Winterswijk, Netherlands
Terug

Hootchie Koe: drie dagen muziek, sfeer en samen genieten

Hootchiekoe_25_Zondag_169
Foto: Suzet Heijink

VARSSEVELD - Zodra de eerste gitaarakkoorden over de festivalweide klinken en de eerste koude biertjes worden getapt, weten de vaste bezoekers genoeg: Hootchie Koe is weer terug. Van vrijdag 3 tot en met zondag 5 juli verandert het terrein bij het Hofshuus in Varsseveld opnieuw in een bruisende ontmoetingsplek vol muziek, theater, kindervertier en gezelligheid.

 | Aangepast op

Wat ooit begon als een kleinschalig bluesrockfestival, is in de loop der jaren uitgegroeid tot een geliefd driedaags evenement waar meerdere generaties samenkomen. Met een programma voor bezoekers van 0 tot 120 jaar blijft Hootchie Koe ook in 2026 trouw aan wat het al jaren zo bijzonder maakt: samen genieten. Van stevige rock en nostalgische Nederpop tot Achterhoekse feestmuziek en kindervermaak: Hootchie Koe heeft voor ieder wat wils.

 

Een avond vol tributes

Traditiegetrouw staat de vrijdagavond volledig in het teken van tribute bands. Liefhebbers kunnen hun hart ophalen bij de muziek van INXS en U2. Leif de Leeuw completeert de avond met een eerbetoon aan The Allman Brothers.

 

Nederpop en rocklegendes

Ook op zaterdag is er volop reden om richting Varsseveld af te reizen. Zo staan de legendarische Time Bandits met frontman Alides Hidding op het programma en brengt Toontje Lager de grootste Nederpophits uit de jaren tachtig weer tot leven. Een bijzonder optreden is weggelegd voor Real Wild Boys, met voormalig Wild Romance-bandleden David Hollestelle en Guzz, die het muzikale erfgoed van Herman Brood laten herleven.

 

Swingweide

Nieuw dit jaar is de Swingweide. Door de voormalige danceweide en theaterweide samen te voegen, ontstaat een nieuwe plek waar verschillende vormen van entertainment elkaar versterken. Overdag zorgen theateracts voor verrassende ontmoetingen en hilarische momenten, terwijl jongeren er 's avonds terecht kunnen voor hun eigen feestje met verschillende dj's.

 

Op zondag krijgt de Swingweide een Hollands tintje met optredens van Danny de Munk, Thomas Berge en een energieke K3 Tribute. Uiteraard ontbreekt ook Boh Foi Toch niet. De Achterhoekse publieksfavorieten zijn inmiddels niet meer weg te denken uit het festivalprogramma.

 

Hootchie Koe onderscheidt zich al jaren als een echt familiefestival. Op de kinderweide kunnen jonge bezoekers zich uitleven tussen de dieren van de kinderboerderij, een ritje maken in de zweefmolen of deelnemen aan creatieve activiteiten. Terwijl de kinderen zich vermaken, genieten ouders en grootouders van muziek, een hapje en een drankje in de ontspannen festivalsfeer.

        

Namens de organisatie benadrukt Puck van der Aar dat juist die combinatie het festival uniek maakt. “Hootchie Koe draait om meer dan alleen muziek. Het gaat om sfeer, ontmoeting en samen herinneringen maken. We zijn trots dat we ieder jaar weer een festival neerzetten waar jong en oud zich thuis voelt en waarmee we Varsseveld en de Achterhoek op de kaart zetten.”

 

Meer weten?

Voor vaste bezoekers én nieuwe gezichten: Hootchie Koe belooft ook in 2026 weer een festivalweekend te worden om naar uit te kijken. Meer informatie, de volledige line-up en tickets zijn te vinden via www.hootchiekoe.nl.

Lees ook

cover boek

17-jarige Mariëtte uit Winterswijk raakte deels verlamd, maar gebruikte die tijd om boek te schrijven

WINTERSWIJK - Mariëtte Nieling is groot sportfanaat, ze houdt vooral van skeeleren, voor haar echt een moment om haar gedachten de vrije loop te laten gaan. Toch was dit voor haar niet altijd mogelijk. Het is eind augustus als de, op dat moment, 15-jarige Mariëtte Nieling in beide benen verlamd raakt. Er brak een periode aan waarin ze volledig opnieuw moest leren lopen.

Werkzaamheden Totempaal

Speeltuin Kindervreugd De Totempaal weer open

WINTERSWIJK - Goed nieuws voor kinderen en buurtbewoners: speeltuin Kindervreugd De Totempaal is weer geopend. Nadat de afgelopen periode verschillende werkzaamheden zijn uitgevoerd, heeft de gemeente de speeltuin opnieuw beoordeeld en goedgekeurd. Daarmee kunnen de poorten weer open en kan er weer volop worden gespeeld.

0b461f135584c9abace0893021242782160e5c4164c51b58436c446f85b33370

WF Hamalandtochten voor wandelaars en Fietsers

WINTERSWIJK - Op zondag 6 september organiseert de stichting WFevenementen in Winterswijk haar jaarlijkse Hamalandtochten voor zowel wandelaars als fietsers. De

Jeroen Twisk (l) en Wim Ruessink foto pr

Muziek Centraal in Zonnebrinkkerk met bijzondere combinatie

WINTERSWIJK - Deze zomer is er weer de zomermuziekserie Muziek Centraal in Winterswijk. Omdat de Jacobskerk gesloten is wegens bouwwerkzaamheden, zal de serie in een afgeslankte versie op gastlocaties plaatsvinden. Onder de noemer ‘Werk in uitvoering’ zijn er dit jaar vijf concerten.

Girls and their diamonds Nederlands kampioen

Goud, zilver en brons op het NK voor leden van HVW

WINTERSWIJK - Het afgelopen weekend was bijzonder succesvol voor de leden van HVW. Tijdens de Nederlandse Kampioenschappen werden prachtige resultaten behaald, met als hoogtepunt een Nederlandse titel én twee podiumplaatsen bij het springen.

ron jans diner 2

Dineren in Bredevoort met ex-toptrainer Ron Jans? Dat kan, maar voor slechts vier gasten!

BREDEVOORT - Een exclusieve avond met voetbaltrainer, muziekliefhebber en Music & Memory-ambassadeur Ron Jans. Op donderdag 15 oktober 2026 krijgen slechts vier personen de unieke kans om twee uur lang aan tafel te zitten met Ron Jans tijdens een volledig gesponsord culinair diner bij Boutique Hotel & Brasserie De Heerlyckheid in Bredevoort. De opbrengst van deze bijzondere veilingavond komt volledig ten goede aan Music & Memory Dementie Achterhoek.