Winterswijk, Netherlands
Terug

Gemotiveerde asielzoekers bieden kansen voor Achterhoekse bedrijven

2025-0903-Foto1-bij-artikel-Snelle-start-asielzoekers-september-2025.jpg
peter |  | Aangepast op
Veel bedrijven in de Achterhoek kampen met personeelstekorten. Het pilotproject Snelle Start voor Asielzoekers speelt hierop in door gemotiveerde asielzoekers versneld te koppelen aan lokale werkgevers. Zij mogen onbeperkt werken en zijn vaak gemotiveerd om direct aan de slag te gaan. De pilot is gestart in het azc Winterswijk en richt zich op zo’n 30 deelnemers. Het project is een samenwerking tussen gemeenten, werkgevers, onderwijs, COA, het Rijk en drie intermediairs: Seesing Flex, Jaws en TipTop Personeelsdiensten. Praktijkvoorbeeld Joshua Dekker (TipTop) bemiddelde al meerdere asielzoekers succesvol naar werk in productie, logistiek en schoonmaak. Eén van hen is Genesis, die via zijn werk bij DFDS actief werkt aan zijn integratie: “Ik leer de taal, de mensen en de cultuur kennen. Zo draag ik bij aan de maatschappij.” Doel van de pilot is duurzame inzet van kansrijke asielzoekers, ook na het verkrijgen van een verblijfsvergunning. Meer informatie of deelnemen als werkgever? Neem contact op met Saskia van Erkelens via 06-14714863 of s.vanerkelens@arbeidsmarktregioachterhoek.nl

Lees ook

ongeval fietser aalten foto 112 winterswijk.jpg

Fietser gewond na ongeval met vrachtwagen

AALTEN - Op de Hamelandroute (N313) bij Barlo, ter hoogte van de kruising met de Hoeninkdijk, heeft maandagmiddag rond 16.10 uur een verkeersongeval plaatsgevonden.

CMYK LOGO.png

Expositie CMYK - Curiosity Meets Your Knowledge!

DOETINCHEM - Van 20 t/m 28 mei is de expositie te bezoeken tijdens schooluren aan de JF Kennedylaan 37 in Doetinchem, tijdens deze expositie presenteren vierdejaars studenten en versnellers een brede selectie van werk dat zij in de afgelopen vier jaar hebben gemaakt.

Pers 260531 - Jaap Kater.jpg

Performance Jaap Kater en De Machine

BREDEVOORT - Op zondag 31 mei 2026 toont Jaap Kater ‘De Machine’ in werking in de Koppelkerk in Bredevoort ter afsluiting van de multidisciplinaire expositie ‘Daar waar thee geschonken wordt’. Jack Weijkamp verzorgt een performance in De Machine en Bert de Haar geeft als grootste kenner van het werk van Jaap Kater een lezing over deze bijzondere kunstenaar en vrije geest.

stormschade.JPG

Informatieavond over hulp bij herstel na de stormschade en bij het verder versterken van het landschap

WINTERSWIJK - Inwoners van het buitengebied Winterswijk zijn van harte welkom bij de informatieavond op woensdag 3 juni over hulp bij herstel na de stormschade en bij het verder versterken van het landschap. Medewerkers van de gemeente en Stichting Landschapsbeheer Gelderland (SLG) vertellen over het project en de voorwaarden voor deelname.

Marga Klompé - Zwarte Cross - sfeeerbeeld Stamcafé De Schans.jpeg

Marga Klompé opnieuw met eigen stamcafé op de Zwarte Cross

WINTERSWIJK - Ook dit jaar zijn bewoners van Marga Klompé vier dagen lang aanwezig op de Zwarte Cross. Voorhet vierde jaar op rij mogen zij samen Stamcafé De Schans uitbaten. Een plek waar jong en oudelkaar ontmoeten, samen lachen en mooie herinneringen maken.

groot-RRReis trein HR.jpg

Eerste Arriva-trein met naam “Ode aan het landschap” rijdt door de Achterhoek

Achterhoek – De eerste Gelderse Arriva-trein met een nieuwe naam is vanaf nu op het spoor te zien. De trein draagt de naam Ode aan het landschap, een naam die reizigers vorig jaar kozen tijdens de regionale treinnamenwedstrijd van Arriva. De naam verwijst naar de bekende fietsroute van Achterhoek Toerisme én naar het typische coulisselandschap waar de trein dagelijks doorheen rijdt.