NEEDE – Hoewel de nieuwe theatertour van Jan Ottink pas in september 2027 van start gaat, kunnen liefhebbers alvast een eerste voorproefje krijgen. Op vrijdag 2 oktober verzorgt de Jan Ottink Band een bijzondere try-out in de Van Gellicumzaal van theater Podium Neede.
Het concert staat in het teken van de nieuwe voorstelling ‘Schoer’, waarmee Ottink volgend jaar weer langs de theaters trekt. Tegelijkertijd vormt de avond de vuurdoop van een gloednieuwe geluidsinstallatie. Geluidsingenieur Marc Epping van geluidsbedrijf Trademarc stelt zijn nieuwe set-up beschikbaar om samen met de band te werken aan de optimale combinatie van geluid en licht.
De voorbereidingen zijn inmiddels in volle gang. Vanaf donderdag 1 oktober wordt het theater ingericht en technisch klaargestoomd voor het eerste try-outconcert. Het optreden begint om 20.00 uur; de zaal opent om 19.30 uur.
Pop, poëzie, humor en swing
Met ‘Schoer’ keert Jan Ottink terug naar het theater met een voorstelling waarin popmuziek, poëzie, humor en swing samenkomen. De voorstelling schuurt waar nodig en raakt volgens Ottink de rafelranden van deze tijd.
Als boer en burger tegelijk bezingt hij zowel de mooie als de minder fraaie kanten van Nederland. Daarbij komen uiteenlopende thema’s voorbij, verpakt in verschillende muziekstijlen. Zijn teksten zijn geëngageerd, romantisch, vrolijk, subtiel en soms kritisch, maar altijd herkenbaar en oprecht gebracht met zijn karakteristieke, doorleefde stem.
Meer dan 35 jaar streektaalmuziek
Jan Ottink geldt al ruim 35 jaar als een van de bekendste vertolkers van het streektaallied. De singer-songwriter uit de Achterhoek schrijft en zingt zijn eigen nummers in het Nedersaksisch, het Twents-Achterhoekse dialect.
Met de Jan Ottink Band bracht hij inmiddels dertien albums en diverse videoproducties uit. Daarnaast ontving hij meerdere onderscheidingen voor zijn teksten en muziek. In 2022 werd hij onderscheiden als ridder vanwege zijn grote bijdrage aan de streektaal en regionale cultuur.
Wie benieuwd is naar de eerste contouren van de nieuwe voorstelling, krijgt op 2 oktober een unieke kans om de show al in een vroeg stadium te beleven.
Kaarten zijn verkrijgbaar via www.podiumneede.nl.