Winterswijk, Netherlands
Terug

Geslaagde viscursus voor de jeugd

1.jpg
peter |  | Aangepast op
Woensdag 3 april startte het nieuwe seizoen bij W.H.V. de Karper met de jaarlijkse jeugd viscursus. Met net als vorig seizoen een deelnemersaantal van 30 leerlingen konden we weer van start. De viscursus is opgedeeld in een drietal lessen, verspreid over 3 weken. De eerste les vond plaats bij Speeltuinvereniging de Vrees, waar de leerlingen les kregen over de theorie van het vissen. Belangrijke onderwerpen waren hoe je omgaat met gevangen vis en een stuk visveiligheid, maar ook het schoonhouden van de omgeving. Vanuit Sportvisserij Nederland is hiervoor de term “Vang5” in het leven geroepen, waarmee we sportvissers vragen om na iedere keer dat je gaat vissen, 5 stuks afval op te ruimen of om even 5 minuten schoon te maken. Verder kregen de leerlingen les over de verschillende typen vissen die er in Nederland rondzwemmen. Vervolgens moesten ze op een zoekplaat aan de hand van een aantal kenmerken de juiste vis proberen op te zoeken. Om te kunnen vissen is het van belang dat je weet wat je exact allemaal nodig hebt. Daarom kregen de leerlingen een workshop waarin ze een eigen tuigje maakten. Dit tuigje bestaande uit een dobber, gewichtjes en een haakje zullen ze tijdens de 2e les in de praktijk brengen. Een week later (woensdag 10 april) hebben de leerlingen hun eerste praktijkervaringen kunnen opdoen. Dit keer startten we bij de retentievijver Beuzenes met daarbij prachtig weer. Voordat het vissen kon beginnen moest er eerst gepeild worden wat de diepte was van het water. Daarna zijn de kinderen met hun eigen tuigje gaan vissen. Al snel zagen we dat men zonder enige moeite de ene vis naar de andere uit het water haalde. Er werden vooral veel zonnebaarzen gevangen, met een enkele voorn ertussendoor. Rond het einde van de les werd er zelf een koi karper gevangen, een perfecte afsluiting van de dag! De derde en laatste week sloten we weer af aan het water. Deze keer konden de kinderen met de opgedane kennis zelfstandig gaan vissen. Aan alle kanten kwamen de zonnebaarzen weer het water uit, maar ook een paar mooie karpers! Ondanks de weersvoorspellingen bleef het droog en werd er door iedereen vis gevangen. Rond 20:30 sloten we de dag af en gingen de leerlingen naar huis met een diploma en een mooie medaille.

Lees ook

De Treffer.jpg

Ervaren Kracht Wandelvoetbaltoernooi

LICHTENVOORDE - Op woensdag 13 mei organiseert Wandelvoetbalclub De Treffer voor de 4e keer het ErvarenKracht Wandelvoetbaltoernooi. Op het sportpark van Longa’30 ontmoeten maar liefst 16teams elkaar, aldus medeorganisator Frans Ebbers. “De deelnemers verheugen zich op hettoernooi, maar vooral op de ontmoeting en gezelligheid die ons toernooi kenmerkt”.

Cultuurbus.jpg

De Cultuurbus rijdt weer langs musea en erfgoed

WINTERSWIJK – De Cultuurbus gaat ook dit jaar weer rijden. Na het succes van vorig jaar organiseren Sociaal Team de Post, Transit Oost en Boogie Woogie opnieuw culturele busritten voor senioren. De eerste rit staat gepland op vrijdag 22 mei 2026.

593ee0a2-15c1-3d85-af14-481aa8703839.jpg

Minister wil statushouders sneller aan het werk: Achterhoek al langer bezig

Minister Thierry Aartsen van Werk en Participatie wil dat statushouders sneller aan het werk gaan. In ruim tachtig gemeenten moeten nieuwkomers met een verblijfsvergunning hun inburgering combineren met een zogenoemde startbaan. Ook acht Achterhoekse gemeenten doen mee.

Mini-Roparun-Start-240236.jpg

RopaKidsRun brengt jonge lopers in beweging op Vliegveld Twenthe

ENSCHEDE – Op vrijdag 22 mei organiseren Roparun en Enschede Marathon samen de RopaKidsRun op Vliegveld Twenthe. Het evenement is bedoeld voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar en combineert sport, plezier en inzet voor het goede doel.

558187988_1465835234964411_1082235097768766034_n.jpg

Bikefestival op Vliegbasis Twenthe zoekt testpiloten op twee wielen

ENSCHEDE/BORCULO – Vliegbasis Twenthe vormt op zaterdag 9 mei het decor van een groots opgezet bikefestival. Geen vliegtuigen deze keer, maar fietsen. Bezoekers krijgen de kans om uiteenlopende tweewielers te testen, van race- en triathlonfietsen tot mountainbikes en gravelbikes.

Berkelkonferenz Zutphen_2.jpg

11. Berkelconferentie op 20 mei 2026 in de Berkelmühle in Stadtlohn

STADTLOHN - Op 20 mei 2026 vindt in de Berkelmühle in Stadtlohn de 11. Berkelconferentie plaats.De Berkelconferentie richt zich tot vertegenwoordigers van de politiek, gemeentelijkeen provinciale overheid aan beide zijden van de grens, Kreisen Borken en Coesfeld,VVV’s en andere toeristische organisaties en overige instanties die betrekking hebbenop de Berkel. Maar daarnaast richt de conferentie zich zeker ook tot mensen, die ge-interesseerd zijn in het leven rondom de Berkel en die de grensoverschrijdende sa-menwerking een warm hart toedagen.