Winterswijk, Netherlands
Terug

Toch weer een Paasfestival in Meddo na einde van Paasparty

MEDDO – Nadat in 2023 het VuurFestival stopte en ook opvolger Paasparty Meddo vorig jaar verdween, leek het er lang op dat Pasen in Meddo voorlopig zonder feest zou blijven. Nu komt er tóch een eendaags festival dat in de lijn ligt van Paasparty, om de traditie in ere te houden. Op zondag 5 april, eerste paasdag, vindt ‘Paaspilsje’ plaats op het terrein van de voormalige Paasparty aan de Morskers-Driehuisweg.

 | Aangepast op

De vraag “Waar drinken we dan ons paaspilsje als er geen feest meer is?” klonk de afgelopen maanden steeds vaker. Andere organisaties uit de regio trokken zelfs aan de bel: het kon toch eigenlijk niet dat de Meddose paastraditie zomaar zou verdwijnen. Na overleg met gemeente, vrijwilligers en landeigenaar werd in korte tijd besloten om de traditie tóch voort te zetten – en zo was ook een nieuwe naam snel gevonden. Roy Heesen van Stichting VuurFestival vertelt: “Ik had geen behoefte meer aan de toenemende risico’s, papierstromen en maandenlange marketing, maar het organiseren zelf blijft fantastisch. Met Paaspilsje, een tentfeest voor maximaal 750 bezoekers, nemen we bewust kleinere risico’s. De marketing richten we vooral op de weken vooraf, waardoor de focus weer ligt op de lol van het organiseren.” Paaspilsje wordt een compacte versie van de vroegere Paasparty: één avond feest op eerste paasdag, op dezelfde locatie als vorig jaar.

Hoewel het evenement qua schaal iets bescheidener is, blijft de kern overeind: een gezellig tentfeest in festivalstijl met goede kwaliteit. Coverband FUZE verzorgt de livemuziek, Papa Lauda brengt de feeststemming erin, de Haagse formatie De Kraaien (bekend van Ik vind je lekker) zet de tent op z’n kop en het duo Piraten Power Hour sluit de avond af. Heesen: “We maken er gewoon weer een dikke avond van, met een tof podium en misschien wel een nóg gezelligere sfeer.”

Tickets voor Paaspilsje zijn verkrijgbaar via http://paaspilsje.eventgoose.com of via de website van Stichting VuurFestival: www.vuurfestival.nl. De organisatie hoopt opnieuw veel blije gezichten te mogen ontvangen, want Pasen vier je traditiegetrouw in Meddo!

Lees ook

modern-wind-turbines-against-blue-sky.jpg

Gelderland remt eigen energietransitie af met strengere geluidsnormen windmolens

REGIO - Gelderland dreigt het behalen van haar eigen klimaatdoelen onmogelijk te maken door strengere geluidsnormen voor windmolens in te voeren. GroenLinks en PvdA Gelderland stellen kritische vragen aan het provinciebestuur over de gevolgen van deze maatregel, die de energietransitie vertraagt.

rijbewijs back.jpg

Rijbewijs ingevorderd wegens alcoholgebruik

WINTERSWIJK – Een 54‑jarige inwoner van Winterswijk heeft op zondag 13 april 2026 zijn rijbewijs moeten inleveren. De man werd gecontroleerd op de Dingstraat in Winterswijk, waar bij agenten het vermoeden ontstond dat hij onder invloed van alcohol reed.

woningbouw.jpg

Inwoners kunnen reageren op woonplannen Winterswijk

WINTERSWIJK – De gemeente Winterswijk wil de komende jaren aanzienlijk meer woningen realiseren. Het college van burgemeester en wethouders heeft daarom het concept Volkshuisvestingsprogramma vastgesteld. In dit programma staat hoeveel woningen nodig zijn, voor welke doelgroepen en op welke plekken in de gemeente deze moeten komen. Het plan ligt nu ter inzage, zodat inwoners en organisaties hun reactie kunnen geven voordat het definitief wordt vastgesteld.

GOPR0490AA.jpg

SP Winterswijk roept inwoners op: wie is de sociaalste ondernemer van 2026?

Winterswijk – De SP-afdeling Winterswijk is gestart met de jaarlijkse zoektocht naar de sociaalste ondernemer van 2026. Met deze verkiezing wil de SP ondernemers in het zonnetje zetten die niet alleen succesvol zijn in hun bedrijf, maar zich ook inzetten voor hun personeel, de lokale gemeenschap en een eerlijke samenleving.

Foto-PB-NB.jpg

Opening Nettelhorsterbrug in Lochem

20260403_162137.jpg

Verkeerscontroles in centrum Winterswijk

WINTERSWIJK - In het centrum van Winterswijk zijn op 3 en 10 april extra verkeerscontroles gehouden. Daarbij lag de focus vooral op bromfietsen, scooters en niet‑goedgekeurde fatbikes, met speciale aandacht voor de technische staat van deze voertuigen.