Winterswijk, Netherlands
Terug

Politici met Aaltense wortels in debat

Herinnering_Facebook_2.jpg
peter |  | Aangepast op
Aalten – Bij de komende Tweede Kamerverkiezingen staan drie kandidaten met Aaltense roots op de kieslijst van drie verschillende partijen. Het gaat om Lisa Westerveld (GroenLinks/PvdA), huidig Kamerlid en opnieuw verkiesbaar, Arjan Tolkamp (CDA), Gelders Statenlid en nummer 25 op de lijst, en Tobias Holman (ChristenUnie), gemeenteraadslid in Aalten en tiende op zijn lijst. Een mooie aanleiding om deze drie eens samen aan tafel te zetten. Dat dachten ook wethouders Joop Wikkerink en Rik van Lochem, die het werkbezoek van Lisa Westerveld aan de Achterhoek aangrepen om een debatavond te organiseren. De bijeenkomst vindt plaats op vrijdagavond 24 oktober van 19.00 tot 21.00 uur bij De Borghman in Bredevoort. Vragen uit het college Wethouder Rik van Lochem: “Jeugdbeleid valt onder mijn portefeuille, en daar heeft Den Haag veel invloed op. Ik ben benieuwd hoe de verschillende partijen denken bij te dragen aan een betere toekomst voor onze jongeren.” Joop Wikkerink vult aan: “Als het gaat om bestaanszekerheid kunnen we lokaal wel wat doen, maar de echte oplossingen – zoals het verhogen van de koopkracht – moeten toch echt uit Den Haag komen. Daar willen we de kandidaten graag op bevragen.” Ruimte voor gesprek met het publiek De drie politici krijgen de gelegenheid om hun persoonlijke band met Aalten te delen en uit te leggen waarom een stem op hen een goede keuze is. Daarnaast wordt het gesprek breder getrokken: hoe kijken zij aan tegen de huidige politieke sfeer in Nederland, met toenemende polarisatie en harde toon? En vooral: hoe kunnen we weer op een normale manier met elkaar in gesprek? Debat in bijzondere setting De locatie is niet zomaar gekozen. De Borghman in Bredevoort, gelegen aan ’t Zand, is het creatieve hoofdkwartier van de ludieke Partij voor de Bieren. Gerco en Chiel bedenken bij elke verkiezing een nieuwe slogan – dit jaar is dat “Nuchter denken is een kunst”. Een knipoog met een boodschap. De organisatie zoekt nog een singer-songwriter voor muzikale intermezzo’s. Iedereen is welkom: de toegang is gratis, koffie wordt aangeboden, drankjes zijn voor eigen rekening. Na afloop blijft het café open voor napraten.

Lees ook

ongeval fietser aalten foto 112 winterswijk.jpg

Fietser gewond na ongeval met vrachtwagen

AALTEN - Op de Hamelandroute (N313) bij Barlo, ter hoogte van de kruising met de Hoeninkdijk, heeft maandagmiddag rond 16.10 uur een verkeersongeval plaatsgevonden.

CMYK LOGO.png

Expositie CMYK - Curiosity Meets Your Knowledge!

DOETINCHEM - Van 20 t/m 28 mei is de expositie te bezoeken tijdens schooluren aan de JF Kennedylaan 37 in Doetinchem, tijdens deze expositie presenteren vierdejaars studenten en versnellers een brede selectie van werk dat zij in de afgelopen vier jaar hebben gemaakt.

Pers 260531 - Jaap Kater.jpg

Performance Jaap Kater en De Machine

BREDEVOORT - Op zondag 31 mei 2026 toont Jaap Kater ‘De Machine’ in werking in de Koppelkerk in Bredevoort ter afsluiting van de multidisciplinaire expositie ‘Daar waar thee geschonken wordt’. Jack Weijkamp verzorgt een performance in De Machine en Bert de Haar geeft als grootste kenner van het werk van Jaap Kater een lezing over deze bijzondere kunstenaar en vrije geest.

stormschade.JPG

Informatieavond over hulp bij herstel na de stormschade en bij het verder versterken van het landschap

WINTERSWIJK - Inwoners van het buitengebied Winterswijk zijn van harte welkom bij de informatieavond op woensdag 3 juni over hulp bij herstel na de stormschade en bij het verder versterken van het landschap. Medewerkers van de gemeente en Stichting Landschapsbeheer Gelderland (SLG) vertellen over het project en de voorwaarden voor deelname.

Marga Klompé - Zwarte Cross - sfeeerbeeld Stamcafé De Schans.jpeg

Marga Klompé opnieuw met eigen stamcafé op de Zwarte Cross

WINTERSWIJK - Ook dit jaar zijn bewoners van Marga Klompé vier dagen lang aanwezig op de Zwarte Cross. Voorhet vierde jaar op rij mogen zij samen Stamcafé De Schans uitbaten. Een plek waar jong en oudelkaar ontmoeten, samen lachen en mooie herinneringen maken.

groot-RRReis trein HR.jpg

Eerste Arriva-trein met naam “Ode aan het landschap” rijdt door de Achterhoek

Achterhoek – De eerste Gelderse Arriva-trein met een nieuwe naam is vanaf nu op het spoor te zien. De trein draagt de naam Ode aan het landschap, een naam die reizigers vorig jaar kozen tijdens de regionale treinnamenwedstrijd van Arriva. De naam verwijst naar de bekende fietsroute van Achterhoek Toerisme én naar het typische coulisselandschap waar de trein dagelijks doorheen rijdt.