Winterswijk, Netherlands
Terug

Theo Nijland, de man met de lange ladder genomineerd voor Beste Boek Achterhoek en Liemers 2024

CoverNijlandWeb
peter |  | Aangepast op
Het boek Theo Nijland, de man met de lange ladder is genomineerd voor de prijs Beste Boek Achterhoek en Liemers 2024. Auteur Sabine Nijland is zeer vereerd met deze nominatie, vooral omdat er maar liefst 64 titels waren ingezonden. De winnaar wordt bekendgemaakt tijdens het Waeketreffen, een feestelijke bijeenkomst op zondag 2 maart in Restaurant van Hal in Voorst. Over het boek Theo Nijland, de man met de lange ladder vertelt het verhaal van Theo en Lieske Nijland uit het grensdorp Megchelen in de Achterhoek. Het echtpaar trouwt tijdens de crisisjaren, sticht een gezin en wordt geconfronteerd met de harde realiteit van de Duitse bezetting. In de laatste dagen voor de bevrijding wordt Theo dodelijk getroffen door granaatscherven en wordt hun boerderij verwoest. Na de oorlog bouwt het gezin langzaam weer een nieuw leven op. Dit boek is een ode aan de kracht, veerkracht, doorzettingsvermogen, geloof en liefde van eenvoudige, hardwerkende mensen zoals Theo en Lieske, hun kinderen en dorpsgenoten in tijden van crisis, oorlog en wederopbouw. Over de auteur Sabine Nijland (1967), kleindochter van Theo en Lieske, schreef dit aangrijpende boek vanuit het perspectief van haar vader Bennie. Sabine groeide op in Zeddam, studeerde theologie en werkte als pastor en geestelijk verzorger. Daarnaast was ze trauma-counselor en geestelijk begeleider. Eerder schreef ze Uw weg, mijn weg en Om wie jij bent. Nominatie De winnaar van de prijs Beste Boek Achterhoek en Liemers 2024 wordt bekendgemaakt tijdens het Waeketreffen, de openingsbijeenkomst van de Waeke van het Achterhookse en Liemerse Book. Dit initiatief is van Dialectkring Achterhook en Liemers, Vrienden van de Streektaal Lochem en Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers. De jury prees het boek om het prachtige gebruik van het Nedersaksisch. Sabine Nijland reconstrueerde de familiegeschiedenis van haar opa, 'de man met de lange ladder', die in de laatste dagen van de Tweede Wereldoorlog omkwam. Dit boek grijpt je bij de keel en laat je niet meer los. Theo Nijland, de man met de lange ladder wordt uitgegeven door Achterhoek Uitgevers en is te koop in de boekhandel, bij verschillende musea en VVV's.

Lees ook

Jeugdconcert Excelsior 2025

Circusdirecteur roept hulp in van publiek tijdens Circus Excelsior

WINTERSWIJK - Grote paniek bij Circus Excelsior. Vlak voor de voorstelling blijkt er van alles mis te gaan. Artiesten zijn verdwenen, acts dreigen in het water te vallen en de circusdirecteur weet niet meer hoe hij zijn circus draaiende moet houden. Daarom doet hij op zondag 5 juli een dringend beroep op het publiek.

koele plek

Koele plek beschikbaar in Winterswijk vanwege hitte

WINTERSWIJK - De gemeente Winterswijk heeft vanwege de aanhoudende hitte verschillende maatregelen genomen. Eén daarvan is het beschikbaar stellen van een koele locatie voor inwoners die last hebben van de warmte of behoefte hebben aan een koelere omgeving.

Familie Dut voor het huis Twee Bruggen

Gezin Dut viert alsnog samen het leven

Wensboom SKB vervult twee bijzondere wensen

WINTERSWIJK - Het gezin Dut uit Borculo heeft deze maand dankzij de Wensboom van het Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) twee bijzondere wensen in vervulling zien gaan. Zowel Jannette Dut als Marks schoonfamilie dienden een wens in om na een intensieve ziekteperiode samen tijd door te brengen. Met een verblijf op Vakantiepark De Twee Bruggen in Winterswijk kwam de hele familie bijeen. Ook werd Marks 65e verjaardag alsnog samen en in huiselijke sfeer gevierd

hitte0

HITTEBLOG | Basisscholen dicht, strooien en evenementen afgelast: code rood in Achterhoek

Met een weeralarm van het KNMI en code rood van kracht in de Achterhoek zijn verschillende evenement afgelast en ziet het dagelijks leven er iets anders uit. Zo zijn de meeste basisscholen gesloten en werken verschillende bedrijven met afwijkende tijden. Lokaal kan het kwik zelfs stijgen tot 40°C in de regio.

Zon0

KNMI geeft weeralarm af vanwege extreme hitte: code rood in Achterhoek

Het KNMI heeft vanaf donderdagnacht 00.00 uur tot en met vrijdagavond 23.00 uur code rood afgegeven voor acht provincies in Nederland, waaronder ook Gelderland. Er was al code oranje afgegeven vanwege extreme hitte, dit is nu opgeschaald.

foto1

Achterhoek toont zich als Demoregio ‘Nederland in het klein’ in Den Haag

ACHTERHOEK - Voor alweer de 14e keer organiseerde de Achterhoek een eigen Lentefestival in Den Haag om een goed gesprek te organiseren tussen Tweede Kamerleden en bestuurders uit de regio. Onder de titel ‘De Achterhoek als Demoregio ‘Nederland in het klein’’ liet de regio zien hoe landelijke vraagstukken innovatief in de Achterhoek opgepakt kunnen worden. Om vervolgens succesvol een doorstart te vinden in heel Nederland.