Winterswijk, Netherlands
Terug

Hoog water vertraagt werk aan Berenschot's watermolen

berenschotweb.png
michiel |  | Aangepast op

berenschotwebWINTERSWIJK-WOOLD - Hoog water heeft de afgelopen maanden tot tweemaal toe het renovatiewerk aan de stuw en visstrap bij Berenschot's watermolen in het Woold vertraagd. Dat meldt opdrachtgever Waterschap Rijn en IJssel op vragen van RTV Slingeland. Het project dat eigenlijk eind vorig jaar afgerond had moeten zijn, zal nu naar verwachting - als het weer meewerkt - eind deze maand zijn afgerond.

 

De gerenoveerde stuw is volgens het waterschap begin november in gebruik genomen. De werkzaamheden aan de vispassage zijn nagenoeg gereed. “Tijdens de uitvoering van de werkzaamheden hebben we een aantal keren te maken gehad met een flinke afvoergolf op de Boven Slinge waardoor hoog water is opgetreden zowel benedenstrooms als bovenstrooms van de stuw”, zo meldt projectleider Ronald Stapelbroek. “De bouwkuip is hierdoor twee keer onder water gelopen. Dit heeft een aantal weken vertraging gegeven in de uitvoering van de werkzaamheden.” De vertraging heeft volgens hem geen financiële of andere gevolgen voor de bij het project betrokken partijen.

Bij de officiële start van de werkzaamheid, begin september, werd gezegd dat het project vier maanden in beslag zouden nemen. De feitelijke werkzaamheden waren in augustus al begonnen. Door de werkzaamheden is de brug over de Boven Slinge afgesloten. Voor voetgangers en fietsers is een houten noodbrug aangelegd.

 

Lees ook

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026.jpg

Maandag 1 juni ontvangen Gelderlanders het NL-Alert testbericht

WINTERSWIJK - Maandag 1 juni verstuurt de overheid rond 12 uur het NL-Alert testbericht. Zo test de overheid of het alarmsysteem werkt bij een noodsituatie. Voor Gelderlanders die vaak in de buurt van de grens zijn, is de NL-Alert App handig. Download je de NL-Alert App voor 1 juni? Dan kan je meteen testen of die goed staat ingesteld. In december 2025 had de NL-Alert App ruim 6.400 gebruikers in Gelderland.

Euregionaal sportfestival brengt jongeren uit Nederland en Duitsland samen (c) Rick Mellink.jpeg

Euregionaal sportfestival brengt jongeren uit Nederland en Duitsland samen

OCHTRUP – Tijdens het EDL Sportfestival bij het Sportwerk in Ochtrup kwamen ongeveer 100 leerlingen uit Nederland en Duitsland samen voor een actieve en verbindende dag vol sport en ontmoeting. Ongeveer 50 leerlingen van de Alexanderschule in Wallenhorst en 50 leerlingen van het Bonhoeffer College in Enschede namen deel aan het festival.

Verleden-heden-en-toekomst-i-mb.jpg

Winterswijk loopt opnieuw warm voor Bespiegelingen over de Achterhoek

WINTERSWIJK - Na drie uitverkochte voorstellingen in Boogie Woogie blijkt ook voor de voorstelling in de Schouwburg De Storm grote belangstelling te bestaan. De kaartverkoop gaat hard en ook de voorstelling in oktober lijkt richting een uitverkochte zaal te gaan.

molendebataaf.JPG

Molen Bataaf bestaat 225 jaar

WINTERSWIJK - In het eerste weekend van juni is de molen het monumentale middelpunt tijdens een jubileumreceptie met een bijzondere boekpresentatie op vrijdag 5 juni. De zondag daarna staat een unieke fietstocht op het jubileumprogramma.

4daagse.JPG

75e editie Avond4Daagse Winterswijk van start op 1 juni

WINTERSWIJK – Nog één week en dan gaat de 75e editie van de Avond4Daagse Winterswijk van start. Van 1 tot en met 5 juni 2026 staat Winterswijk weer volledig in het teken van wandelen, gezelligheid, muziek en ontmoeting.

0c31a786-7246-4bdc-8b20-fb2bc5785059.jpeg

Twee auto’s zwaar beschadigd bij ongeval op de Kottenseweg

KOTTEN – Bij een verkeersongeval op de Kottenseweg zijn donderdagmiddag rond 16.33 uur twee auto’s zwaar beschadigd geraakt. Hulpdiensten, waaronder politie, ambulance en brandweer, kwamen met spoed ter plaatse.