Winterswijk, Netherlands
Terug

Nieuwe fitnesstoestellen Archeus dankzij gulle gift ‘t Joosthuis

joosthuisarcheus
peter |  | Aangepast op
Sporters van atletiekvereniging Archeus in Winterswijk kunnen binnenkort weer volwaardig aan krachttraining doen dankzij een gulle gift van Stichting ‘t Joosthuis. Woensdagavond 17 april reikten bestuursleden van de uit voetbalvereniging Vosseveld voortgekomen stichting een cheque van 5.000 euro uit aan Stichting Hunenbulten Sport (SHS), de beheerder van de Archeus-accommodatie.   Met de bijdrage van ‘t Joosthuis kan Archeus een fiks deel van de inmiddels versleten toestellen in het krachthonk gaan vervangen. De fitnessapparatuur van de vereniging is al sinds de nieuwbouw in 2015 in gebruik, maar bestond destijds al uit gebruikte toestellen. “We zijn daarom heel blij met deze bijdrage”, zegt SHS-voorzitter Berto ten Brinke, “want krachttraining is een essentieel onderdeel bij het beoefenen van allerlei atletiekonderdelen.” Met het geld zullen een crosstrainer, een hometrainer, een fitnessracer, medicijnballen en diverse kleinere materialen worden aangeschaft. Voor een volledige vervanging van de versleten en defecte toestellen is de komende jaren nog zo’n 10.000 euro nodig, waarvoor SHS zelf nog naar middelen zal zoeken. Voor Archeus betekent de bijdrage van ‘t Joosthuis inmiddels de derde gehonoreerde aanvraag. Eerder kreeg de atletiekclub al een bijdrage voor de aanschaf van een compact-runner en een ophangsysteem voor framerunners, beide voor aangepast sporten. Volgens bestuurslid André Onnink van ‘t Joosthuis is de aanvraag voor de fitnesstoestellen toegekend, “omdat het een mooi project is ter ondersteuning van de sportbeoefening. Het stimuleren van sport en bewegen past bij de maatschappelijke doelstelling van ons fonds. We gaan altijd uit van een eigen bijdrage en zelfwerkzaamheid van de verenigingen en stichtingen die bij ons een aanvraag doen. Dit project sprak ons dus goed aan.“

Lees ook

cursus wsg

Schaakcursus bij jubilerend WSG

WINTERSWIJK - Schaakclub WSG viert dit seizoen haar 80-jarig bestaan met diverse speciale activiteiten. Naast toernooien en wedstrijden biedt de vereniging opnieuw een schaakcursus aan voor thuisschakers en andere geïnteresseerden.

_MG_2801

Automobilist belandt met auto in vijver na uitwijkmanoeuvre op Tuberweg in Winterswijk

WINTERSWIJK - Gisterenmiddag rond 16.35 uur werden zowel de politie als de brandweer gealarmeerd voor een ongeval op de Tuberweg in Winterswijk.

cover boek

17-jarige Mariëtte uit Winterswijk raakte deels verlamd, maar gebruikte die tijd om boek te schrijven

WINTERSWIJK - Mariëtte Nieling is groot sportfanaat, ze houdt vooral van skeeleren, voor haar echt een moment om haar gedachten de vrije loop te laten gaan. Toch was dit voor haar niet altijd mogelijk. Het is eind augustus als de, op dat moment, 15-jarige Mariëtte Nieling in beide benen verlamd raakt. Er brak een periode aan waarin ze volledig opnieuw moest leren lopen.

Werkzaamheden Totempaal

Speeltuin Kindervreugd De Totempaal weer open

WINTERSWIJK - Goed nieuws voor kinderen en buurtbewoners: speeltuin Kindervreugd De Totempaal is weer geopend. Nadat de afgelopen periode verschillende werkzaamheden zijn uitgevoerd, heeft de gemeente de speeltuin opnieuw beoordeeld en goedgekeurd. Daarmee kunnen de poorten weer open en kan er weer volop worden gespeeld.

0b461f135584c9abace0893021242782160e5c4164c51b58436c446f85b33370

WF Hamalandtochten voor wandelaars en Fietsers

WINTERSWIJK - Op zondag 6 september organiseert de stichting WFevenementen in Winterswijk haar jaarlijkse Hamalandtochten voor zowel wandelaars als fietsers. De

Jeroen Twisk (l) en Wim Ruessink foto pr

Muziek Centraal in Zonnebrinkkerk met bijzondere combinatie

WINTERSWIJK - Deze zomer is er weer de zomermuziekserie Muziek Centraal in Winterswijk. Omdat de Jacobskerk gesloten is wegens bouwwerkzaamheden, zal de serie in een afgeslankte versie op gastlocaties plaatsvinden. Onder de noemer ‘Werk in uitvoering’ zijn er dit jaar vijf concerten.