Winterswijk, Netherlands
Terug

Snowboardster Melissa Peperkamp naar de Olympische Spelen

Melissa-Peperkamp-scaled.jpg
peter |  | Aangepast op

Een Zwarte Cross Talententuin primeur: de eerste Olympiër!  

De Achterhoekse snowboardster Melissa Peperkamp (17) vertrekt naar de Olympische Spelen in China! Tijdens de laatste drie World Cups in de afgelopen maand - in Canada, Verenigde Staten en Zwitserland - verzekerde zij zich met verve van een plek op de Winterspelen van 2022. Na Thedo Remmelink (ook uit Zelhem) en Annie Borckink is ze de derde Achterhoeker ooit die meedoet aan de Winterspelen.

                                                       Al eerder won ze op de Jeugdspelen een zilveren medaille bij Slopestyle en een bronzen medaille bij Big Air en dit jaar, op 5 februari, rijdt ze als 17-jarige dus al haar eerste Olympische wedstrijd in China. ''Ik ging al skiën vanaf mijn derde levensjaar en ik stapte vrij snel over naar snowboarden, omdat ik mijn vader wilde inhalen, want op een board ga je harder!'', aldus een lachende Melissa bij een bezoek aan het kantoor van de Zwarte Cross. Haar ontwikkeling ging vervolgens rap, want bij haar eerste wedstrijden behaalde ze gelijk een podiumplek. In China neemt ze deel aan de onderdelen Slopestyle en Big Air. Slopestyle is haar favoriete onderdeel: een parcours met allerlei obstakels waarop ze originele trucs en sprongen moet laten zien. Haar verrichtingen voor het Nederlandse team bij de Winterspelen zijn natuurlijk allemaal te volgen via de NOS-uitzendingen online en op televisie. Op 5 februari is de kwalificatie voor Slopestyle en op 6 februari de finale. Op 14 februari vindt de kwalificatie voor Big Air plaats en op 15 februari de finale. ''Samen met alle Feestfabriek collega's kruipen we in ieder geval met een zakje chips en een glaasje Nozem Oil voor de buis om te juichen voor Melissa'', aldus de trotse Zwarte Cross festivaldirectrice Tante Rikie. Melissa zelf heeft er zin in: ''Ik ga daar gewoon lekker doen waar ik goed in ben en wat ik het allerliefst doe. Ik zou zeggen: houd mijn avonturen via mijn social media-kanalen in de gaten!''. De Zwarte Cross Talententuin De Zwarte Cross Talententuin helpt talentvolle sporters en culturele talenten een groter publiek te bereiken door ze via de kanalen van de Zwarte Cross te promoten. De poule van Talententuiners bestaat momenteel uit motorrijder Jeffrey Buis, kunstenares Maudy Alferink, mountainbiker Annemoon van Dienst, inline skater Stefan Selders, downhiller Tristan Botterham en snowboardster Melissa Peperkamp. Bekijk ze allemaal via de Zwarte Cross Talententuin.     Melissa Peperkamp    

Lees ook

hilgelo vanuit de lucht.JPG

1 mei start van het zwemseizoen

REGIO - Vrijdag 1 mei start het zwemseizoen 2026 voor zwemmen in oppervlaktewater, zoals rivieren, sloten, kanalen en meren. Zwemmen betekent plezier voor jong en oud en is vooral gezond. In Nederland zijn meer dan zevenhonderd officieel aangewezen zwemwaterlocaties waar je veilig kunt zwemmen. Gelderland telt er 79. Zwemmen in oppervlaktewater heeft ook risico’s. Hou er bijvoorbeeld aan het begin van het seizoen rekening mee dat het water nog erg koud kan zijn en dat je daardoor verkrampt kunt raken.

skbentree.jpg

SKB verandert manier van afspraak maken voor bloedafname

WINTERSWIJK - Veel zorgzaken worden bij het Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) al digitaal geregeld, zo ook het maken van een afspraak voor bloedafname. Het maken van een afspraak voor bloedafname gaat veranderen. Patiënten kunnen op dit moment zelf via de website van het ziekenhuis een afspraak maken. Vanaf woensdag 27 mei kunnen zij alle afspraken voor bloedafname maken via het persoonlijke online zorgportaal MijnSKB.

afgevulde flessen.JPG

Wereldprimeur bij Brouwersnös met innovatieve doseertechnologie

GROENLO – Brouwerij Brouwersnös in Groenlo heeft samen met Bronkhorst High‑Tech uit Ruurlo een wereldprimeur gerealiseerd op het gebied van bierafvulling. Voor het eerst is het gelukt om tijdens het afvullen van bier uiterst nauwkeurig natuurlijke fruitaroma’s rechtstreeks in de fles te doseren. De innovatieve techniek maakt het mogelijk om binnen één brouwbatch meerdere smaakvarianten te creëren, zonder aparte biertanks te gebruiken.

grens.JPG

Uitspraak Duitse rechter zet discussie over grenscontroles op scherp

REGIO – De recente uitspraak van de administratieve rechtbank in het Duitse Koblenz over grenscontroles onderstreept volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer de noodzaak van een nieuwe visie op het Europese grensbeleid. De rechtbank oordeelde dat de huidige Duitse grenscontroles in strijd zijn met het Europese recht.

tvorster.jpg

De toekomst van het Aaltense buitengebied onderwerp van meedenkavond

DE HEURNE – De toekomst van het Aaltense buitengebied staat centraal tijdens een meedenkavond op dinsdag 12 mei bij melkveebedrijf ’t Vorster in De Heurne. De bijeenkomst wordt georganiseerd door de fractie Progressieve Partij‑GroenLinks‑PvdA en gaat over de nieuwe Omgevingsvisie Gelderland, het Beleidskader Land- en Tuinbouw en het Waterbeheerprogramma van Waterschap Rijn en IJssel.

Openluchttheater.jpg

Moederdagconcert KWOV markeert heropening Openluchttheater Huininkmaat

WINTERSWIJK - Op zondag 10 mei staat Winterswijk in het teken van een bijzonder muzikaal moment. Vanaf 11.00 uur verzorgt de volledige harmonieafdeling van de Koninklijke Winterswijkse Orkestvereniging een feestelijk Moederdagconcert in het Openluchttheater in de Huininkmaat. Het concert vormt tegelijkertijd de officiële heropening van het volledig gerenoveerde openluchttheater, dat hiermee voor het eerst weer in gebruik wordt genomen.