Winterswijk, Netherlands
Terug

Jacht op geel en gast

TdM2013-marianne-vos
peter |  | Aangepast op

Op vrijdag 1 juli 2022 gaat de Ronde van Frankrijk opnieuw van start. Voor deelnemers aan het traditionele spel Tour de Mariënvelde, dat verbonden is aan de grote wielerkoers, begint daarmee de strijd om ‘het geel’. Maar ook de organisatoren moeten op jacht. “We hopen weer op een ouderwetse slotavond met publiek en een gast uit de wielerwereld. Al wordt dat laatste steeds lastiger”.

De organisatie in Mariënvelde wist in de lange geschiedenis van het spel al vele coryfeeën uit de wielersport naar het kerkdorp te lokken. Zo konden winnaars hun prijs in ontvangst nemen uit handen van onder anderen Jan Janssen (winnaar Tour de France in 1968), Marianne Vos, Nikki Terpstra, Leontien van Moorsel, Servais Knaven, Thomas Dekker, Koen Bouwman en Sam Oomen.

Peter Valen, die samen met Henny Heutinck, Henri Weikamp en George Wieggers, de Tourdirectie in Mariënvelde vormt, zag echter in de jaren voor Corona de bereidheid van de coureurs afnemen. “Wielrenners waren in het verleden heel toegankelijk. Niet te vergelijken met voetballers, die al snel neigen naar arrogantie. Maar ook de wielersport is flink commerciëler geworden. Het begint ook daar allemaal vooral om geld te draaien. Renners hebben nu bijvoorbeeld bijna allemaal een zaakwaarnemer. Vroeger belde ik gewoon op. Kreeg ik een familielid aan de telefoon, die het wel even zou vragen. En dan was het vaak binnen twee dagen in orde”.

Drie voorbeelden geven volgens de organisatie in Mariënvelde de ontwikkeling perfect weer. “In 1997 kwam Jan Janssen, één van de twee Nederlandse winnaars van de Tour, naar Mariënvelde. Tot laat in de avond zat Jan in de zaal aan een tafel met de bezoekers te praten. Genietend van de halve liters. Tot irritatie van zijn echtgenote trouwens. In 2013 was Marianne Vos, een jaar eerder Olympisch kampioen, de eregast. Vader Vos was erg pessimistisch, maar hij zou het toch aan zijn dochter vragen. En Marianne zei toe. Volgens haar vader vond ze het ‘te leuk’ om te doen en werd er een andere activiteit geschrapt”.

Hoe schril was het contrast in 2019, toen de organisatie Annemiek van Vleuten benaderde. “We kregen te horen, dat ze er weinig zin in had en dat we bovendien toch niet zouden kunnen betalen, wat ze verlangde. Het geeft perfect de huidige situatie weer”.

Momenteel is nog niet bekend wie de prijsuitreiking in 2022 zal doen. “We wachten altijd even tot de planning van de renners duidelijk is. Maar ongetwijfeld wordt het iemand met een goed verhaal of een talent, die we nog jaren kunnen volgen. Hoe dan ook, we hopen dat het op zondagavond 24 juli tijdens de slotavond weer ouderwets gezellig zal worden”, blikt Valen vooruit.

De organisatoren van de Tour de Mariënvelde hopen wel op een attente houding van de deelnemers. “De Tour kent een afwijkend schema dit jaar. De start is niet op zaterdag maar al op vrijdag 1 juli 2022. Voor de deelnemers betekent dit, dat hun ploeg uiterlijk op zaterdagmiddag 2 juli 2022 om 14.00 uur aangemeld moet zijn. Een dag eerder dan normaal dus.

Naast de digitale inschrijving kun je je ook opgeven via een papieren inschrijfformulier. Deze formulieren zijn verkrijgbaar bij één van de vestigingen van Schuurman Schoenen onder meer in Borculo, Winterswijk, Aalten, Eibergen, Doetinchem, Enschede, Borne, Westervoort, Oldenzaal of Lichtenvoorde. Voor alle vestigingen kijk op: www.schuurman-schoenen.nl.Verder zijn de formulieren verkrijgbaar bij Sportpoint Navis in Aalten, Texaco Molendijk in Lichtenvoorde, Han ter Woerds Sport in Lichtenvoorde, Café de Tapperij in Ruurlo, Cafetaria de Smulhoek in Zelhem, Snackbar de Heer in Varsseveld, Goossens Fietsen in Groenlo, Paul Knippenborg Fietsen en Sourcy Center in Zieuwent.

Lees ook

vredenseweg 1

Fietser ernstig gewond na frontale botsing in Winterswijk

WINTERSWIJK – Op het fietspad aan de Vredenseweg in Winterswijk is in de nacht van zaterdag op zondag rond 00.30 uur een ernstig ongeval gebeurd. Twee fietsers kwamen daar frontaal met elkaar in botsing. Een van de betrokkenen raakte daarbij levensgevaarlijk gewond.

file_00000000d930820a8000bd7d4df1e664

Moeizaam begin WSG

Foto van SKB - Wens Medipoint

Passende rolstoel voor patiënten in laatste levensfase dankzij wens uit de praktijk

WINTERSWIJK – Dankzij een wens die werd ingediend via de Wensboom van het Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) en een samenwerking met zorghulpmiddelenaanbieder Medipoint, beschikt het ziekenhuis sinds deze zomer over een speciale rolstoel voor patiënten in de laatste levensfase. De rolstoel biedt extra comfort en ondersteuning aan patiënten die naar huis gaan en nog graag momenten buitenshuis willen beleven met hun naasten.

LWKY_20260520_201449220

Theater De Storm trapt nieuw seizoen af met feestelijke Kick-Off

WINTERSWIJK – Theater De Storm luidt op donderdag 1 oktober feestelijk het nieuwe theaterseizoen 2026-2027 in. Tijdens de jaarlijkse Kick-Off worden bezoekers, vrienden van het theater, stormgenoten, stormmakers en andere genodigden meegenomen in de plannen voor het komende seizoen én bijgepraat over de voortgang van de duurzame renovatie van het theater.

IMG_0366

Politie-inzet bij bureau Winterswijk vanwege lopend onderzoek

WINTERSWIJK – Bij het politiebureau aan de Dingstraat in Winterswijk was vrijdag de gehele dag een beveiligingseenheid van de politie aanwezig. Volgens een woordvoerder van de politie Oost-Nederland houdt de inzet verband met een lopend onderzoek. Gedurende de dag reden meerdere politievoertuigen af en aan bij het bureau.

Zonnebrinkkerk

Young@Heart luidt nieuw kerkseizoen in met startdienst

WINTERSWIJK - Op zondag 20 september start de Protestantse Gemeente Winterswijk het nieuwe kerkseizoen met een feestelijke Young@Heart-startdienst in de Zonnebrinkkerk. De dienst begint om 10.00 uur en staat in het teken van ontmoeting, inspiratie en een frisse start van een nieuw seizoen.