gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Winterswijk, Netherlands
Terug

In deze Winterswijkse kerk gaan ze aan het bier (maar dat duurt nog even)

3d3982c4-60aa-46ee-abcb-166919011467

Aannemer Jelle Hegeman (links) praat in de Jacobuskerk in Winterswijk wethouder Gosse Visser (midden) bij over zijn idee. Rechts bierbrouwer Erwin Hoftijser.

Foto: Omroep Gelderland

In de Jacobuskerk in het centrum van Winterswijk krijg je straks bier en woon je op stand. Dat is althans het idee van aannemer Jelle Hegeman en bierbrouwer Erwin Hoftijser. De kerk wordt deels gesloopt om plaats te maken voor tien appartementen, Bierbrouwerij Wentersch gaat er brouwen en er komen een winkel en horeca.

Omroep Gelderland |  | Aangepast op

De gemeente Winterswijk werkt graag mee, want een kerk zonder diensten is geen visitekaartje, aldus Omroep Gelderland. In kannen en kruiken is het allemaal nog niet. De gemeente wil een beter plan zien, blijkt uit een brief deze week aan de aannemer. "We zijn ontevreden over de uitwerking", zegt wethouder Gosse Visser. "Er moet op die plek wat gebeuren, maar we willen geen blokkendoos. Het plan moet passen in de omgeving."

Tweeënhalf jaar geleden werd het zaadje geplant bij het gemeentebestuur. Aannemer Jelle Hegeman van TeamWBC wil een deel van de kerk slopen. De ruimte die aan de kant van het Vrijheidspark ontstaat gebruikt hij voor tien koopappartementen.De appartementen in de Jacobuskerk worden 150 vierkante meter groot. Hegeman schat dat de kosten per woning rond de half miljoen euro bedragen. De opbrengst daarvan steekt hij in de brouwerij.

'Met respect voor de kerk'
Hegeman komt de gemeente tegemoet, zegt hij. "We doen het met respect voor de kerk en de plek en komen met ontwerpsessies." Dat Winterswijk kritisch is op zijn plannen, snapt hij. "Zo gaat het tegenwoordig. Het gaat nu wel langer duren, want ik was het liefst volgend jaar al begonnen." Over de totale kosten wil hij niet in detail treden: "Dit loopt in de miljoenen."Zijn onderneming heeft ervaring met het verbouwen van een kerk. In Vragender transformeerde TeamWBC de Sint-Antonius van Paduakerk tot negen woningen.

De gemeente Winterswijk vindt de prijs van de appartementen aan de hoge kant, en wil daarom dat op de plek waar nu nog Bierbrouwerrij Wentersch is gevestigd, aan de Groenloseweg, tien betaalbare koop- dan wel huurwoningen komen. Winterswijk hanteert voor starters in de sociale en goedkope koopsector een prijs tot 269.000 euro en een grens van 384.000 euro voor betaalbare koop.

"We doen het met respect voor de kerk en de plek"

'We zitten nu in een woonwijk'
Erwin Hoftijser van Bierbrouwerij Wentersch verhuist graag naar de Jacobuskerk, zegt hij. "We zijn vanaf het begin enthousiast over het idee. We zitten nu in een woonwijk en daar is geen mogelijkheid voor horeca."

Hij denkt in het centrum van Winterswijk te kunnen groeien. Wentersch is maar een kleine brouwerij, benadrukt Hoftijser. "We produceren nu 1200 hectoliter (1 hectoliter is 100 liter, red.) per jaar. We willen meer produceren, maar een verdubbeling van het aantal hectoliters is ambitieus. We zijn met een paar man."

De gemeente wil behalve extra woningen en meer aandacht voor 'beeldkwaliteit van de appartementen' onder meer een duidelijk plan van de ontwikkelaar voor de pastorie, het verkeer en het parkeren, het laden en lossen van de brouwerij en het monumentale groen.

Lees meer over:

| |

Lees ook

Informatieavond Ooglidcorrectie - Marielle Jippes - Marin Citgez

Informatiebijeenkomst over ooglidcorrectie in Winterswijk: “Een Fraaiie Blik”

WINTERSWIJK – Mensen uit de Achterhoek die een ooglidcorrectie overwegen, krijgen op woensdagavond 18 november de kans om zich uitgebreid te laten informeren tijdens de bijeenkomst “Een Fraaiie Blik”. De informatieavond wordt georganiseerd door het Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) en Fraaii Cosmetiek en vindt plaats in het auditorium van het SKB in Winterswijk.

3d3982c4-60aa-46ee-abcb-166919011467

In deze Winterswijkse kerk gaan ze aan het bier (maar dat duurt nog even)

In de Jacobuskerk in het centrum van Winterswijk krijg je straks bier en woon je op stand. Dat is althans het idee van aannemer Jelle Hegeman en bierbrouwer Erwin Hoftijser. De kerk wordt deels gesloopt om plaats te maken voor tien appartementen, Bierbrouwerij Wentersch gaat er brouwen en er komen een winkel en horeca.

steekincident

Persoon gewond na steekincident in woning in Aalten

AALTEN – In een woning aan de Tubantenstraat in Aalten heeft zich in de nacht van maandag op dinsdag rond 02.10 uur een steekincident voorgedaan. Daarbij raakte één persoon gewond.

858071409_1483638536986220_3825463914178824362_n

77-jarige vrouw overleden na eenzijdig ongeval in Heelweg

HEELWEG – Bij een eenzijdig verkeersongeval op de Hiddinkdijk in Heelweg is maandagavond een 77-jarige vrouw overleden. Het ongeval vond rond 21.00 uur plaats.

Poster_Jubilissimo

Jubilissimo viert elf jubilarissen bij Muziekvereniging Sint Jan

MEDDO – Muziekvereniging Sint Jan zet op zaterdag 31 oktober maar liefst elf jubilarissen in het zonnetje tijdens het bijzondere jubileumconcert Jubilissimo. Leden die 12,5, 25, 40 en zelfs 60 jaar verbonden zijn aan de vereniging worden tijdens een feestelijke en muzikale avond gehuldigd.

selfie Frank Kazenbroot

Leonard Cohen centraal in luisterlezing

WINTERSWIJK – Liefhebbers van muziek, poëzie en inspirerende verhalen kunnen op dinsdagavond 3 november terecht in het Doopsgezind Kerkje in Winterswijk voor een bijzondere luisterlezing van Frank Kazenbroot. Onder de titel Zo kan het licht erin neemt hij bezoekers mee in het leven en werk van de legendarische singer-songwriter Leonard Cohen.