Winterswijk, Netherlands
Terug

Informateur adviseert coalitie Voor Winterswijk, D66 en PvdA

coalitie.jpg

Winterswijk – Informateur Frank Roerdinkholder heeft zijn advies uitgebracht over de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Winterswijk. Na een intensief informatieproces adviseert hij om de coalitieonderhandelingen te starten met de partijen Voor Winterswijk, D66 en PvdA.

 | Aangepast op

Volgens Roerdinkholder vormen deze drie partijen samen de meest logische en kansrijke combinatie voor een stabiel en slagvaardig bestuur voor de komende raadsperiode. De informateur voerde zijn opdracht uit in opdracht van Voor Winterswijk, de winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen. Daarbij stond de vraag centraal welke meerderheidscoalitie kan zorgen voor bestuurlijke rust, stabiliteit en resultaatgerichtheid.

In de informatiefase is gebleken dat er voldoende inhoudelijke overeenkomsten zijn en dat de betrokken partijen bereid zijn gezamenlijk verantwoordelijkheid te nemen. Het proces verliep constructief, waarbij openheid en betrokkenheid centraal stonden. Dat stemt volgens Roerdinkholder positief voor het vervolg van de coalitiebesprekingen.

Tom van Beek, lijsttrekker van Voor Winterswijk, reageert tevreden op het advies. Hij benadrukt dat het belangrijk is dat Winterswijk snel beschikt over een nieuw stabiel bestuur dat voortvarend aan de slag gaat met belangrijke dossiers en waar nodig knopen durft door te hakken, in samenwerking met de gehele gemeenteraad. Van Beek spreekt het vertrouwen uit dat Voor Winterswijk samen met D66 en PvdA tot goede afspraken kan komen voor de kern en de buurtschappen van de gemeente.

In de komende periode gaan de drie partijen met elkaar in gesprek om te komen tot een coalitieakkoord op hoofdlijnen. Daarbij ligt de focus op rust en stabiliteit, samenwerking en het behalen van concrete resultaten voor de inwoners van Winterswijk.

De partijen hebben Frank Roerdinkholder tevens gevraagd om de vervolgbesprekingen te begeleiden in de rol van formateur.

Lees ook

Foto maquette Zonnebrinkkerk.jpeg

Maquette Zonnebrinkkerk in MuseumFabriek

WINTERSWIJK - Op 4 mei a.s. herdenken wij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog en op 5 mei vieren wij de bevrijding van de bezetting door Nazi-Duitsland. Een perfecte gelegenheid om eens een kijkje te nemen bij de expositie over ‘Winterswijk in de Tweede Wereldoorlog’ in de MuseumFabriek. Hierin wordt speciale aandacht besteed aan de Winterswijkers mevr. Helena Kuipers-Rietberg (‘Tante Riek’, oprichtster van de Landelijke Organisatie voor hulp aan onderduikers), Annie de Leeuw (schrijfster van het boek ‘De schuilplaats’, Gradus Kobus (helper van vluchtelingen voor het Nazi-regime) en NSB-burgemeester Bos.

gemeente.jpg

Gemeente Winterswijk opent Leefstijlloket

WINTERSWIJK – De gemeente Winterswijk start op dinsdag 28 april met het Leefstijlloket. Dit loket is een centraal aanspreekpunt voor inwoners die vragen hebben over een gezonde leefstijl en daarbij ondersteuning zoeken. Het Leefstijlloket richt zich op volwassenen die gezonder willen leven, maar niet goed weten waar ze moeten beginnen.

Achterhoek - Vrijheidsmaaltijd 2025 - fotocredits Marcel van Hoorn.jpg

Vrijheidsmaaltijd over de grens: 250 inwoners uit Nederland en Duitsland samen aan tafel in Dinxperlo

DINXPERLO – Op het Kerkhofplein in Dinxperlo schuiven op 5 mei 250 inwoners uit Nederland en Duitsland aan voor een gezamenlijke Vrijheidsmaaltijd. Tijdens Samen genieten van Vrijheidssoep in Dinxperwick komen bewoners uit Dinxperlo en het naastgelegen Suderwick samen om te eten en met elkaar in gesprek te gaan over vrijheid. Juist op deze plek, waar de grens in het dagelijks leven nauwelijks voelbaar is, krijgt die ontmoeting een bijzondere betekenis.

vragender 1.jpeg

Fietser ernstig gewond na val op Oude Winterswijkseweg

Vragender – Op de Oude Winterswijkseweg is woensdagavond rond 19.30 uur een wielrenner ernstig gewond geraakt bij een valpartij. De fietser kwam ten val toen hij een aanrijding met twee naderende voertuigen probeerde te voorkomen.

Muziek Maathuis - Yvette Pierik.JPG

KunstOer tijdens het Pinksterweekend

WINTERSWIJK - Al heel druk achter de schermen zijn de vele vrijwilligers van KunstOer bezig om dit jaar met de Pinksterdagen weer een prachtig evenement te organiseren. Kunst, cultuur en natuur komen samen in Winterswijk en vormen ieder jaar weer een verrassing voor de vele bezoekers. Het evenement dat 9 jaar geleden startte kan ieder jaar op meer belangstelling rekenen en is voor veel mensen een vast gegeven tijdens de Pinksterdagen.

foto1.jpeg

Twee gewonden bij eenzijdig ongeval op Vredenseweg

WINTERSWIJK HUPPEL – Op de Vredenseweg (N820) heeft maandagavond rond 23.20 uur een ernstig eenzijdig verkeersongeval plaatsgevonden. Een personenauto die vanuit Vreden onderweg was richting Winterswijk, raakte in een bocht de controle kwijt. De bestuurder verloor de macht over het stuur, waarna het voertuig meerdere malen over de kop sloeg en uiteindelijk in de berm tot stilstand kwam. Omwonenden gaven aan dat de klap tot ver in de omgeving te horen was.