Winterswijk, Netherlands
Terug

Leerlingen GKC rennen zich rot in aanloop naar Obbinkru

gkcchallenge1.jpg
peter |  | Aangepast op
WINTERSWIJK - Zeker honderd leerlingen van het Gerrit Komrij College hebben zich de benen uit het lijf gelopen tijdens een bijzondere challenge. Afgelopen woensdag mochten ze op een loopband proberen zo hard mogelijk te rennen, als voorproefje van de Obbinkrun van atletiekclub Archeus op 9 juni aanstaande.   Met de loopuitdaging konden de leerlingen aanvoelen hoe hard topatleten wel niet rennen. Voor een wereldrecord op de marathon bijvoorbeeld moet je zo’n 21 km per uur halen. Leerling Ysser lukte dat met een topsnelheid van 23,1 km op de loopband, zij het niet 42 km lang. Bij de meisjes was Siërra de snelste met een piek van 19,9 km. De snelste vijf jongens en meisjes werden beloond met een mooi paar sportsokken, gesponsord door Leugemors. Alle leerlingen die straks meedoen aan de Obbinkrun in juni krijgen een kortingsbon van Leugemors en een goodiebag aan de finish van de 2 of 5 km. Ze mogen gratis deelnemen aan trainingen op de atletiekbaan van Archeus om zich voor te bereiden.Tijdens de run willen trainers van Archeus voor kijkende ouders een programmaatje opzetten om zelf wat atletiekonderdelen te ervaren.   Alle brugklassers van het GKC doen overigens verplicht mee aan de Obbinkrun. De school helpt ze met een Coopertest (12 minuten rennen) als nulmeting. Archeus wil nog een looptraining verzorgen tijdens een gymles van de brugklassen. Komende donderdag promoot Archeus de Obbinkrun ook bij de leerlingen van de Internationale Schakel Klassen in Winterswijk. Het hele programma wordt in de uitvoering ondersteund door een tweedejaars student sportkunde van de HAN.

Lees ook

hilgelo vanuit de lucht.JPG

1 mei start van het zwemseizoen

REGIO - Vrijdag 1 mei start het zwemseizoen 2026 voor zwemmen in oppervlaktewater, zoals rivieren, sloten, kanalen en meren. Zwemmen betekent plezier voor jong en oud en is vooral gezond. In Nederland zijn meer dan zevenhonderd officieel aangewezen zwemwaterlocaties waar je veilig kunt zwemmen. Gelderland telt er 79. Zwemmen in oppervlaktewater heeft ook risico’s. Hou er bijvoorbeeld aan het begin van het seizoen rekening mee dat het water nog erg koud kan zijn en dat je daardoor verkrampt kunt raken.

skbentree.jpg

SKB verandert manier van afspraak maken voor bloedafname

WINTERSWIJK - Veel zorgzaken worden bij het Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) al digitaal geregeld, zo ook het maken van een afspraak voor bloedafname. Het maken van een afspraak voor bloedafname gaat veranderen. Patiënten kunnen op dit moment zelf via de website van het ziekenhuis een afspraak maken. Vanaf woensdag 27 mei kunnen zij alle afspraken voor bloedafname maken via het persoonlijke online zorgportaal MijnSKB.

afgevulde flessen.JPG

Wereldprimeur bij Brouwersnös met innovatieve doseertechnologie

GROENLO – Brouwerij Brouwersnös in Groenlo heeft samen met Bronkhorst High‑Tech uit Ruurlo een wereldprimeur gerealiseerd op het gebied van bierafvulling. Voor het eerst is het gelukt om tijdens het afvullen van bier uiterst nauwkeurig natuurlijke fruitaroma’s rechtstreeks in de fles te doseren. De innovatieve techniek maakt het mogelijk om binnen één brouwbatch meerdere smaakvarianten te creëren, zonder aparte biertanks te gebruiken.

grens.JPG

Uitspraak Duitse rechter zet discussie over grenscontroles op scherp

REGIO – De recente uitspraak van de administratieve rechtbank in het Duitse Koblenz over grenscontroles onderstreept volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer de noodzaak van een nieuwe visie op het Europese grensbeleid. De rechtbank oordeelde dat de huidige Duitse grenscontroles in strijd zijn met het Europese recht.

tvorster.jpg

De toekomst van het Aaltense buitengebied onderwerp van meedenkavond

DE HEURNE – De toekomst van het Aaltense buitengebied staat centraal tijdens een meedenkavond op dinsdag 12 mei bij melkveebedrijf ’t Vorster in De Heurne. De bijeenkomst wordt georganiseerd door de fractie Progressieve Partij‑GroenLinks‑PvdA en gaat over de nieuwe Omgevingsvisie Gelderland, het Beleidskader Land- en Tuinbouw en het Waterbeheerprogramma van Waterschap Rijn en IJssel.

Openluchttheater.jpg

Moederdagconcert KWOV markeert heropening Openluchttheater Huininkmaat

WINTERSWIJK - Op zondag 10 mei staat Winterswijk in het teken van een bijzonder muzikaal moment. Vanaf 11.00 uur verzorgt de volledige harmonieafdeling van de Koninklijke Winterswijkse Orkestvereniging een feestelijk Moederdagconcert in het Openluchttheater in de Huininkmaat. Het concert vormt tegelijkertijd de officiële heropening van het volledig gerenoveerde openluchttheater, dat hiermee voor het eerst weer in gebruik wordt genomen.