Winterswijk, Netherlands
Terug

Jeugd Excelsior organiseert groots Theaterconcert

Gezamelijke-repetitie-ter-voorbereiding-op-het-concert.jpg
peter |  | Aangepast op
Bij Muziekvereniging Excelsior Winterswijk is niets te gek! Zo toverde de Slagwerkgroep van de vereniging twee weken geleden Theater de Storm nog om tot een waar ’T Rommelcafé en nu is het aankomend weekend alweer tijd voor een volgend fantastisch theaterconcert van verschillende jeugdafdelingen van de vereniging!   Het Project Jeugdorkest en de Jeugd Slagwerkgroep maken er een feestje van aan het begin van de kerstvakantie! Zij zorgen een uur lang voor een non-stop muziekshow. Denk aan verrassende uitvoeringen van songs van Chef’Special, Claude en Taylor Swift. Zo vlak voor de jaarwisseling kan een spectaculaire versie van ‘Firework’ (Kate Perry) in een gezamenlijke uitvoering van zowel orkest, als slagwerkgroep ook niet ontbreken. Maar ook liedjes van Kinderen voor Kinderen en bekende filmmuziek worden gespeeld. Prachtig om samen met uw (klein-) kinderen te gaan beleven! Naast het Project Jeugdorkest en de Jeugd Slagwerkgroep speelt Gijs Hendriks Vettehen bas gitaar en Marjolijn van der Zaag is de vocalist. André te Hennepe zorgt met zijn projectie voor mooie plaatjes en Hans Roerdinkholder praat het programma aan elkaar. De muzikale leiding is in handen van onze maestro’s Gerald Roerdinkholder en Kevin Tolkamp. Na afloop van het concert is er een Christmas afterparty in de foyer (inclusief drankje en lekkers) met Pretteketet, de Opmaatjes en onze eigen DJ Loeki Kramer.   Excelsior is een actieve verenging met een groot aantal jeugdleden. Des te belangrijker is het om de jeugd gebonden te houden aan de vereniging en daarmee de toekomst van muziek in Winterswijk te stimuleren. Daarom vindt de vereniging het belangrijk om goed te luisteren naar wensen van de jeugdleden. Voorzitter Danny Oonk vertelt: ‘’We zijn in gesprek gegaan met de jeugdleden en hebben gebrainstormd over invulling van concerten. Hieruit is het idee ontstaan om een groots theaterconcert op te voeren en hoe leuk is het dat deze wens nu dan ook echt werkelijkheid wordt?!’’ Bijzonder is dat naast het jeugdorkest en de jeugdslagwerkgroep van Excelsior ook andere (jonge) muzikanten deel mogen nemen aan dit concert. Op deze manier wordt er een écht orkest gevormd en wordt ervaren hoe leuk het is om samen met anderen muziek te maken! Daarnaast wordt het orkest aangevuld met een bas gitaar en zang om het muzikale plaatje compleet te maken.   Kaartverkoop De voorstelling wordt uitgevoerd op zaterdagmiddag 23 december vanaf 15.00 uur in Theater De Storm. De kaarten zijn verkrijgbaar via Theater De Storm en kosten 7,50 euro (inclusief drankje). Jeugd tot en met 12 jaar betaalt slechts 5 euro. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar voor deze muzikale middag, maar wacht niet te lang met kopen want op=op.

Lees ook

hilgelo vanuit de lucht.JPG

1 mei start van het zwemseizoen

REGIO - Vrijdag 1 mei start het zwemseizoen 2026 voor zwemmen in oppervlaktewater, zoals rivieren, sloten, kanalen en meren. Zwemmen betekent plezier voor jong en oud en is vooral gezond. In Nederland zijn meer dan zevenhonderd officieel aangewezen zwemwaterlocaties waar je veilig kunt zwemmen. Gelderland telt er 79. Zwemmen in oppervlaktewater heeft ook risico’s. Hou er bijvoorbeeld aan het begin van het seizoen rekening mee dat het water nog erg koud kan zijn en dat je daardoor verkrampt kunt raken.

skbentree.jpg

SKB verandert manier van afspraak maken voor bloedafname

WINTERSWIJK - Veel zorgzaken worden bij het Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) al digitaal geregeld, zo ook het maken van een afspraak voor bloedafname. Het maken van een afspraak voor bloedafname gaat veranderen. Patiënten kunnen op dit moment zelf via de website van het ziekenhuis een afspraak maken. Vanaf woensdag 27 mei kunnen zij alle afspraken voor bloedafname maken via het persoonlijke online zorgportaal MijnSKB.

afgevulde flessen.JPG

Wereldprimeur bij Brouwersnös met innovatieve doseertechnologie

GROENLO – Brouwerij Brouwersnös in Groenlo heeft samen met Bronkhorst High‑Tech uit Ruurlo een wereldprimeur gerealiseerd op het gebied van bierafvulling. Voor het eerst is het gelukt om tijdens het afvullen van bier uiterst nauwkeurig natuurlijke fruitaroma’s rechtstreeks in de fles te doseren. De innovatieve techniek maakt het mogelijk om binnen één brouwbatch meerdere smaakvarianten te creëren, zonder aparte biertanks te gebruiken.

grens.JPG

Uitspraak Duitse rechter zet discussie over grenscontroles op scherp

REGIO – De recente uitspraak van de administratieve rechtbank in het Duitse Koblenz over grenscontroles onderstreept volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer de noodzaak van een nieuwe visie op het Europese grensbeleid. De rechtbank oordeelde dat de huidige Duitse grenscontroles in strijd zijn met het Europese recht.

tvorster.jpg

De toekomst van het Aaltense buitengebied onderwerp van meedenkavond

DE HEURNE – De toekomst van het Aaltense buitengebied staat centraal tijdens een meedenkavond op dinsdag 12 mei bij melkveebedrijf ’t Vorster in De Heurne. De bijeenkomst wordt georganiseerd door de fractie Progressieve Partij‑GroenLinks‑PvdA en gaat over de nieuwe Omgevingsvisie Gelderland, het Beleidskader Land- en Tuinbouw en het Waterbeheerprogramma van Waterschap Rijn en IJssel.

Openluchttheater.jpg

Moederdagconcert KWOV markeert heropening Openluchttheater Huininkmaat

WINTERSWIJK - Op zondag 10 mei staat Winterswijk in het teken van een bijzonder muzikaal moment. Vanaf 11.00 uur verzorgt de volledige harmonieafdeling van de Koninklijke Winterswijkse Orkestvereniging een feestelijk Moederdagconcert in het Openluchttheater in de Huininkmaat. Het concert vormt tegelijkertijd de officiële heropening van het volledig gerenoveerde openluchttheater, dat hiermee voor het eerst weer in gebruik wordt genomen.