Winterswijk, Netherlands
Terug

Beleef toeristisch Berkelland tijdens Open Dag

social_media_berkelschippers_langwerpig_liggend_v3.jpg
peter |  | Aangepast op
Op 24 maart ontdek je wat gemeente Berkelland allemaal te bieden heeft als het gaat om toerisme en recreatie. Diverse overnachtingslocaties en vrijetijdsactiviteiten doen die dag mee met de gezamenlijke Open Dag voor inwoners en belangstellenden uit de regio. Kijk op opendagtoerismeberkelland.nl, kom langs en maak kennis met toeristische bedrijven, organisaties en activiteiten! "In verschillende gesprekken hoorden we dat ondernemers en organisaties het leuk vinden om de toeristische sector te laten zien aan inwoners en andere belangstellenden. Dat is de reden dat we in gezamenlijkheid deze Open Dag organiseren", vertelt regiocoördinator Berkelland, Anne Weijman. Gerben Renting van Ultimate Adventures Borculo: "En zeg nou zelf: hoe vaak kom je niet langs een campingpoort of B&B en ben je eigenlijk best benieuwd wat daar achter te zien en te doen is?" Hellen Huitema van camping Schoneveld in Ruurlo: "24 maart is de kans om langs te komen en een kijkje te nemen. En zelf te ontdekken welke diverse campings, bijzondere overnachtingslocaties, musea en vrije tijdsactiviteiten in de gemeente Berkelland allemaal zijn." Op opendagtoerismeberkelland.nl is te zien welke bedrijven en organisaties allemaal meedoen en wat zij die dag (extra) aanbieden. Tussen 11 en 15 uur zijn belangstellenden van harte welkom. Je kunt bijvoorbeeld een Mongoolse yurt of Scandinavische stuga's bekijken, stormbanen of een mobiele klimwand beklimmen, een stukje varen, een prijswinnende B&B of Havezathe bewonderen, wijn proeven en er is natuurlijk een hartelijke ontvangst met koffie en thee. Het is voor het eerst dat er in gezamenlijkheid een toeristische Open Dag in Berkelland georganiseerd wordt. Manon Hollink van camping Oetdoor Haarlo: "We weten niet wat we kunnen verwachten, maar we hebben er zin in om er met elkaar iets moois van te maken en een veelzijdige indruk achter te laten dat er in Berkelland van alles te zien, te doen en te beleven is!"

Lees ook

afgevulde flessen.JPG

Wereldprimeur bij Brouwersnös met innovatieve doseertechnologie

GROENLO – Brouwerij Brouwersnös in Groenlo heeft samen met Bronkhorst High‑Tech uit Ruurlo een wereldprimeur gerealiseerd op het gebied van bierafvulling. Voor het eerst is het gelukt om tijdens het afvullen van bier uiterst nauwkeurig natuurlijke fruitaroma’s rechtstreeks in de fles te doseren. De innovatieve techniek maakt het mogelijk om binnen één brouwbatch meerdere smaakvarianten te creëren, zonder aparte biertanks te gebruiken.

grens.JPG

Uitspraak Duitse rechter zet discussie over grenscontroles op scherp

REGIO – De recente uitspraak van de administratieve rechtbank in het Duitse Koblenz over grenscontroles onderstreept volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer de noodzaak van een nieuwe visie op het Europese grensbeleid. De rechtbank oordeelde dat de huidige Duitse grenscontroles in strijd zijn met het Europese recht.

tvorster.jpg

De toekomst van het Aaltense buitengebied onderwerp van meedenkavond

DE HEURNE – De toekomst van het Aaltense buitengebied staat centraal tijdens een meedenkavond op dinsdag 12 mei bij melkveebedrijf ’t Vorster in De Heurne. De bijeenkomst wordt georganiseerd door de fractie Progressieve Partij‑GroenLinks‑PvdA en gaat over de nieuwe Omgevingsvisie Gelderland, het Beleidskader Land- en Tuinbouw en het Waterbeheerprogramma van Waterschap Rijn en IJssel.

Openluchttheater.jpg

Moederdagconcert KWOV markeert heropening Openluchttheater Huininkmaat

WINTERSWIJK - Op zondag 10 mei staat Winterswijk in het teken van een bijzonder muzikaal moment. Vanaf 11.00 uur verzorgt de volledige harmonieafdeling van de Koninklijke Winterswijkse Orkestvereniging een feestelijk Moederdagconcert in het Openluchttheater in de Huininkmaat. Het concert vormt tegelijkertijd de officiële heropening van het volledig gerenoveerde openluchttheater, dat hiermee voor het eerst weer in gebruik wordt genomen.

Ontwerp zonder titel (2).png

Doetinchem gastgemeente voor lustrumeditie Achterhoek

DOETINCHEM - Pride In juni 2026 vindt de lustrumeditie van de Achterhoek Pride plaats, met Doetinchem als gastgemeente. Coördinator Jelle Kleinhesselink, Hiske Vaarwerk van de COC-stadsgroep Doetinchem en wethouder Jorik Huizinga zijn verheugd dat juist deze stad, als hoofdstad van de Achterhoek, een centrale rol speelt in deze bijzondere editie. De vijfde editie markeert een bijzonder moment. De Achterhoek Pride onderscheidt zich als een van de weinige Pride-initiatieven in Nederland die niet wordt gedragen door één organisatie, maar juist door een breed netwerk van lokale vrijwilligers en initiatiefnemers. In dorpen en steden door de hele regio zetten zij zich in om eigen activiteiten en evenementen te organiseren, ieder op hun eigen manier en passend bij hun omgeving.

17771321250441990549971688514370.jpg

Tien aanhoudingen en grote inbeslagnames bij grensoverschrijdend drugsonderzoek

AALTEN – In een grootschalig en grensoverschrijdend onderzoek naar drugshandel zijn vorige week tien verdachten aangehouden. Het onderzoek werd uitgevoerd door basisteam Achterhoek-Oost in samenwerking met de Duitse politie in Nordrhein-Westfalen. In totaal zijn veertien locaties doorzocht in Nederland en Duitsland, waarbij grote hoeveelheden drugs, contant geld en meerdere vuurwapens in beslag zijn genomen.