Winterswijk, Netherlands
Terug

Villa Mondriaan verwerft 360-graden installatie

Bos_opening
peter |  | Aangepast op
Het komt niet vaak voor, maar deze zomer heeft Museum Villa Mondriaan een nieuw kunstwerk aangekocht. Het gaat om een video installatie getiteld Rotating Panorama//BOS. De Griekse kunstenaar Leandros Ntolas haalde voor dit werk inspiratie uit zowel vroege als latere landschappen van Mondriaan. Het resultaat: een meeslepende onderdompeling in het veranderende gedachtegoed van de wereldberoemde schilder. Op 22 september wordt het werk feestelijk onthuld.   Van figuratief bos naar abstract lijnenspel Het 360-graden videokunstwerk neemt je mee door een landschap, te herkennen aan de beelden om je heen en de geluiden die je hoort. Kunstenaar Ntolas haalt hiervoor inspiratie uit Mondriaans’ veelzijdige oeuvre, startend met zijn figuratieve Bos, dat hij in de periode van 1898-1899 schilderde. De film brengt het schilderij tot leven door een langzame beweging van camera en projector. Er vormt zich een 360-graden zicht op een landschap door het draaiende ‘venster’. Of je nu in een landschap of in een kunstwerk staat, in slechts een paar minuten tijd maak je kennis met Mondriaans levenswerk.   Directeur Jana Roovers: ‘het komt niet vaak voor dat het museum de collectie uitbreidt, zeker niet als het gaat om hedendaags werk. In deze unieke video-installatie neemt Ntolas ons mee in de keuzes die Mondriaan maakte. Het gaat hier niet enkel om een aangename video voor het slapengaan, maar om een film die alle zintuigen uitdaagt. Villa Mondriaan is het Roelvinkfonds, het Henk van Ommen Fonds en WBC Bouwgroep zeer dankbaar voor de gulle donatie. Dankzij deze Achterhoekers kan het verhaal van Mondriaan op een toegankelijke manier worden vertelt.’   Het kunstwerk wordt officieel onthuld op 22 september om 13.30 door de kunstenaar Leandros Ntolas en voorzitter van het vriendenbestuur Thijs van Beem. Onder het genot van een borrel kunt u het werk bezoeken. Aanmelden kan gratis via info@villamondriaan.nl.

Lees ook

janelle

Mooie resultaten voor ruiters en amazones

WINTERSWIJK - De afgelopen weken hebben verschillende ruiters en amazones uitstekende prestaties geleverd tijdens wedstrijden in de regio. Met meerdere overwinningen en ereplaatsen kijken zij terug op succesvolle concoursen.

bermbrand

Bermbrand aan de Houtladingsstraat snel onder controle

WINTERSWIJK - De brandweer en politie zijn vrijdagavond rond 19.00 uur uitgerukt naar de parkeerplaats aan de Houtladingsstraat vanwege een bermbrand. Bij de meldkamer kwamen kort na elkaar meerdere meldingen binnen, waarna de hulpdiensten met spoed ter plaatse gingen.

cyclist-bycicle-race

Hennie Kuiper reikt de prijzen van de 43e Tour de Mariënvelde uit

MARIENVELDE - Ieder jaar opnieuw probeert de organisatie van de Tour de Mariënvelde een mooie naam uit de wieler- of sportwereld naar de Achterhoek te krijgen om de prijzen te overhandigen en we zijn bijzonder blij dat op zondag 26 juli 2026 Hennie Kuiper naar Mariënvelde komt. 

Opendag_hans-1-1536x1024 60p

Programma nieuw seizoen Boogie Woogie bekend

WINTERSWIJK - Deze week maakte Cultuurcentrum Boogie Woogie het les- en workshopprogramma voor het seizoen 2026 – 2027 bekend. Opnieuw is het aanbod gegroeid, vooral met nieuwe groepscursussen en workshops.

Dag_4

Ome Joop’s Tour beleeft 76e editie

DIDAM - Zondag 26 juli om 14.00 uur begint op Clean Tech Park de 76e editie van Ome Joop’s Tour. Tjienta van Pelt, wethouder van sport van de gemeente Arnhem verricht het startschot. De 80 deelnemers vetrekken vervolgens naar Sportpark De Nevelhorst in Didam, het sportcomplex van DVC’26 dat de hele week fungeert als uitvalsbasis voor deze unieke fietsvakantieweek.

de musici Hanne Feldhaus, Wim Ruessink en Folkert Buis. foto pr1

Muziek Centraal in Doopsgezind Kerkje

WINTERSWIJK - Deze zomer is er weer de zomermuziekserie Muziek Centraal in Winterswijk. Omdat de Jacobskerk gesloten is wegens bouwwerkzaamheden zal de serie dit jaar in een afgeslankte versie op gastlocaties plaatshebben. Onder de noemer ‘Werk in uitvoering’ zijn er dit jaar vijf concerten. Woensdag 29 juli vindt om 12.00 uur het tweede concert plaats, dit keer in het Doopsgezinde Kerkje aan de Torenstraat. Hanne Feldhaus (blokfluit), Folkert Buis (slagwerk) en Wim Ruessink (piano) vormen een niet alledaags samengesteld trio. Zij spelen werken van onder andere Mancini, Peyronnin en Brubeck. Het concert duurt een half uur en is gratis toegankelijk. Bij de uitgang wordt een vrije gift gevraagd.