Winterswijk, Netherlands
Terug

Gemotiveerde asielzoekers bieden kansen voor Achterhoekse bedrijven

2025-0903-Foto1-bij-artikel-Snelle-start-asielzoekers-september-2025
peter |  | Aangepast op
Veel bedrijven in de Achterhoek kampen met personeelstekorten. Het pilotproject Snelle Start voor Asielzoekers speelt hierop in door gemotiveerde asielzoekers versneld te koppelen aan lokale werkgevers. Zij mogen onbeperkt werken en zijn vaak gemotiveerd om direct aan de slag te gaan. De pilot is gestart in het azc Winterswijk en richt zich op zo’n 30 deelnemers. Het project is een samenwerking tussen gemeenten, werkgevers, onderwijs, COA, het Rijk en drie intermediairs: Seesing Flex, Jaws en TipTop Personeelsdiensten. Praktijkvoorbeeld Joshua Dekker (TipTop) bemiddelde al meerdere asielzoekers succesvol naar werk in productie, logistiek en schoonmaak. Eén van hen is Genesis, die via zijn werk bij DFDS actief werkt aan zijn integratie: “Ik leer de taal, de mensen en de cultuur kennen. Zo draag ik bij aan de maatschappij.” Doel van de pilot is duurzame inzet van kansrijke asielzoekers, ook na het verkrijgen van een verblijfsvergunning. Meer informatie of deelnemen als werkgever? Neem contact op met Saskia van Erkelens via 06-14714863 of s.vanerkelens@arbeidsmarktregioachterhoek.nl

Lees ook

Sproei Droogte 2026-1

Waterschap stelt oppompverbod in voor Achterhoekse natuurgebieden

Het Waterschap Rijn en IJssel stelt een tijdelijk verbod in voor het oppompen van grondwater in kwetsbare natuurgebieden. Ook is het sproeien met grondwater in deze gebieden voorlopig verboden. Het verbod gaat woensdag om 08.00 uur in.

Mooie fietstocht langs Bovenslinge leidt via de Bekkendelle naar boer Boeijink op landgoed het Mentink (1640x1218)

Klimaatexcursie naar veranderend boerenbedrijf op landgoed Het Mentink

WINTERSWIJK – Beweging Liefde voor het Klimaat organiseert op zaterdag 15 augustus een bijzondere klimaatexcursie per fiets naar landgoed Het Mentink. Deelnemers maken kennis met een veranderend boerenbedrijf en krijgen een kijkje achter de schermen van duurzame initiatieven in het buitengebied van Winterswijk.

Franse veldwesp in trompetbloem - Nathan Veenstra

Is 2026 een slecht wespenjaar?

REGIO - Hoeveel wespen heb jij gezien dit jaar? Grote kans dat je er geen of maar enkele hebt gezien. Veel mensen vinden het verontrustend dat ze zo weinig wespen zien, in onder andere België en het Verenigd Koninkrijk hebben diverse media al melding gemaakt van zorgwekkend lage aantallenwespen. In Nederland is het beeld niet anders, al zal niet iedereen dat zo ervaren. Met de nationale wespentelling hopen natuurorganisaties een beeld te krijgen van de stand en verdeling van de verschillende wespensoorten in Nederland.

image (1)

Lezing over de Phoenix bij Wenters Plus

WINTERSWIJK – Wenters Plus organiseert op dinsdag 11 augustus een bijzondere lezing over de Phoenix, het schip dat in de geschiedenis van Winterswijk een tragische plaats inneemt.

6bdf40d6ad7872360520cf34fd60274d533c5e9d5632f0b5bab42556cce3c523

Winkiefestival sluit Winkieweek af met groot spektakel van Defensie en hulpdiensten

WINTERSWIJK – De jaarlijkse Winkieweek vindt dit jaar plaats van maandag 17 augustus tot en met zaterdag 22 augustus. Traditiegetrouw wordt de week afgesloten met het populaire Winkiefestival, dat dit jaar in het teken staat van veiligheid, techniek en indrukwekkende demonstraties.

DSC02824

Ontdek de Joodse geschiedenis van Winterswijk deze zomer

WINTERSWIJK – Wie deze zomer meer wil weten over de rijke Joodse geschiedenis van Winterswijk, krijgt daarvoor volop de gelegenheid bij de Winterswijkse Synagoge. Met openstellingen, rondleidingen en bijzondere wandelingen kunnen bezoekers kennismaken met het verhaal van de Joodse gemeenschap en een van de meest bijzondere erfgoedlocaties van de gemeente.