Winterswijk, Netherlands
Terug

Grijsen ontwikkelt beugel tegen zwerfafval

beugel-zwerafval
peter |  | Aangepast op
Zwerfafval bestaat voor een groot deel uit flesjes en blikjes, terwijl u er wel statiegeld over betaalt. Er ligt dus waarde in de afvalbak, vanwege dit statiegeld worden afvalbakken op straat geplunderd. Het gevolg hiervan is dat de overige inhoud veelal op straat beland.   Grijsen heeft een manier bedacht waarmee ze het zwerfafval op straat kunnen verminderen, kunnen bijdragen aan de circulaire economie én tegelijkertijd een sociaal doel dienen; de statiegeldbeugel. De statiegeldbeugel voorkomt dat een waardevolle reststroom in de afvalbak terecht komt en minderbedeelden hierdoor worden uitgedaagd om de afvalbak te plunderen. Hierdoor zal er minder zwerfafval ontstaan en zullen de onderhoud- en beheerskosten van de afvalbak dalen. Het Nederlandse zwerfafvalbeleid kost immers jaarlijks ruim 200 miljoen euro. Bovendien is zwerfafval slecht voor de natuur en voor dieren. Zwerfafval kan de bodem vervuilen en dieren kunnen het opeten of er in verstrikt raken. De statiegeldbeugel is een mooi voorbeeld van een stukje circulariteit. Circulariteit is al jarenlang onderdeel van de werkwijze van Grijsen en Grijsen merkt dat Circulaire Economie steeds meer begint te leven, ook in de markt van straatmeubilair. Vanaf het eerste ontwerp zijn de producten volledig modulair opgebouwd. Ruim 25 jaar later blijkt dit een goede basis voor een circulaire aanpak. Een laatste bijkomend voordeel van de statiegeldbeugel is dat een plastic flesje of blikje sneller in het recycleproces van de fabrikant belandt, terwijl voorbijgangers worden beloond met het statiegeld. Een echte win-winsituatie!

Lees ook

leemput 4

Fietsroute van de maand september verkrijgbaar bij VVV Bredevoort

BREDEVOORT - VVV Bredevoort presenteert weer een nieuwe Fietsroute van de Maand. De route voor september ligt klaar en kan op eigen gelegenheid worden gefietst. Liefhebbers van natuur, cultuur en verrassende bezienswaardigheden kunnen genieten van een afwisselende tocht van ongeveer 58 kilometer door de prachtige Achterhoek.

PXL_20250914_162637226

8e Internationale Berkel Kanorally op 12 en 13 september 2026

REGIO - De 3e Berkelcompagnie organiseert op 12 en 13 september 2026 voor de achtste keer de Internationale Berkel Kanorally. Na eerdere succesvolle edities met veel deelnemers en prachtig nazomerweer staat opnieuw een tweedaagse kanotoertocht over de Berkel op het programma, van Duitsland naar Nederland.

The-President-s-Cake_st_5_jpg_sd-high

Filmhuis Winterswijk opent seizoen met bekroonde publieksfavoriet The President's Cake

WINTERSWIJK - Filmhuis Winterswijk opent het nieuwe filmseizoen met een absolute publiekslieveling: The President's Cake. Deze Iraakse film wist op het prestigieuze Filmfestival van Cannes niet alleen de Publieksprijs te winnen, maar werd ook bekroond met de Camera d'Or, de prijs voor beste debuutfilm.

in de greep

Corsogroep CSW wint Bloemencorso Winterswijk 2026

WINTERSWIJK - Corsogroep CSW heeft het Bloemencorso van Winterswijk 2026 gewonnen. Met de indrukwekkende creatie "In de Greep" behaalde de wagen een score van 88,33 punten, waarmee de groep beslag legde op de eerste plaats.

brand koningsweg

Zeer grote brand in bedrijfsverzamelgebouw Winterswijk

WINTERSWIJK – De zeer grote brand die woensdagavond uitbrak in een bedrijfsverzamelgebouw aan de Koningsweg in Winterswijk is onder controle en vrijwel volledig geblust. Het eerder verstuurde NL-Alert vanwege de rookontwikkeling is inmiddels ingetrokken.

cursus wsg

Schaakcursus bij jubilerend WSG

WINTERSWIJK - Schaakclub WSG viert dit seizoen haar 80-jarig bestaan met diverse speciale activiteiten. Naast toernooien en wedstrijden biedt de vereniging opnieuw een schaakcursus aan voor thuisschakers en andere geïnteresseerden.