Winterswijk, Netherlands
Terug

Drie winkeldieven gepakt in centrum Winterswijk

bigshoppers-winterswijk.jpg
michiel |  | Aangepast op

Drie winkeldieven zijn zaterdagmiddag in de kraag gevat in Winterswijk. De mannen uit Zuidoost-Europa probeerden een grote hoeveelheid goederen te ontvreemden, maar werden op heterdaad betrapt. Dankzij een alerte getuige konden alle drie de daders worden gepakt.

Nadat de winkeldieven betrapt werden, vluchten ze uit het centrum. Twee konden op het Weeninkpad aangehouden worden. Een alerte getuige zag na een oproep op sociale media de derde verdachte bij het station lopen. Agenten hebben daardoor ook deze man kunnen aanhouden. Geprepareerde bigshoppers en badpakken De mannen sloegen vermoedelijk toe bij meerdere winkels. In blauwe bigshoppers, die zij op het moment van de aanhoudingen bij zich droegen, zaten onder meer hoeveelheden gestolen kleding. De bigshoppers zijn volgens wijkagent Willem Saris mogelijk vooraf geprepareerd om detectiepoortjes te omzeilen. Op het bureau ontdekte de politie dat de winkeldieven een soort badpakken droegen, waarin zij gestolen goederen konden wegstoppen. Diefstal in groepsverband Het is niet voor het eerst dat winkeliers in Winterswijk te maken hebben met diefstal in groepsverband. Een week geleden werden ook al vier winkeldieven aangehouden, die samen tientallen goederen hadden ontvreemd. Ook in oktober sloeg een duo toe in het centrum van de Achterhoekse plaats, zij werden eveneens aangehouden. De wijkagent ziet het aantal groepsdiefstallen groeien. 'We zien dat dieven steeds vaker in groepsverband toeslaan tijdens drukke uren. Dan is de kans op succes het grootst', vertelt Willem Saris. Of er een verband is tussen de diefstallen is niet duidelijk. 'De kans daarop lijkt mij klein, maar dat moeten we onderzoeken.' Door: mediapartner Omroep Gelderland

Lees ook

groot-RRReis trein HR.jpg

Eerste Arriva-trein met naam “Ode aan het landschap” rijdt door de Achterhoek

Achterhoek – De eerste Gelderse Arriva-trein met een nieuwe naam is vanaf nu op het spoor te zien. De trein draagt de naam Ode aan het landschap, een naam die reizigers vorig jaar kozen tijdens de regionale treinnamenwedstrijd van Arriva. De naam verwijst naar de bekende fietsroute van Achterhoek Toerisme én naar het typische coulisselandschap waar de trein dagelijks doorheen rijdt.

dweilorkestedag.JPG

Dweilorkestendag Eierjongens tweede

GROENLO - Ondanks het regenachtige weer kijkt de organisatie van de Dweilorkestendag in Groenlo terug op een zeer geslaagde editie. Het historische centrum stond de hele dag in het teken van muziek, gezelligheid en saamhorigheid. Veel bezoekers trokken naar de binnenstad en genoten van de optredens van de deelnemende dweilorkesten.

obbink-run-090624-mh-19.jpg

Doe mee met de Obbink Run op zondag 31 mei

WINTERSWIJK - Op zondag 31 mei organiseert Archeus weer haar gezellige en sportieve voorjaarsloop: deObbink Run. Een mooie gelegenheid om lekker in beweging te komen en te genieten van deprachtige natuur ten oosten van Winterswijk!

Zicht op Stelkampsveld en boerderij de Steelkamp (1).jpg

Rondleiding natura 2000 gebied Stelkamspveld

RUURLO - Beweging Liefde voor het Klimaat organiseert gezellige en boeiende fiets- enwandelexcursies in steeds een ander stukje Achterhoek. Op zondag 17 mei wordt eenbezoek gebracht aan Stelkampsveld een natura 2000-gebied dat staat in de Nederlandsetop tien van gebieden met de meest zeldzame plantengroei. De afgelopen jaren zijndrastische maatregelen genomen om de natuurkwaliteit te bewaren. Stukken naaldbos zijngekapt, de voedselrijke bodemlaag is op veel plekken afgegraven en het grondwaterpeilverhoogd.

Afbeelding-draaiboek.jpg

Nieuwe Denk vooruit-campagne helpt bedrijven zich voor te bereiden op noodsituaties

Blijven bedrijven in Gelderland draaien in een noodsituatie? 

WINTERSWIJK - Als ondernemer wil je je zaken goed op orde hebben, zodat je kunt groeien. Daarom staan steeds meer Gelderse ondernemers stil bij de vraag: blijft mijn bedrijf draaien in een noodsituatie, waarbij stroom, internet of water uitvalt? Zo’n noodsituatie kan je bedrijf plotseling stilleggen. Vandaag start de Nationale Draaiboekenweek. Door nu te starten met een draaiboek zorg je dat jouw bedrijf blijft draaien bij een noodsituatie. Zo help je jouw bedrijf, toeleveranciers, klanten én Nederland vooruit.

De Treffer.jpg

Ervaren Kracht Wandelvoetbaltoernooi

LICHTENVOORDE - Op woensdag 13 mei organiseert Wandelvoetbalclub De Treffer voor de 4e keer het ErvarenKracht Wandelvoetbaltoernooi. Op het sportpark van Longa’30 ontmoeten maar liefst 16teams elkaar, aldus medeorganisator Frans Ebbers. “De deelnemers verheugen zich op hettoernooi, maar vooral op de ontmoeting en gezelligheid die ons toernooi kenmerkt”.