Winterswijk, Netherlands
Terug

Politieke ontmoeting in Aalten: gezamenlijke zoektocht naar duurzame landbouw

Lara-Sibbing-en-Arjan-Tolkamp
peter |  | Aangepast op
AALTEN - Zaterdag bracht Lara Sibbing, nummer 42 op de lijst van GroenLinks-PvdA en medeopsteller van de voedselparagraaf in het verkiezingsprogramma, een bezoek aan Aalten. Ook CDA-kandidaat Arjan Tolkamp was aanwezig; hij werkte mee aan de landbouwparagraaf van zijn partij. Wethouder Joop Wikkerink, initiatiefnemer van deze ontmoeting, licht toe: “We hebben dringend behoefte aan dialoog in plaats van geschreeuw over belangrijke thema’s. Daarom breng ik deze twee bij elkaar om te zoeken naar overeenkomsten en mogelijkheden tot samenwerking.” Bezoek aan innovatieve varkenshouderij Zonvarken Samen met zo’n tien partijleden bezochten Lara en Arjan het bedrijf Zonvarken aan De Welsker in De Heurne. Dit innovatieve concept bestaat uit dertien bedrijven met elk vijftig zeugen, die gezamenlijk zorgen voor een gestandaardiseerde en continue stroom van vleesvarkens binnen een cyclus van 26 weken. Het systeem is niet alleen efficiënt, maar ook klimaat-, milieu-, boer-, buurt- en diervriendelijk. Beter Leven-keurmerk bij ’t Westendorp Op boerderij ’t Westendorp vertelde Suzanne Ruesink over het Beter Leven-keurmerk voor haar melk. Ze ontvangt zeven cent per liter extra als compensatie voor de lagere opbrengst door het houden van minder koeien. Toch blijft het een uitdaging om haar producten prominent in de schappen te krijgen. “Het is een constante strijd tegen een ongelijk speelveld,” aldus Ruesink. Verschillen én overeenkomsten in visie Tijdens het gesprek spraken Lara en Arjan hun waardering uit voor de vernieuwende aanpak van de bezochte bedrijven. Beide partijen erkennen het belang van dierenwelzijn en het terugdringen van uitstoot. Het CDA zet daarbij in op technologische aanpassingen van regelgeving, gebiedsgericht en met oog voor betaalbaarheid voor jonge boeren. GroenLinks-PvdA pleit voor een eerlijke prijs voor de consument en een leefbaar inkomen voor de boer, met minder intensieve veehouderij en minder import van veevoer. Minder koeien dus, maar niet per se minder boeren. Den Haag moet in beweging komen Zonvarken stuit in de praktijk op tegenstrijdige en beperkende regelgeving, en ervaart weinig steun vanuit Den Haag. Ook het Beter Leven-keurmerk verdient betere ondersteuning, zodat consumenten makkelijker kunnen kiezen voor gezonde en diervriendelijke producten. Beide kandidaat-Kamerleden vertrokken met een lijst aan wensen om de landelijke regelgeving te vereenvoudigen en waar nodig te wijzigen. Joop Wikkerink blikt tevreden terug: “Een geslaagd bezoek en een waardevol gesprek. Ik geloof sterk in het belang van dialoog, ook bij uiteenlopende standpunten. Vandaag hebben we gezien dat je elkaar kunt vinden in praktische, inspirerende voorbeelden.”

Lees ook

Werkzaamheden Totempaal

Speeltuin Kindervreugd De Totempaal weer open

WINTERSWIJK - Goed nieuws voor kinderen en buurtbewoners: speeltuin Kindervreugd De Totempaal is weer geopend. Nadat de afgelopen periode verschillende werkzaamheden zijn uitgevoerd, heeft de gemeente de speeltuin opnieuw beoordeeld en goedgekeurd. Daarmee kunnen de poorten weer open en kan er weer volop worden gespeeld.

0b461f135584c9abace0893021242782160e5c4164c51b58436c446f85b33370

WF Hamalandtochten voor wandelaars en Fietsers

WINTERSWIJK - Op zondag 6 september organiseert de stichting WFevenementen in Winterswijk haar jaarlijkse Hamalandtochten voor zowel wandelaars als fietsers. De

Jeroen Twisk (l) en Wim Ruessink foto pr

Muziek Centraal in Zonnebrinkkerk met bijzondere combinatie

WINTERSWIJK - Deze zomer is er weer de zomermuziekserie Muziek Centraal in Winterswijk. Omdat de Jacobskerk gesloten is wegens bouwwerkzaamheden, zal de serie in een afgeslankte versie op gastlocaties plaatsvinden. Onder de noemer ‘Werk in uitvoering’ zijn er dit jaar vijf concerten.

Girls and their diamonds Nederlands kampioen

Goud, zilver en brons op het NK voor leden van HVW

WINTERSWIJK - Het afgelopen weekend was bijzonder succesvol voor de leden van HVW. Tijdens de Nederlandse Kampioenschappen werden prachtige resultaten behaald, met als hoogtepunt een Nederlandse titel én twee podiumplaatsen bij het springen.

ron jans diner 2

Dineren in Bredevoort met ex-toptrainer Ron Jans? Dat kan, maar voor slechts vier gasten!

BREDEVOORT - Een exclusieve avond met voetbaltrainer, muziekliefhebber en Music & Memory-ambassadeur Ron Jans. Op donderdag 15 oktober 2026 krijgen slechts vier personen de unieke kans om twee uur lang aan tafel te zitten met Ron Jans tijdens een volledig gesponsord culinair diner bij Boutique Hotel & Brasserie De Heerlyckheid in Bredevoort. De opbrengst van deze bijzondere veilingavond komt volledig ten goede aan Music & Memory Dementie Achterhoek.

49b9e9b4d8116d1a49378c9c13f72229b665bbe3d3fc2378de68357306a6e61a

Riek Beskers Dialect Schriefwedstried

WINTERSWIJK/Westmusterland - De Stichting Culturele Grenscontacten Achterhoek-Westmünsterland organiseert eengrensoverschrijdende schrijfwedstried met als thema:„Ne goejen naober is baeter as ne wieden kammeraod“ ofwel “Een goede buur is beter dan eenverre vriend