Winterswijk, Netherlands
Terug

Jong talent en beste streektaalnummer gezocht voor Plat Gespöld

Timo-van-de-Sande_FOTO-RUUD-HAMBURGER-scaled.jpg
peter |  | Aangepast op
Elfde editie streektaalmuziekfestival op zondag 10 november 2024   Streektaalfestival Plat Gespöld is op zoek naar jong talent! Al enkele jaren is er ruimte in de Theaterzaal van de DRU in Ulft voor jong talent om, begeleid door Kevin Raayman van De Boetners, streektaalnummers te zingen. Tijdens Plat Gespöld, dit jaar op zondagmiddag 10 november, wordt ook het haevigste streektaallied gekozen en beloond met de Gelderse Kleiroze.   Streektaalfestival Plat Gespöld brengt schrijvers, dichters en musici samen rond de streektaal die in de Achterhoek en de Liemers wordt gesproken. In voorgaande edities stond al een bonte rij van artiesten op het podium: singer-songwriters, rockbands, duo’s, een rapper, een kinderkoor en verhalenvertellers. Er is tijdens Plat Gespöld ook ruimte voor jong talent. Wie dat wil, wordt uitgenodigd om buiten zijn/haar eigen paden te treden en met behulp van coach Kevin Raayman (frontman van dialectrockband de Boetners) enkele liedjes in de streektaal ten gehore te brengen. Kandidaten hiervoor kunnen zich tot 15 augustus aanmelden via geldersekleiroze@gmail.com .   Een belangrijk onderdeel van het festival is de uitreiking van De Gelderse Kleiroze. Deze prijs gaat naar de haevegste muzikale productie uit 2024. Die productie kan van alles zijn en iedereen kan meedoen, solist of band, amateur of prof. Als de muziek en de streektaal uit Achterhoek en Liemers maar centraal staan. Bijvoorbeeld een mooie tekst, een pakkend liedje of een fantastisch optreden. Alle genres zijn welkom, van sing-a-song tot rap, van koor tot hardrock en van folk tot carnavalsmuziek. Muzikanten mogen zelf een nummer insturen, maar ook fans en luisterend publiek mogen iemand nomineren. Inzendingen kunnen, tot en met 30 september, worden gemaild naar geldersekleiroze@gmail.com. De vakjury, gevormd door presentatoren van meerdere regionale omroepen en Omroep Gelderland, selecteert uiteindelijk drie genomineerden. Unieke prijs De genomineerde artiesten krijgen airplay op de lokale zenders op de radio en media-aandacht. Daarnaast mogen ze optreden tijdens Plat Gespöld in de DRU op zondagmiddag 10 november. Het publiek stemt ter plekke voor haar favoriet en hieruit rolt de winnaar van de Gelderse Kleiroze 2024. Dit beeldje wordt elk jaar gemaakt door cliënten van Elver. Zij werken tijdens de dagbestedingsgroep Klein & Kunst aan bijzondere kunstvoorwerpen. De Gelderse Kleiroze is dus elk jaar weer een uniek exemplaar, dat met liefde en zorg is gemaakt.

Lees ook

ongeval fietser aalten foto 112 winterswijk.jpg

Fietser gewond na ongeval met vrachtwagen

AALTEN - Op de Hamelandroute (N313) bij Barlo, ter hoogte van de kruising met de Hoeninkdijk, heeft maandagmiddag rond 16.10 uur een verkeersongeval plaatsgevonden.

CMYK LOGO.png

Expositie CMYK - Curiosity Meets Your Knowledge!

DOETINCHEM - Van 20 t/m 28 mei is de expositie te bezoeken tijdens schooluren aan de JF Kennedylaan 37 in Doetinchem, tijdens deze expositie presenteren vierdejaars studenten en versnellers een brede selectie van werk dat zij in de afgelopen vier jaar hebben gemaakt.

Pers 260531 - Jaap Kater.jpg

Performance Jaap Kater en De Machine

BREDEVOORT - Op zondag 31 mei 2026 toont Jaap Kater ‘De Machine’ in werking in de Koppelkerk in Bredevoort ter afsluiting van de multidisciplinaire expositie ‘Daar waar thee geschonken wordt’. Jack Weijkamp verzorgt een performance in De Machine en Bert de Haar geeft als grootste kenner van het werk van Jaap Kater een lezing over deze bijzondere kunstenaar en vrije geest.

stormschade.JPG

Informatieavond over hulp bij herstel na de stormschade en bij het verder versterken van het landschap

WINTERSWIJK - Inwoners van het buitengebied Winterswijk zijn van harte welkom bij de informatieavond op woensdag 3 juni over hulp bij herstel na de stormschade en bij het verder versterken van het landschap. Medewerkers van de gemeente en Stichting Landschapsbeheer Gelderland (SLG) vertellen over het project en de voorwaarden voor deelname.

Marga Klompé - Zwarte Cross - sfeeerbeeld Stamcafé De Schans.jpeg

Marga Klompé opnieuw met eigen stamcafé op de Zwarte Cross

WINTERSWIJK - Ook dit jaar zijn bewoners van Marga Klompé vier dagen lang aanwezig op de Zwarte Cross. Voorhet vierde jaar op rij mogen zij samen Stamcafé De Schans uitbaten. Een plek waar jong en oudelkaar ontmoeten, samen lachen en mooie herinneringen maken.

groot-RRReis trein HR.jpg

Eerste Arriva-trein met naam “Ode aan het landschap” rijdt door de Achterhoek

Achterhoek – De eerste Gelderse Arriva-trein met een nieuwe naam is vanaf nu op het spoor te zien. De trein draagt de naam Ode aan het landschap, een naam die reizigers vorig jaar kozen tijdens de regionale treinnamenwedstrijd van Arriva. De naam verwijst naar de bekende fietsroute van Achterhoek Toerisme én naar het typische coulisselandschap waar de trein dagelijks doorheen rijdt.