Winterswijk, Netherlands
Terug

Winterswijkse topvolleybalster Myrthe Schoot wil volleybal doorgeven als legacy

thumbnail_VolleybalXL_Myrthe-en-Stefan_17-05-2023-13-1
peter |  | Aangepast op
Volleybal doorgeven als legacy: dat is het motto van topvolleybalster Myrthe Schoot. De geboren Winterswijkse ondersteunt initiatieven om volleybal in Nederland én wereldwijd een steuntje in de rug te geven. Want de volleybalsport heeft haarveel gebracht en daar wil ze graag iets voor terug doen. Uit onderzoek van NOC/NSF blijkt dat sportbonden kampen met afname van ledenaantallen en dat steeds minder mensen lid zijn van een sportclub. Schoot draagt haar steentje bij om te zorgen voor een ommekeer in de volleybalwereld. Ze zet zich dan ook volop in om volleybal zichtbaar te maken. Online via social media kanalen waarop ze veel content creëert en ook door het geven van clinics en trainingen en het maken van podcasts. Daarbij ondersteunt Schoot initiatieven die de volleybalsport promoten. Samen met Stefan Boermans, een van de beste Nederlandse beachvolleyballers, treedt Schoot als gezicht naar buiten van deze initiatieven Volleybal toegankelijk houden Myrthe Schoot is actief in de zaal en was tijdens het WK volleybal in Nederland vorig jaar een van de kartrekkers van Oranje. De meer dan 300-voudig international speelde jarenlang in Duitsland en won met Oranje o.a. zilver op het EK. Met de 'Over de top' podcast geeft ze samen met enkele andere internationals een inkijkje in het leven van een topvolleybalsters om zodoende meer zichtbaarheid te creëren voor de volleybalsport. Daarnaast voelt ze een grote verantwoordelijkheid om de volleybalsport in Nederland aantrekkelijk te houden, zeker gezien het feit dat zaalsporten steeds minder populair worden. “Ik vind volleybal een fantastische sport waar veel verschillende facetten samen komen. Denk bijvoorbeeld aan teamwork, balhandeling en kracht. Het geeft mij elke dag zo veel plezier. Dat plezier wat ik heb ervaren in sporten (volleybal), gun ik iedereen!”, vertelt Myrthe. Volleybalsport promoten De idealen waar Schoot voor staat, sluiten naadloos aan bij de filosofie van VolleybalXL en Buitensportnet. Het platform VolleybalXL wil volleyballers en trainers faciliteren, inspireren en ondersteunen om een betere speler en trainer te worden. Schoot treedt als ambassadeur naar buiten en zet haar expertise in bij het bedenken van volleybaltrainingen en oefeningen, maar ook door clinics te geven aan een breed publiek. Daarnaast draag Schoot bij om volleybal meer zichtbaar te krijgen in het straatbeeld door middel van een buitensportnet. Dat is een multifunctioneel en duurzaam sportnet waardoor er o.a. buiten gevolleybald kan worden. De sport die Schoot zo’n warm hart toe draagt.

Lees ook

brand kringloop 2

Brand bij Kringloop Aktief treft ook AZC-bewoners: WUh zoekt nieuwe werkplekken

WINTERSWIJK – De brand die onlangs Kringloop Aktief in Winterswijk verwoestte, heeft niet alleen gevolgen voor medewerkers, vrijwilligers en klanten. Ook een groep bewoners van het asielzoekerscentrum (AZC) verloor hierdoor van de ene op de andere dag een belangrijke plek voor dagbesteding, sociale contacten en persoonlijke ontwikkeling.

5c0f9930776b88245e0736c54758175064f47d10dd28e1ca94e3329a773b2787

Dichters gezocht voor meertalig poëzieproject rond vrijheid

ACHTERHOEK – Na het succes van de bijzondere verzamelbundel Fier dyn eigen taal - Vier je eigen taal krijgt het project van de Friese uitgeverij Frysk en Frij een vervolg. Ditmaal staat het thema ‘Vrijheid’ centraal en worden dichters uitgenodigd om nieuw werk in te sturen in hun eigen taal of dialect, waaronder het Achterhoeks.

Bredevoort Kloosterdijk 1-8-2026

Fietsroute van de maand augustus verkrijgbaar bij VVV Bredevoort

BREDEVOORT - De VVV Bredevoort heeft de fietsroute van de maand augustus weer beschikbaar. De nieuwe tocht kan op eigen gelegenheid worden gefietst en voert deelnemers langs mooie natuur- en cultuurhistorische plekken in de grensstreek.

IMG-20260805-WA0004

Grote brand verwoest Aktief Kringloop en PontMeyer in Winterswijk

WINTERSWIJK – Bij Aktief Kringloop aan de Europalaan in Winterswijk is dinsdagnacht rond 02.35 uur brand uitgebroken. Politie en beveiliging, die als eersten ter plaatse waren, zagen aanvankelijk alleen rookontwikkeling in het pand. Toen de brandweer arriveerde, ontwikkelde de situatie zich echter razendsnel.

vriendenloterij winnaar

Willem uit Winterswijk wint 100.000 euro bij de VriendenLoterij

WINTRSWIJK - Een grote verrassing voor Willem uit Winterswijk! Hij heeft een bedrag van 100.000 euro gewonnen bij de VriendenLoterij. De gelukkige winnaar werd thuis verrast door VriendenLoterij-ambassadeur Leontine Ruiters.

sloopverkoop

Stichting ’t Kreil gaat verhuizen en houdt grote sloopverkoop

WINTERSWIJK - Stichting ’t Kreil staat aan de vooravond van een bijzondere periode. In verband met de nieuwbouw aan de Kreilstraat 31 verhuist de stichting tijdelijk naar een nieuwe locatie aan de Laan van Hilbelink 28a.