Winterswijk, Netherlands
Terug

Schakers lopen titel mis

peter |  | Aangepast op
Vanwege de Corona-ondebreking was ronde vijf van de schaakcompetitie doorgeschoven naar ver in mei. Alle WSG-team speelden thuis. Het meeste stond er op het spel voor het derde team. Bij verlies van koploper ASV Arnhem kon het team nog kampioen worden. Maar dan moest het zelf wel winnen van Veenendaal. In de uitwedstrijd was dat nog heel eenvoudig gelukt (0,5-7,5), maar een zege zat er dit keer niet in. Het werd 4-4. Achteraf was winst voldoende geweest, omdat ASV inderdaad de laatste wedstrijd verloor. Alfred Schley, André Houwers en Marijn Visser wonnen hun wedstrijd. Invaller Han van de Laar en Robin Hoens speelden remise. Luc van Harxen, Matthijs Hoens en captain Henk te Brinke verloren. Bij de thuisclub ontbrak slechts één speler van het basisteam. Reinhard Cvetkovic, normaliter in het derde team spelend, kweet zich echter prima van zijn taak en won al snel een stuk en later de partij. Han Schuurmans had toen al gewonnen, door een niet te stuiten aanval over de h-lijn. Khaled Darwisch won met een fraaie koningsaanval. Na enkele offers bleek zijn aanval niet te stoppen. Reinhard Funke speelde een stelling met tegengestelde rokades. Hij hield aan de schermutselingen in ieder geval een pion over en later wist hij ook het volle punt binnen te halen. Jochem Mullink leek een optisch overwicht te hebben, maar meer dan remise zat er toch uiteindelijk niet in. Emma de Vries had in ruil voor een enkel pionnetje een zeer actieve stelling, maar ook hier werd het remise. dat resultaat bereikte ook Arent Luimes. Arjan van Lith wist na een Svesnikov-opening het laatste volle punt binnen te hengelen. Ook voor WSG 2 stond er tegen Apeldoorn niets meer op het spel dan de eer, maar er werd lang voor gestreden. Marcel Krosenbrink speelde een marathonpartij, omdat zijn tegenstander nog heel lang doorspeelde in verloren stelling. Henri Abbink was toen al uren klaar. Zijn tegenstander liet de dame eraf slaan. Bert te Sligte speelde een degelijke remise en Dick Boogaard wist in een stelling met zware stukken ook een puntendeling te bereiken. Gerard Harbers kwam terecht in een eindspel dat verloren ging. Invaller Remko Algera zadelde zijn tegenstander op met een zwakke a-pion die niet te houden bleek. Daarna wikkelde hij af naar een gewonnen eindspel. Daniel Kloster gaf zijn dame voor toren, paard en pion en hoe meer er daarna afging hoe beter zijn stelling leek te worden. Het leverde uiteindelijk een punt op. Dick van Wamelen trok frivool ten aanval, maar zijn tegenstander counterde sterk. Een ongelijke lopereindspel leek nog uitkomst te bieden, maar de twee pluspionnen bleken teveel van het goede. Eindstand 5-3.

Lees ook

Screenshot_20260813_083845_ChatGPT

Landelijke sproeiwijzer voor sportverenigingen

WINTERSWIJK - Sportkoepel NOC*NSF komt met een actuele kaart waarop veldsportverenigingen kunnen zien wat de resterende mogelijkheden zijn om velden te besproeien. Sportclubs in het hele land kampen – net als veel andere sectoren – met de extreme droogte. In veel gevallen geldt een sproeiverbod, soms ook in combinatie met een speelverbod om ernstige schade te voorkomen. Sportbonden krijgen hier in toenemende mate vragen over. De kaart van NOC*NSF geeft op basis van informatie van onder andere waterschappen aan wat er nog mogelijk is; de data worden om de dag geactualiseerd.

DroogteVrachtwagen

Duitsland tornt aan ‘heilige’ zondag: vrachtwagens mogen rijden vanwege laag water

Geen vrachtwagens op zondag: in Duitsland is het al zeventig jaar bijna heilig. Maar om te voorkomen dat de lage waterstand van de Rijn ook de economie tot stilstand brengt, gaan Noordrijn-Westfalen en nog drie deelstaten waar de Rijn door stroomt overstag. Vrachtwagens mogen tijdelijk ook op zon- en feestdagen de weg op. Een kleine cultuurdoorbraak waar Nederlandse transporteurs al jaren op hopen.

kerkuilen theo weijers

Een goed muizenjaar zorgt voor een opvallende groei van populatie kerkuilen in de Achterhoek

Het gaat heel goed met de kerkuilen in de Achterhoek. Voor het eerst in jaren is de populatie opvallend gegroeid. En vliegen er weer meer uilen door de regio. Theo Weijers is een van de vrijwilligers die zich inzet voor de leefbaarheid van de uilen.

Othniël Raterink (2)

Winterswijker Raterink op huurbasis naar ADO Den Haag

Winterswijker Othniël Raterink speelt dit seizoen op huurbasis voor eredivisionist ADO Den Haag. De voormalig Superboer komt over van Italiaanse Cagliari Calcio. De Hagenaren hebben ook een optie tot koop bedongen.

Wensboom SKB - Marian opent een feestelijke fles.

Wensboom SKB vervult wens voor Marian

WINTERSWIJK - Wat een feestelijke 60e verjaardag had moeten worden, kreeg voor Marian een heel andere betekenis. Dit voorjaar voelde zij zich grieperig en duizelig. Na onderzoeken in het ziekenhuis volgde een verwoestende diagnose: een glioblastoom graad 4, de meest agressieve vorm van een hersentumor. Genezing is niet meer mogelijk.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.