Winterswijk, Netherlands
Terug

Warm weer tijdens Obbink-run

obbink-run-180623-archeus
peter |  | Aangepast op
Vincent te Brake van het organiserende Archeus was op de 5 km snel uit de startblokken en leidde van start tot de finish de groep lopers aan. Sjoerd Wiecherink (Doetinchem) en Christian Roeterink (Breedenbroek) volgden op een kleine minuut. Bij de vrouwen was Wendy van Bronkhorst uit Harreveld de eerste die de finish lijn na 5 kilometer passeerde. Zij noteerde een tijd net boven de 20 minuten en liet de concurrentie op ruime achterstand. Toch liepen Gabrielle Bruil uit Aalten (de nr 2) Anouk Zwaan uit Neede beide een nette tijd. Pim Elferink van Cifla uit Nijmegen liep ogenschijnlijk ontspannen naar de eerste plek op de 10km. Hij had direct na de finish nog voldoende lucht voor een interview met speaker Jan ten Hagen. Gerben Schreurs kon het eerste deel van de 10 kilometer het tempo van Pim nog volgen. Maar Gerben, hij vierde een maand geleden nog zijn 25 jarig lidmaatschap bij Archeus, gaf aan “met dit weer liep de energie later in de wedstrijd weg” . Hij veroverde met ruim een minuut voor Ward Morsink de tweede plek. Sandra Wassink maakte geen geheim van haar huidige vorm. De Archeus atlete liet de concurrentie op het parcours van 10 km door het Gossinkbos en onverharde wegen rond de atletiekbaan, ver achter zich. De jeugd was te zien op de 1 en 2 kilometer. Na 100 meter op de atletiekbaan liepen zij een rondje achter de Hunenbulten, Achterweg en Bataafseweg. Aan de 1 kilometer deden 5 atleten met frame runners mee. Het parcours was voor hen extra uitdagend maar dat weerhield hen niet om in een keurige tijd te finishen. Met deelname uit de regio en enkele deelnemers van verder weg kan de organisatie terug kijken op een warme en geslaagde editie van de Obbink Run. De volledige uitslagen en foto’s vindt u op www.av-archeus.nl

Lees ook

Sproei Droogte 2026-1

Waterschap stelt oppompverbod in voor Achterhoekse natuurgebieden

Het Waterschap Rijn en IJssel stelt een tijdelijk verbod in voor het oppompen van grondwater in kwetsbare natuurgebieden. Ook is het sproeien met grondwater in deze gebieden voorlopig verboden. Het verbod gaat woensdag om 08.00 uur in.

Mooie fietstocht langs Bovenslinge leidt via de Bekkendelle naar boer Boeijink op landgoed het Mentink (1640x1218)

Klimaatexcursie naar veranderend boerenbedrijf op landgoed Het Mentink

WINTERSWIJK – Beweging Liefde voor het Klimaat organiseert op zaterdag 15 augustus een bijzondere klimaatexcursie per fiets naar landgoed Het Mentink. Deelnemers maken kennis met een veranderend boerenbedrijf en krijgen een kijkje achter de schermen van duurzame initiatieven in het buitengebied van Winterswijk.

Franse veldwesp in trompetbloem - Nathan Veenstra

Is 2026 een slecht wespenjaar?

REGIO - Hoeveel wespen heb jij gezien dit jaar? Grote kans dat je er geen of maar enkele hebt gezien. Veel mensen vinden het verontrustend dat ze zo weinig wespen zien, in onder andere België en het Verenigd Koninkrijk hebben diverse media al melding gemaakt van zorgwekkend lage aantallenwespen. In Nederland is het beeld niet anders, al zal niet iedereen dat zo ervaren. Met de nationale wespentelling hopen natuurorganisaties een beeld te krijgen van de stand en verdeling van de verschillende wespensoorten in Nederland.

image (1)

Lezing over de Phoenix bij Wenters Plus

WINTERSWIJK – Wenters Plus organiseert op dinsdag 11 augustus een bijzondere lezing over de Phoenix, het schip dat in de geschiedenis van Winterswijk een tragische plaats inneemt.

6bdf40d6ad7872360520cf34fd60274d533c5e9d5632f0b5bab42556cce3c523

Winkiefestival sluit Winkieweek af met groot spektakel van Defensie en hulpdiensten

WINTERSWIJK – De jaarlijkse Winkieweek vindt dit jaar plaats van maandag 17 augustus tot en met zaterdag 22 augustus. Traditiegetrouw wordt de week afgesloten met het populaire Winkiefestival, dat dit jaar in het teken staat van veiligheid, techniek en indrukwekkende demonstraties.

DSC02824

Ontdek de Joodse geschiedenis van Winterswijk deze zomer

WINTERSWIJK – Wie deze zomer meer wil weten over de rijke Joodse geschiedenis van Winterswijk, krijgt daarvoor volop de gelegenheid bij de Winterswijkse Synagoge. Met openstellingen, rondleidingen en bijzondere wandelingen kunnen bezoekers kennismaken met het verhaal van de Joodse gemeenschap en een van de meest bijzondere erfgoedlocaties van de gemeente.