WINTERSWIJK – De Stichting Steengroeve Theater Winterswijk heeft een nieuwe voorzitter. Anne Joldersma heeft per 1 november 2026 het voorzitterschap overgenomen van Rutger de Vries, die vanwege zijn verhuizing naar Amsterdam afscheid neemt van deze functie. De Vries blijft wel als bestuurslid betrokken bij de organisatie.
Sinds 2010 organiseert de stichting jaarlijks een grootschalige theaterproductie in de bijzondere omgeving van de Steengroeve Winterswijk. Het evenement is uitgegroeid tot een van de meest opvallende culturele trekpleisters van de regio.
De 44-jarige Anne Joldersma is een bekende en betrokken Winterswijker. Hij zet zich onder meer in voor de Synagoge Winterswijk en de Vereeniging Volksfeest Winterswijk. Joldersma noemt het een eer om als voorzitter leiding te mogen geven aan het Steengroeve Theater.
"Ik kijk ernaar uit om samen met alle betrokkenen ook komende zomer weer een bijzonder evenement neer te zetten," aldus de nieuwe voorzitter.
Magische locatie
Het theater vindt jaarlijks plaats in de actieve steengroeve van Sibelco, dat het terrein gedurende enkele weken beschikbaar stelt voor het culturele spektakel. Bezoekers dalen af tot circa 30 meter onder maaiveld en komen terecht in een unieke wereld waarin natuur, cultuur en theater samenkomen.
De producties van het Steengroeve Theater staan bekend om de combinatie van muziek, zang, dans en theater. De indrukwekkende omgeving van de groeve vormt daarbij een essentieel onderdeel van de beleving en zorgt voor een bijzondere sfeer rondom het openluchtpodium.
Succesvolle producties
Samen met een grote groep vrijwilligers wordt ieder jaar een nieuwe voorstelling ontwikkeld en uitgevoerd. De productie "Bricks, Stones en Beatles" trok afgelopen zomer vier uitverkochte voorstellingen en werd door bezoekers enthousiast ontvangen.
Nieuwe productie in 2027
Ook voor 2027 staan de plannen al klaar. Het Steengroeve Theater werkt opnieuw samen met de Ashton Brothers aan een nieuwe productie die van 9 tot en met 14 augustus 2027 te zien zal zijn in de steengroeve.
De kaartverkoop is inmiddels gestart en volgens de organisatie zijn al veel kaarten verkocht. Meer informatie en tickets zijn verkrijgbaar via de website van het Steengroeve Theater en Theater de Storm.
Met de benoeming van Anne Joldersma blijft het Steengroeve Theater bouwen aan een toekomst waarin cultuur, vrijwilligerswerk en de unieke Winterswijkse locatie samenkomen in een bijzondere theaterervaring.