Winterswijk, Netherlands
Terug

Wereldberoemd studentenkoor Dekoor brengt gloednieuwe voorstelling naar Groenlo

14. UUnited Festival 2024.jpg

GROENLO - Het internationaal bekroonde studentenkoor Dekoor Close Harmony staat op zaterdag 16 mei 2026 in De Mattelier in Groenlo met een nieuwe theatrale concertvoorstelling. Het Utrechtse koor, bekend van wereldtitels en optredens op grote podia in binnen- en buitenland, kiest Groenlo als een van slechts drie speelplekken van deze productie.

 | Aangepast op

Met 30 zangers brengt Dekoor een meeslepende voorstelling over een wereld die steeds sneller verandert. In samenwerking met geluidskunstenaar Rutger Zuydervelt (De Machinefabriek) verweeft het koor close harmony, pop, jazz, klassiek en elektronische soundscapes tot één muzikale reis.

De voorstelling draait om een actuele vraag: wie ben je als alles om je heen voortdurend verandert? Middels nieuwe nummers en koorarrangementen, theatrale regie en elektronische intermezzo’s neemt Dekoor het publiek mee in een avond vol contrast, verstilling en energie.

Dekoor behoort al jaren tot de internationale top van de koorwereld en werd meerdere malen wereldkampioen in de categorieën jazz, pop en gospel. Het ensemble trad eerder op in onder meer Carré, op festivals zoals Sziget en North Sea Jazz, en werkte samen met artiesten als DI-RECT, Damien Rice en zelfs The Rolling Stones.

Voor Groenlo is het optreden bijzonder: een ensemble van internationaal niveau is te zien in een intieme setting. Daarmee krijgt het Achterhoekse publiek de kans om een productie mee te maken die later ook in Amsterdam en Utrecht wordt gespeeld. Daarna reist het koor door naar festivals in Italië.

De voorstelling wordt uitgevoerd onder leiding van dirigent Christoph Mac-Carty, samen met vaste muzikanten op bas en drums en een professioneel regieteam.

Speeldata

Vrijdag 16 mei 2026 – De Mattelier, Groenlo
Zaterdag 6 juni 2026 – Q-Factory, Amsterdam
Zaterdag 27 juni 2026 – TivoliVredenburg, Utrecht
Meer informatie en kaarten via: www.dekoor.nl

Lees ook

lintjesregn in winterswijk.JPG

Burgemeester Dijkstra reikt drie lintjes uit in Winterswijk

WINTERSWIJK - Burgemeester Dijkstra mocht vrijdag 24 april drie gedecoreerden verrassen met een Koninklijke onderscheiding, omdat zij zich ieder op hun eigen wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor de samenleving.

Willy achter de kassa 1.jpg

Willy 50 jaar bij hobbyhuis Heinen

WINTERSWIJK - Vrijdag 24 april was het 50 jaar geleden dat de toen 18 jarige Willy Heinen in de winkel van zijn ouders, Hobbyhuis Heinen, kwam werken. Dit gouden jubileum werd door velen aangegrepen om Willy in het zonnetje te zetten.

Foto maquette Zonnebrinkkerk.jpeg

Maquette Zonnebrinkkerk in MuseumFabriek

WINTERSWIJK - Op 4 mei a.s. herdenken wij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog en op 5 mei vieren wij de bevrijding van de bezetting door Nazi-Duitsland. Een perfecte gelegenheid om eens een kijkje te nemen bij de expositie over ‘Winterswijk in de Tweede Wereldoorlog’ in de MuseumFabriek. Hierin wordt speciale aandacht besteed aan de Winterswijkers mevr. Helena Kuipers-Rietberg (‘Tante Riek’, oprichtster van de Landelijke Organisatie voor hulp aan onderduikers), Annie de Leeuw (schrijfster van het boek ‘De schuilplaats’, Gradus Kobus (helper van vluchtelingen voor het Nazi-regime) en NSB-burgemeester Bos.

gemeente.jpg

Gemeente Winterswijk opent Leefstijlloket

WINTERSWIJK – De gemeente Winterswijk start op dinsdag 28 april met het Leefstijlloket. Dit loket is een centraal aanspreekpunt voor inwoners die vragen hebben over een gezonde leefstijl en daarbij ondersteuning zoeken. Het Leefstijlloket richt zich op volwassenen die gezonder willen leven, maar niet goed weten waar ze moeten beginnen.

coalitie.jpg

Informateur adviseert coalitie Voor Winterswijk, D66 en PvdA

Winterswijk – Informateur Frank Roerdinkholder heeft zijn advies uitgebracht over de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Winterswijk. Na een intensief informatieproces adviseert hij om de coalitieonderhandelingen te starten met de partijen Voor Winterswijk, D66 en PvdA.

Achterhoek - Vrijheidsmaaltijd 2025 - fotocredits Marcel van Hoorn.jpg

Vrijheidsmaaltijd over de grens: 250 inwoners uit Nederland en Duitsland samen aan tafel in Dinxperlo

DINXPERLO – Op het Kerkhofplein in Dinxperlo schuiven op 5 mei 250 inwoners uit Nederland en Duitsland aan voor een gezamenlijke Vrijheidsmaaltijd. Tijdens Samen genieten van Vrijheidssoep in Dinxperwick komen bewoners uit Dinxperlo en het naastgelegen Suderwick samen om te eten en met elkaar in gesprek te gaan over vrijheid. Juist op deze plek, waar de grens in het dagelijks leven nauwelijks voelbaar is, krijgt die ontmoeting een bijzondere betekenis.