Winterswijk, Netherlands
Terug

SKB hoort bij de 5 best gewaardeerde instellingen

Logo-top-2023.png
peter |  | Aangepast op
Het Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) uit Winterswijk behoort tot de ZorgkaartNederland TOP 2023! Het SKB hoort bij de 5 best gewaardeerde instellingen van 2023 binnen de categorie kleinere ziekenhuizen. Dinsdag 5 maart werden collega’s van verschillende afdelingen van het SKB daarom in het zonnetje gezet.     De ZorgkaartNederland TOP 2023 is een lijst van de 5 best gewaardeerde zorgorganisaties uit één categorie, in willekeurige volgorde. Op dinsdag 5 maart reikte ZorgkaartNederland voor de vijfde keer de ZorgkaartNederland Top uit. Dit jaar deden acht verschillende categorieën mee, waaronder de categorie kleinere ziekenhuizen. Deze top 5 is bepaald aan de hand van de waarderingen die zijn geplaatst in 2023. Het thema is dit jaar ‘Samen Beslissen’. De zorgorganisaties zijn onder andere beoordeeld op luisteren, uitleg, informatieverstrekking en bejegening.   SKB beoordeeld met een 9,3 In 2023 beoordeelden patiënten het SKB met een gemiddelde van een 9,3. Daarmee hoort het SKB bij de 5 best gewaardeerde instellingen van 2023 binnen de categorie kleinere ziekenhuizen op ZorgkaartNederland. Hiermee staat het SKB voor de derde keer in vijf jaar in de ZorgkaartNederland Top. Een ontzettend mooie prestatie! Daarom werden collega’s van verschillende afdelingen op dinsdag 5 maart in het zonnetje gezet door Edwin Maalderink, bestuurder van het SKB, en René Beunk van de Cliëntenraad.   Kers op de taart voor 40-jarig jubileum Edwin Maalderink: “Wat ontzettend fijn dat we tot de ZorgkaartNederland TOP 2023 behoren. Wederom een erg mooi compliment voor alle medewerkers van het SKB. Zij staan elke dag klaar voor onze patiënten en hun naasten: indirect of direct. De warmte, aandacht en betrokkenheid voor onze patiënten is voelbaar in het ziekenhuis. Samen zetten we de schouders eronder: we kennen elkaar, helpen elkaar, kijken naar elkaar om en doen het samen. Mooi dat dit wordt gezien en bekroond. En een éxtra kers op de taart voor ons 40-jarig jubileum dit jaar.”   ZorgkaartNederland waarderingen De top 5 kleinere ziekenhuizen is gemaakt op basis van waarderingen van patiënten op www.zorgkaartnederland.nl. Iedereen die een ziekenhuis waardeert op ZorgkaartNederland geeft een cijfer voor zeven onderwerpen, zoals over de behandeling of het nakomen van afspraken. Daarnaast wordt de patiënt gevraagd of hij het ziekenhuis zou aanbevelen bij anderen.

Lees ook

stoffels.JPG

Hendrickje Stoffels 400 jaar: Bredevoort viert haar beroemdste dochter

BREDEVOORT – Dit jaar is het vierhonderd jaar geleden dat Hendrickje Stoffels, muze en levenspartner van Rembrandt van Rijn, werd geboren in Bredevoort. Die bijzondere mijlpaal blijft niet onopgemerkt: Bredevoort staat dit jaar volop in het teken van Hendrickje.

20260501_122948.jpg

SP Winterswijk eert sociaal ondernemerschap op Dag van de Arbeid

WINTERSWIJK – Op 1 mei, de Dag van de Arbeid, heeft de SP afdeling Winterswijk opnieuw de prijs voor de Sociaalste Ondernemer van het jaar uitgereikt. Met deze jaarlijkse verkiezing zet de partij ondernemers in het zonnetje die zich onderscheiden door hun maatschappelijke betrokkenheid en aandacht voor mensen, naast het runnen van een gezond bedrijf.

hilgelo vanuit de lucht.JPG

1 mei start van het zwemseizoen

REGIO - Vrijdag 1 mei start het zwemseizoen 2026 voor zwemmen in oppervlaktewater, zoals rivieren, sloten, kanalen en meren. Zwemmen betekent plezier voor jong en oud en is vooral gezond. In Nederland zijn meer dan zevenhonderd officieel aangewezen zwemwaterlocaties waar je veilig kunt zwemmen. Gelderland telt er 79. Zwemmen in oppervlaktewater heeft ook risico’s. Hou er bijvoorbeeld aan het begin van het seizoen rekening mee dat het water nog erg koud kan zijn en dat je daardoor verkrampt kunt raken.

skbentree.jpg

SKB verandert manier van afspraak maken voor bloedafname

WINTERSWIJK - Veel zorgzaken worden bij het Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) al digitaal geregeld, zo ook het maken van een afspraak voor bloedafname. Het maken van een afspraak voor bloedafname gaat veranderen. Patiënten kunnen op dit moment zelf via de website van het ziekenhuis een afspraak maken. Vanaf woensdag 27 mei kunnen zij alle afspraken voor bloedafname maken via het persoonlijke online zorgportaal MijnSKB.

afgevulde flessen.JPG

Wereldprimeur bij Brouwersnös met innovatieve doseertechnologie

GROENLO – Brouwerij Brouwersnös in Groenlo heeft samen met Bronkhorst High‑Tech uit Ruurlo een wereldprimeur gerealiseerd op het gebied van bierafvulling. Voor het eerst is het gelukt om tijdens het afvullen van bier uiterst nauwkeurig natuurlijke fruitaroma’s rechtstreeks in de fles te doseren. De innovatieve techniek maakt het mogelijk om binnen één brouwbatch meerdere smaakvarianten te creëren, zonder aparte biertanks te gebruiken.

grens.JPG

Uitspraak Duitse rechter zet discussie over grenscontroles op scherp

REGIO – De recente uitspraak van de administratieve rechtbank in het Duitse Koblenz over grenscontroles onderstreept volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer de noodzaak van een nieuwe visie op het Europese grensbeleid. De rechtbank oordeelde dat de huidige Duitse grenscontroles in strijd zijn met het Europese recht.