Winterswijk, Netherlands
Terug

‘Uit het oog, maar niet uit het hart’ met Noortje Sahuleka

michiel |  | Aangepast op
Eind november was Noortje Sahuleka met haar vriend Fred Pleiter te gast in de studio van RTV Slingeland voor een gesprek met Betty Wassink voor de radiorubriek “Uit het oog, maar niet uit het hart”. Noortje is gewichtscoach en sportadviseur, woont in Den Haag en vertelt in het interview over haar jeugd in Winterswijk. Tijdens de uitzending van het interview op 15 december bleek het gesprek door een technisch probleem helaas slecht verstaanbaar. Daarom is het aanstaande zondag opnieuw te beluisteren. De kans dat Noortje Sahuleka (64) terugkeert naar Winterswijk is heel erg klein, ondanks dat ze het dorp van haar jeugd steeds meer mist. “Het liefst zou ik terug willen, maar dat is een droom. Het leven van toen krijg je nooit meer terug.” Ze kwam als 3-jarige met haar ouders, zus en broer Daniël vanuit de barakken in Westerbork naar Kamp Vosseveld. Op haar 10e verhuisden ze naar “De Wijk” zoals ze dat destijds noemden, naar Goudenregenstraat 23. Ze vertrok als 15-jarige uit Winterswijk en woont nu alweer ruim 40 jaar in Den Haag met haar kinderen. “Tot m’n 15e; dat was echt de mooiste tijd.” Ze koestert dierbare herinneringen aan de kleuterschool, schaatsen op de vijver op Kamp Vosseveld en de gezelligheid aan de Goudenregenstraat. “Iedereen was altijd buiten.” Na enkele jaren Mavo in Aalten ging ze naar Amsterdam. 2019 was een bijzonder jaar voor haar als Molukse. De reünie van de Kon.Wilhelminaschool in het voorjaar en vooral de viering van “60 jaar Molukkers in Winterswijk” in september beleefde ze als heel emotioneel en versterkte haar gevoel van heimwee. “Ik heb veel mensen weer ontmoet en bij de gesprekjes over vroeger kwam weer zoveel boven. Hier liggen mijn roots, hier kom ik vandaan. Ik wilde daar jaren denk ik niet voor uitkomen, maar ik ben een Achterhoekse …. , zonder accent.” Luister aanstaande zondag 12 januari in het radioprogramma Op de Koffie van Geert Krosenbrink vanaf 10 uur naar het interview met Noortje Sahuleka.

Lees ook

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026.jpg

Maandag 1 juni ontvangen Gelderlanders het NL-Alert testbericht

WINTERSWIJK - Maandag 1 juni verstuurt de overheid rond 12 uur het NL-Alert testbericht. Zo test de overheid of het alarmsysteem werkt bij een noodsituatie. Voor Gelderlanders die vaak in de buurt van de grens zijn, is de NL-Alert App handig. Download je de NL-Alert App voor 1 juni? Dan kan je meteen testen of die goed staat ingesteld. In december 2025 had de NL-Alert App ruim 6.400 gebruikers in Gelderland.

Euregionaal sportfestival brengt jongeren uit Nederland en Duitsland samen (c) Rick Mellink.jpeg

Euregionaal sportfestival brengt jongeren uit Nederland en Duitsland samen

OCHTRUP – Tijdens het EDL Sportfestival bij het Sportwerk in Ochtrup kwamen ongeveer 100 leerlingen uit Nederland en Duitsland samen voor een actieve en verbindende dag vol sport en ontmoeting. Ongeveer 50 leerlingen van de Alexanderschule in Wallenhorst en 50 leerlingen van het Bonhoeffer College in Enschede namen deel aan het festival.

Verleden-heden-en-toekomst-i-mb.jpg

Winterswijk loopt opnieuw warm voor Bespiegelingen over de Achterhoek

WINTERSWIJK - Na drie uitverkochte voorstellingen in Boogie Woogie blijkt ook voor de voorstelling in de Schouwburg De Storm grote belangstelling te bestaan. De kaartverkoop gaat hard en ook de voorstelling in oktober lijkt richting een uitverkochte zaal te gaan.

molendebataaf.JPG

Molen Bataaf bestaat 225 jaar

WINTERSWIJK - In het eerste weekend van juni is de molen het monumentale middelpunt tijdens een jubileumreceptie met een bijzondere boekpresentatie op vrijdag 5 juni. De zondag daarna staat een unieke fietstocht op het jubileumprogramma.

4daagse.JPG

75e editie Avond4Daagse Winterswijk van start op 1 juni

WINTERSWIJK – Nog één week en dan gaat de 75e editie van de Avond4Daagse Winterswijk van start. Van 1 tot en met 5 juni 2026 staat Winterswijk weer volledig in het teken van wandelen, gezelligheid, muziek en ontmoeting.

0c31a786-7246-4bdc-8b20-fb2bc5785059.jpeg

Twee auto’s zwaar beschadigd bij ongeval op de Kottenseweg

KOTTEN – Bij een verkeersongeval op de Kottenseweg zijn donderdagmiddag rond 16.33 uur twee auto’s zwaar beschadigd geraakt. Hulpdiensten, waaronder politie, ambulance en brandweer, kwamen met spoed ter plaatse.