Winterswijk, Netherlands
Terug

Voorlichtingsmiddag over "Babbeltrucs"

baabeltrucs.jpg
peter |  | Aangepast op
Op vrijdagmiddag 4 oktober organiseert de werkgroep senioren Meddo een bijeenkomst waarin u wordt voorgelicht over babbeltrucs. Deze middag wordt georganiseerd voor alle inwoners van 55 jaar en ouder, woonachtig in de buurtschappen van Winterswijk. Jaarlijks worden er in Nederland duizenden senioren in hun eigen huis opgelicht door mensen die met veel verschillende en zeer geloofwaardige verhalen het vertrouwen van de senior winnen en zich naar binnen praten. Vervolgens worden sieraden en/of bankpas buitgemaakt en meestal ook de pincode. Buiten de grote emotionele schade loopt de financiële schade vaak in de duizenden euro’s. Toneelvereniging “Tof volk” uit Vragender speelt bepaalde “babbeltrucs” na. Er is een medewerker van de politie aanwezig die na elke gespeelde situatie uitleg en tips geeft. Deelname aan deze middag is gratis incl. koffie/thee en twee consumpties Opgave is verplicht, dit kan tot uiterlijk 27 september bij Paul Tiggeloven: telefoonnummer 06-15601684 per mail: p.tiggeloven54@outlook.com of bij Henriëtte Zieverink: telefoonnummer 06-11168392 per mail: hj.schutteman@gmail.com

Lees ook

obbink-run-090624-mh-19.jpg

Doe mee met de Obbink Run op zondag 31 mei

WINTERSWIJK - Op zondag 31 mei organiseert Archeus weer haar gezellige en sportieve voorjaarsloop: deObbink Run. Een mooie gelegenheid om lekker in beweging te komen en te genieten van deprachtige natuur ten oosten van Winterswijk!

Zicht op Stelkampsveld en boerderij de Steelkamp (1).jpg

Rondleiding natura 2000 gebied Stelkamspveld

RUURLO - Beweging Liefde voor het Klimaat organiseert gezellige en boeiende fiets- enwandelexcursies in steeds een ander stukje Achterhoek. Op zondag 17 mei wordt eenbezoek gebracht aan Stelkampsveld een natura 2000-gebied dat staat in de Nederlandsetop tien van gebieden met de meest zeldzame plantengroei. De afgelopen jaren zijndrastische maatregelen genomen om de natuurkwaliteit te bewaren. Stukken naaldbos zijngekapt, de voedselrijke bodemlaag is op veel plekken afgegraven en het grondwaterpeilverhoogd.

Afbeelding-draaiboek.jpg

Nieuwe Denk vooruit-campagne helpt bedrijven zich voor te bereiden op noodsituaties

Blijven bedrijven in Gelderland draaien in een noodsituatie? 

WINTERSWIJK - Als ondernemer wil je je zaken goed op orde hebben, zodat je kunt groeien. Daarom staan steeds meer Gelderse ondernemers stil bij de vraag: blijft mijn bedrijf draaien in een noodsituatie, waarbij stroom, internet of water uitvalt? Zo’n noodsituatie kan je bedrijf plotseling stilleggen. Vandaag start de Nationale Draaiboekenweek. Door nu te starten met een draaiboek zorg je dat jouw bedrijf blijft draaien bij een noodsituatie. Zo help je jouw bedrijf, toeleveranciers, klanten én Nederland vooruit.

De Treffer.jpg

Ervaren Kracht Wandelvoetbaltoernooi

LICHTENVOORDE - Op woensdag 13 mei organiseert Wandelvoetbalclub De Treffer voor de 4e keer het ErvarenKracht Wandelvoetbaltoernooi. Op het sportpark van Longa’30 ontmoeten maar liefst 16teams elkaar, aldus medeorganisator Frans Ebbers. “De deelnemers verheugen zich op hettoernooi, maar vooral op de ontmoeting en gezelligheid die ons toernooi kenmerkt”.

Cultuurbus.jpg

De Cultuurbus rijdt weer langs musea en erfgoed

WINTERSWIJK – De Cultuurbus gaat ook dit jaar weer rijden. Na het succes van vorig jaar organiseren Sociaal Team de Post, Transit Oost en Boogie Woogie opnieuw culturele busritten voor senioren. De eerste rit staat gepland op vrijdag 22 mei 2026.

593ee0a2-15c1-3d85-af14-481aa8703839.jpg

Minister wil statushouders sneller aan het werk: Achterhoek al langer bezig

Minister Thierry Aartsen van Werk en Participatie wil dat statushouders sneller aan het werk gaan. In ruim tachtig gemeenten moeten nieuwkomers met een verblijfsvergunning hun inburgering combineren met een zogenoemde startbaan. Ook acht Achterhoekse gemeenten doen mee.