodig; er overlijden gemiddeld 22 mensen per dag aan hartfalen, terwijl driekwart van de Nederlanders niet goed weet wat het precies is en hoe je het herkent. Daarom doet ook Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) mee. Op donderdag 23 april kunnen inwoners uit Oost-Achterhoek een informatiestand bezoeken en een gratis bijeenkomst bijwonen.

[72dpi] JAFA - Marcel Krijgsman 127.jpg

Samenwerking tussen DRU Ulft, Amphion Cultuurbedrijf, Filmhub Oost en Boogiewoogie Winterswijk

JAFA Filmfestival - voor jonge filmmakers uit de Achterhoek

Doetinchem –– Op dinsdag 31 maart vond het JAFA Filmfestival 2026 plaats in het Amphion theater in Doetinchem. Genomineerde leerlingen van verschillende scholen uit Winterswijk, Silvolde, Didam, Groenlo en Doetinchem werden op de rode loper verwelkomd en in de spotlights gezet.

Overhandiging van de cheque.jpeg

Cheque van €3.000 voor VoorleesExpress Oost-Achterhoek

De Tafelronde 42 Winterswijk-Groenlo heeft een cheque van €3.000 overhandigd aan de VoorleesExpress Oost-Achterhoek. De opbrengst komt voort uit de jaarlijkse wijnverkoop, waarbij de opbrengst telkens wordt geschonken aan een goed doel.

UitnodigingOverLeven.jpg

Expositie ‘Over Leven’: Het oorlogsverleden van Jan Tolkamp door de ogen van kunstenares Marijke van Dijk

AALTEN – Van 21 april tot en met eind augustus 2026 presenteert het Nationaal Onderduikmuseum de bijzondere expositie ‘Over Leven’ in de Marktkamer. De tentoonstelling vertelt het aangrijpende verhaal van Aaltenaar Jan Tolkamp, die als dwangarbeider diverse concentratiekampen overleefde. Zijn memoires zijn door kunstenares Marijke van Dijk vertaald naar een uniek kunstproject.

obelink.JPG

Obelink wint Nationale Ondernemersprijs

WINTERSWIJK - Obelink heeft de derde editie van de Nationale Ondernemersprijs gewonnen. Het kampeerbedrijf uit Winterswijk behaalde maar liefst 33 procent van alle stemmen en liet daarmee de andere acht genomineerden ruim achter zich

n818.JPG

Veilig oversteken in Varsseveld N818

Varsseveld - Provincie Gelderland start een campagne voor veilig oversteken in Varsseveld. Naar aanleiding van een petitie van de lokale sportverenigingen in Varsseveld worden nieuwe maatregelen genomen om de verkeersveiligheid bij de oversteek van de N818 ter hoogte van de Terborgseweg en de Westelijke Oude Aaltenseweg te verbeteren. Vooral kinderen die onderweg zijn naar de sportvelden maken dagelijks gebruik van deze oversteek.