Winterswijk, Netherlands
Terug

Negatief zwemadvies vanwege blauwalgen in De Slingeplas bij Bredevoort

peter |  | Aangepast op
De provincie Gelderland heeft een de waarschuwing vanwege de aanwezigheid van blauwalgen in recreatieplas de Slingeplas naast Bredevoort, omgezet naar een negatief zwemadvies. Uit metingen van Waterschap Rijn en IJssel is gebleken dat de waarden te hoge concentraties giftige blauwalgen oplopen in het zwemwater. Hierdoor is er een hoog risico op gezondheidsklachten. Deze blauwalgen kunnen huid-, maag- of darmklachten veroorzaken. Onder invloed van wind kan er ophoping van de blauwalgen plaatsvinden in het zwemwater. Dan ontstaat een groene of groenblauwe olieachtige laag die op het water drijft. Er wordt voor gewaarschuwd om niet door deze drijflaag heen te zwemmen en er geen kinderen in te laten spelen. Actuele informatie over de zwemwaterkwaliteit staat op: Klachten over het zwemwater? Provincieloket Mensen die een klacht of vraag over het zwemwater hebben, kunnen op werkdagen van 8.30 tot 16.30 uur bellen met het Provincieloket, tel. (026) 359 99 99. Mailen kan naar: provincieloket@gelderland.nl

Lees ook

4b8c136a-619c-4bff-9577-86e892553059.jpeg

Veel publieke belangstelling voor Blue Light‑evenement in Lichtenvoorde

LICHTENVOORDE - Op zaterdag 18 april stond Lichtenvoorde in het teken van het Blue Light-evenement, dat op grote belangstelling kon rekenen. Veel bezoekers kwamen af op het evenement om een kijkje te nemen bij de deelnemende hulpdiensten en organisaties.

Jan Brokken.jpg

Lezing Jan Brokken: De weemoed van de reiziger in Bibliotheek Winterswijk

WINTERSWIJK - Schrijver Jan Brokken is op zondag 3 mei te gast in Bibliotheek Winterswijk voor een bijzondere lezing rond zijn nieuwste boek De weemoed van de reiziger. Een middag vol literatuur, reizen en kunst die raakt, bedoeld voor liefhebbers van verhalen met diepgang.

burgemeester winterswijk.JPG

Winterswijk verwelkomt nieuwe burgemeester Baukje Dijkstra

WINTERSWIJK - Na een periode met een interim‑burgemeester heeft Winterswijk weer een eigen burgemeester. Vanaf 16 april 2026 is Baukje Dijkstra (62) officieel aangetreden als burgemeester van de gemeente Winterswijk. De benoeming vond plaats in Theater De Storm, waar het moment feestelijk werd gemarkeerd.

The Launch Achterhoek_pitch 2026_fb.jpg

DRU poppodium en Luxor Live slaan handen ineen voor nieuw talententraject

REGIO - Er komt een nieuw begeleidingstraject voor muzikanten in de Achterhoek. DRU Poppodium gaat met ondersteuning van poppodium Luxor Live jaarlijks één Achterhoekse act een jaar lang intensief begeleiden: studio-opnames, foto- en videoshoots, branding sessies en strategische ondersteuning zodat de artiest in kwestie zich in de kijker kan spelen van de landelijke muziekindustrie.

Koningsdagconcert Excelsior Winterswijk.png

Van buikdans tot The Ketchup Song: Koningsdag swingt in Theater De Storm

WINTERSWIJK - Theater De Storm staat op Koningsdag volledig in het teken van muziek en dans tijdens het feestelijke Koningsdagconcert van Muziekvereniging Excelsior Winterswijk. Het concert begint om 12.00 uur en belooft een swingend en gevarieerd programma voor jong en oud.

modern-wind-turbines-against-blue-sky.jpg

Gelderland remt eigen energietransitie af met strengere geluidsnormen windmolens

REGIO - Gelderland dreigt het behalen van haar eigen klimaatdoelen onmogelijk te maken door strengere geluidsnormen voor windmolens in te voeren. GroenLinks en PvdA Gelderland stellen kritische vragen aan het provinciebestuur over de gevolgen van deze maatregel, die de energietransitie vertraagt.