Winterswijk, Netherlands
Terug

Open Monumentendag 2021 Winterswijk afgelast

mow.jpg
peter |  | Aangepast op
Evenals vorig jaar heeft het bestuur van Monumentenbelangen Winterswijk en het Comité Open Monumentendag Winterswijk het evenement dat gehouden zou worden op 11 en 12 september a.s. met als thema ‘Mijn monument is jouw monument’ alles overwegende deze te annuleren vanwege de coronaperikelen. Bij nadere informatie bleek dat de beperkingen m.b.t. de openingshandeling in relatie met het aantal bezoekers dat zou worden toegelaten in de Jacobskerk te groot zijn waardoor het karakter in gedrang kwam. Desgevraagd heeft Hans Donderwinkel (voorzitter) laten weten dat het bestuur deze beslissing zeer betreurt. Wel attendeert hij er op dat de eigenaren van de gemeentelijke- en rijksmonumenten in Winterswijk op eigen verantwoording zelf kunnen besluiten hun deuren die dag open te stellen. Zoals gebruikelijk zou ook de monumentenprijs 2020 worden uitgereikt. Deze uitreiking vindt nu plaats tijdens de algemene ledenvergadering van Monumentenbelangen op 28 oktober a.s.

Lees ook

groot-RRReis trein HR.jpg

Eerste Arriva-trein met naam “Ode aan het landschap” rijdt door de Achterhoek

Achterhoek – De eerste Gelderse Arriva-trein met een nieuwe naam is vanaf nu op het spoor te zien. De trein draagt de naam Ode aan het landschap, een naam die reizigers vorig jaar kozen tijdens de regionale treinnamenwedstrijd van Arriva. De naam verwijst naar de bekende fietsroute van Achterhoek Toerisme én naar het typische coulisselandschap waar de trein dagelijks doorheen rijdt.

dweilorkestedag.JPG

Dweilorkestendag Eierjongens tweede

GROENLO - Ondanks het regenachtige weer kijkt de organisatie van de Dweilorkestendag in Groenlo terug op een zeer geslaagde editie. Het historische centrum stond de hele dag in het teken van muziek, gezelligheid en saamhorigheid. Veel bezoekers trokken naar de binnenstad en genoten van de optredens van de deelnemende dweilorkesten.

obbink-run-090624-mh-19.jpg

Doe mee met de Obbink Run op zondag 31 mei

WINTERSWIJK - Op zondag 31 mei organiseert Archeus weer haar gezellige en sportieve voorjaarsloop: deObbink Run. Een mooie gelegenheid om lekker in beweging te komen en te genieten van deprachtige natuur ten oosten van Winterswijk!

Zicht op Stelkampsveld en boerderij de Steelkamp (1).jpg

Rondleiding natura 2000 gebied Stelkamspveld

RUURLO - Beweging Liefde voor het Klimaat organiseert gezellige en boeiende fiets- enwandelexcursies in steeds een ander stukje Achterhoek. Op zondag 17 mei wordt eenbezoek gebracht aan Stelkampsveld een natura 2000-gebied dat staat in de Nederlandsetop tien van gebieden met de meest zeldzame plantengroei. De afgelopen jaren zijndrastische maatregelen genomen om de natuurkwaliteit te bewaren. Stukken naaldbos zijngekapt, de voedselrijke bodemlaag is op veel plekken afgegraven en het grondwaterpeilverhoogd.

Afbeelding-draaiboek.jpg

Nieuwe Denk vooruit-campagne helpt bedrijven zich voor te bereiden op noodsituaties

Blijven bedrijven in Gelderland draaien in een noodsituatie? 

WINTERSWIJK - Als ondernemer wil je je zaken goed op orde hebben, zodat je kunt groeien. Daarom staan steeds meer Gelderse ondernemers stil bij de vraag: blijft mijn bedrijf draaien in een noodsituatie, waarbij stroom, internet of water uitvalt? Zo’n noodsituatie kan je bedrijf plotseling stilleggen. Vandaag start de Nationale Draaiboekenweek. Door nu te starten met een draaiboek zorg je dat jouw bedrijf blijft draaien bij een noodsituatie. Zo help je jouw bedrijf, toeleveranciers, klanten én Nederland vooruit.

De Treffer.jpg

Ervaren Kracht Wandelvoetbaltoernooi

LICHTENVOORDE - Op woensdag 13 mei organiseert Wandelvoetbalclub De Treffer voor de 4e keer het ErvarenKracht Wandelvoetbaltoernooi. Op het sportpark van Longa’30 ontmoeten maar liefst 16teams elkaar, aldus medeorganisator Frans Ebbers. “De deelnemers verheugen zich op hettoernooi, maar vooral op de ontmoeting en gezelligheid die ons toernooi kenmerkt”.