Winterswijk, Netherlands
Terug

PeuterParty in Winterswijkse bibliotheek

Screenshot-MAGIX-Video-deluxe-19-01-21_11-25-57.jpg
michiel |  | Aangepast op
Winterswijk, 17 januari 2019 - Op zaterdagochtend 2 februari a.s. organiseert de Bibliotheek Winterswijk een PeuterParty ter ere van de Nationale Voorleesdagen. Het feest begint om 10.00 uur en zal duren tot ongeveer 12.30 uur. Het wordt een waar festijn, met muziek, voorlezen én een muzikale voorstelling! Niet zo maar een voorstelling…. Theater Tweekant speelt ‘Waar is de kat’. De toegang tot de PeuterParty is gratis. Prentenboek van het Jaar en Muziek op schoot De PeuterParty wordt rond 10.10 uur geopend met het voorlezen van het Prentenboek van het Jaar, Een huis voor Harry (Leo Timmers). In Een huis voor Harry is kater Harry bijna altijd binnen. Maar als vlinder Vera tikkertje wil spelen, gaat hij mee naar buiten. Dan verdwaalt Harry in de stad. Alleen Vera weet de weg naar huis. Kan iemand hem helpen Vera te vinden? Ook om 11.00 uur wordt het verhaal voorgelezen. Tussen de twee voorleesvoorstellingen door kunnen de peuters zich om 10.30 uur heerlijk uitleven bij Muziek op schoot, verzorgd door Miriam van Dixhoorn van ‘Toermalijn’. Voorstelling ‘Waar is de kat’ Om 11.30 uur kan iedereen vanaf 3 jaar komen kijken naar de muzikale voorstelling van Theater Tweekant: ‘Waar is de kat’, naar het gelijknamige boek van Mary Heylema. Detective de Boer wil altijd alles weten. Samen met Kat speurt hij overal naar antwoorden op vragen. Waarom sleept Buur zo met haar spullen? Wat moet ze met die lege dozen? Maar hoe meer vragen hij stelt, des te minder antwoorden hij krijgt. En dan verdwijnt Kat ook nog. Kat, zijn grootste speurdersvriend. Detective vertrouwt het niet en gaat op onderzoek uit. Hij vindt iets vreemds. Dat is verdacht... De voorstelling duurt ongeveer een half uur en is gratis toegankelijk voor peuters en hun (groot)ouders. Cadeautje Peuters die tijdens de Nationale Voorleesdagen lid worden van de Bibliotheek ontvangen een toepasselijk cadeautje.

Lees ook

dweilorkestedag.JPG

Dweilorkestendag Eierjongens tweede

GROENLO - Ondanks het regenachtige weer kijkt de organisatie van de Dweilorkestendag in Groenlo terug op een zeer geslaagde editie. Het historische centrum stond de hele dag in het teken van muziek, gezelligheid en saamhorigheid. Veel bezoekers trokken naar de binnenstad en genoten van de optredens van de deelnemende dweilorkesten.

obbink-run-090624-mh-19.jpg

Doe mee met de Obbink Run op zondag 31 mei

WINTERSWIJK - Op zondag 31 mei organiseert Archeus weer haar gezellige en sportieve voorjaarsloop: deObbink Run. Een mooie gelegenheid om lekker in beweging te komen en te genieten van deprachtige natuur ten oosten van Winterswijk!

Zicht op Stelkampsveld en boerderij de Steelkamp (1).jpg

Rondleiding natura 2000 gebied Stelkamspveld

RUURLO - Beweging Liefde voor het Klimaat organiseert gezellige en boeiende fiets- enwandelexcursies in steeds een ander stukje Achterhoek. Op zondag 17 mei wordt eenbezoek gebracht aan Stelkampsveld een natura 2000-gebied dat staat in de Nederlandsetop tien van gebieden met de meest zeldzame plantengroei. De afgelopen jaren zijndrastische maatregelen genomen om de natuurkwaliteit te bewaren. Stukken naaldbos zijngekapt, de voedselrijke bodemlaag is op veel plekken afgegraven en het grondwaterpeilverhoogd.

Afbeelding-draaiboek.jpg

Nieuwe Denk vooruit-campagne helpt bedrijven zich voor te bereiden op noodsituaties

Blijven bedrijven in Gelderland draaien in een noodsituatie? 

WINTERSWIJK - Als ondernemer wil je je zaken goed op orde hebben, zodat je kunt groeien. Daarom staan steeds meer Gelderse ondernemers stil bij de vraag: blijft mijn bedrijf draaien in een noodsituatie, waarbij stroom, internet of water uitvalt? Zo’n noodsituatie kan je bedrijf plotseling stilleggen. Vandaag start de Nationale Draaiboekenweek. Door nu te starten met een draaiboek zorg je dat jouw bedrijf blijft draaien bij een noodsituatie. Zo help je jouw bedrijf, toeleveranciers, klanten én Nederland vooruit.

De Treffer.jpg

Ervaren Kracht Wandelvoetbaltoernooi

LICHTENVOORDE - Op woensdag 13 mei organiseert Wandelvoetbalclub De Treffer voor de 4e keer het ErvarenKracht Wandelvoetbaltoernooi. Op het sportpark van Longa’30 ontmoeten maar liefst 16teams elkaar, aldus medeorganisator Frans Ebbers. “De deelnemers verheugen zich op hettoernooi, maar vooral op de ontmoeting en gezelligheid die ons toernooi kenmerkt”.

Cultuurbus.jpg

De Cultuurbus rijdt weer langs musea en erfgoed

WINTERSWIJK – De Cultuurbus gaat ook dit jaar weer rijden. Na het succes van vorig jaar organiseren Sociaal Team de Post, Transit Oost en Boogie Woogie opnieuw culturele busritten voor senioren. De eerste rit staat gepland op vrijdag 22 mei 2026.