Winterswijk, Netherlands
Terug

Jubileumeditie Alpe d'HuZes gaat van start

Alpe-dHuzes
peter |  | Aangepast op
Foto: Marco van Ammers

De 15e editie van Alpe d’HuZes gaat dit jaar van start. De voorbereidingen voor de jubileumeditie in Frankrijk zijn in volle gang. De koersdag op donderdag 2 juni is onderdeel van een hele koersweek, van zondag 29 mei t/m vrijdag 3 juni.

Deze week zal de organisatie de officiële vergunningsaanvraag voor het evenement indienen bij de Franse lokale autoriteiten. De Fransen kijken net zo uit naar Alpe d’HuZes als de Nederlanders.

Vergunningsaanvraag

“Een bijzondere mijlpaal”, vindt Erik Jutstra, voorzitter van Alpe d’HuZes. “De afgelopen twee jaren hebben we de koers moeten uitstellen, maar dit jaar gaat het toch echt weer gebeuren. Een grote groep vrijwilligers is druk om van deze 15e editie weer een bijzondere en persoonlijke koersweek te maken. Want opgeven is geen optie, zeker niet als het gaat om donatiewerving voor kankeronderzoek.”

De beklimming van de Alpe en de activiteiten op en rond de berg in de koersweek zijn belangrijk voor de donatiewerving, de deelnemers en de mensen die hen aanmoedigen en ondersteunen tijdens de koersdag.

Inschrijven?

Het maximumaantal van 5000 deelnemers is bijna bereikt. Inschrijven voor de 15e editie van Alpe d’HuZes kan nog nét, via www.opgevenisgeenoptie.nl/register-selection

Onder het motto ‘opgeven is geen optie’ beklimmen de deelnemers op 2 juni tot maximaal zes keer de Alpe d’Huez, lopend op of de fiets, om zo veel mogelijk geld in te zamelen voor kankeronderzoek. 100% van de donaties wordt besteed aan wetenschappelijk kankeronderzoek. Het gezamenlijke doel is om de ziekte kanker de wereld uit te helpen.

Inclusief supporters en vrijwilligers die Alpe d’HuZes mogelijk maken, verwacht de organisatie tijdens het evenement ongeveer 15.000 mensen op de Franse alp.

Natuurlijk worden de lokale coronamaatregelen in acht genomen, die mede voortkomen uit de instructies van de Franse overheid naar aanleiding van de ingediende vergunningsaanvraag.

Lees ook

stoa

Bewegen voor ouderen: actief op de mat

WINTERSWIJK – Op zoek naar een laagdrempelige manier om in beweging te blijven? Dan is Bewegen voor ouderen misschien iets voor u. Tijdens deze gezellige activiteit werken deelnemers op een ontspannen manier aan hun soepelheid, kracht, conditie en balans, allemaal vanuit een zittende positie op een mat.

benefiet

Muziek brengt herkenning en verbinding tijdens benefietconcert voor Alzheimer Fonds

WINTERSWIJK – In de Doopsgezinde Kerk aan de Torenstraat vindt op zondag 20 september van 16.00 tot 18.00 uur een bijzonder benefietconcert plaats voor het Alzheimer Fonds. Onder leiding van Jeffrey Sletering zetten diverse lokale artiesten zich belangeloos in om geld in te zamelen voor onderzoek naar de bestrijding en preventie van Alzheimer.

logo scholtenenk 3

Eeuwfeest voor historische wijk Scholtenenk: bewoners vieren 100-jarig jubileum

WINTERSWIJK – De karakteristieke tuindorpwijk Scholtenenk bestaat dit jaar precies 100 jaar. Om deze bijzondere mijlpaal te vieren organiseren de bewoners op zaterdag 26 september een feestelijke jubileumdag voor huidige en voormalige buurtbewoners. Op het speelplein in de wijk verrijst een grote feesttent waar jong en oud samen kunnen genieten van een gevarieerd programma vol ontmoeting, herinneringen en historie.

eigen creaties

Jaarlijkse hobbybeurs in het Woold met veel nieuwe deelnemers

WOOLD – Op zaterdag 10 oktober 2026 vindt in verenigingsgebouw JULIANA in het Woold de jaarlijkse hobbybeurs plaats. Bezoekers kunnen rekenen op een gevarieerd aanbod van bijzondere, handgemaakte creaties en inspirerende ontmoetingen met enthousiaste hobbyisten die graag vertellen over hun passie.

ruilbeurs

Plantenruilbeurs in Hummelo

HUMMELO - Op zondag 27 september 2026 van 11.00 tot 12.30 uur vindt op het terrein van Kwekerij Bandus in Hummelo weer de halfjaarlijkse liefhebbers-plantenruilbeurs plaats. Tijdens deze gezellige bijeenkomst ontmoeten plantenliefhebbers elkaar om planten, stekken en zaailingen met elkaar te ruilen.

Opendag_hans-1 (1)

Boogie Woogie opent de deuren tijdens het Boogie Woogie Festival

WINTERSWIJK - Op zaterdag 26 september opent Boogie Woogie haar deuren tijdens het Boogie Woogie Festival. Van 13.30 tot 16.00 uur is iedereen van harte welkom om kennis te maken met Boogie Woogie en het veelzijdige aanbod op het gebied van muziek, dans en theater. Bezoekers kunnen verschillende instrumenten uitproberen, kennismaken met docenten en cursussen en workshops ontdekken. Daarnaast zijn er optredens van onder andere Aerofonia en Vocaal Ensemble Winterswijk.