Winterswijk, Netherlands
Terug

Zaterdag 22 april a.s. opening Seizoen Venemansmolen in Winterswijk

thumbnail_Foto-Venemansmolen
peter |  | Aangepast op
In Winterswijk staat de markante achtkante stellingmolen ‘De Venemansmolen’. De molen, oorspronkelijk uit de Zaan, is vanaf 1827 in het bezit van familie Venemans en was tot 1992 vijf generaties lang in bedrijf. Vanaf 1991 is de Venemansmolen een rijksmonument en uniek als molencomplex, want naast de windkorenmolen is er ook een werkende, door een Engelse Ruston-dieselmotor uit 1935, dieselmaalderij te bewonderen. Ook is er een expositieruimte aanwezig waar de historie informatie en educatie wordt weergegeven en kun je er meel producten kopen en ben je van harte welkom in het bezoekerscentrum. Op zaterdag 22 april 2023 is het extra feest en is iedereen van harte welkom. Dan wordt om 10.00 uur het molenseizoen geopend.  In de afgelopen maanden zijn diverse personen druk geweest met het maken van nieuwe informatieborden over de vloeiweide en met de buitenexpositie over Winterswijkse molens welke verdwenen zijn. En ook zijn speciaal uitgenodigd Thijs Ebbers, projectleider duurzaamheid/klimaatadaptatie, Jan Bent van Wenninkhof Hoveniers en Gerjo Koskamp van Boerderij Ruimzicht uit Halle. Na het officiële gedeelte kan je o.a. een kijkje nemen in de werkende molen en nemen de vrijwilligers van de Venemansmolen je graag mee, terug in de tijd. Ook is het geheel nieuwe klimaatvriendelijke erf te bewonderen. Openingstijden Venemansmolen: Na 22 april 2023, elke zaterdag van 10.30 uur tot 15.30 uur en in de periode van 4 juni t/m 9 juli en van 3 september t/m 24 september ook elke zondag geopend van 10.30 uur tot 15.30 uur. De Venemansmolen en het bezoekerscentrum zijn gevestigd aan de Venemansweg 7, 7102 ET in Winterswijk. Voor meer informatie check de website.

Lees ook

brand kringloop 2

Brand bij Kringloop Aktief treft ook AZC-bewoners: WUh zoekt nieuwe werkplekken

WINTERSWIJK – De brand die onlangs Kringloop Aktief in Winterswijk verwoestte, heeft niet alleen gevolgen voor medewerkers, vrijwilligers en klanten. Ook een groep bewoners van het asielzoekerscentrum (AZC) verloor hierdoor van de ene op de andere dag een belangrijke plek voor dagbesteding, sociale contacten en persoonlijke ontwikkeling.

5c0f9930776b88245e0736c54758175064f47d10dd28e1ca94e3329a773b2787

Dichters gezocht voor meertalig poëzieproject rond vrijheid

ACHTERHOEK – Na het succes van de bijzondere verzamelbundel Fier dyn eigen taal - Vier je eigen taal krijgt het project van de Friese uitgeverij Frysk en Frij een vervolg. Ditmaal staat het thema ‘Vrijheid’ centraal en worden dichters uitgenodigd om nieuw werk in te sturen in hun eigen taal of dialect, waaronder het Achterhoeks.

Bredevoort Kloosterdijk 1-8-2026

Fietsroute van de maand augustus verkrijgbaar bij VVV Bredevoort

BREDEVOORT - De VVV Bredevoort heeft de fietsroute van de maand augustus weer beschikbaar. De nieuwe tocht kan op eigen gelegenheid worden gefietst en voert deelnemers langs mooie natuur- en cultuurhistorische plekken in de grensstreek.

IMG-20260805-WA0004

Grote brand verwoest Aktief Kringloop en PontMeyer in Winterswijk

WINTERSWIJK – Bij Aktief Kringloop aan de Europalaan in Winterswijk is dinsdagnacht rond 02.35 uur brand uitgebroken. Politie en beveiliging, die als eersten ter plaatse waren, zagen aanvankelijk alleen rookontwikkeling in het pand. Toen de brandweer arriveerde, ontwikkelde de situatie zich echter razendsnel.

vriendenloterij winnaar

Willem uit Winterswijk wint 100.000 euro bij de VriendenLoterij

WINTRSWIJK - Een grote verrassing voor Willem uit Winterswijk! Hij heeft een bedrag van 100.000 euro gewonnen bij de VriendenLoterij. De gelukkige winnaar werd thuis verrast door VriendenLoterij-ambassadeur Leontine Ruiters.

sloopverkoop

Stichting ’t Kreil gaat verhuizen en houdt grote sloopverkoop

WINTERSWIJK - Stichting ’t Kreil staat aan de vooravond van een bijzondere periode. In verband met de nieuwbouw aan de Kreilstraat 31 verhuist de stichting tijdelijk naar een nieuwe locatie aan de Laan van Hilbelink 28a.