Winterswijk, Netherlands
Terug

Majorettes van Excelsior behalen mooie resultaten tijdens Nederlandse Kampioenschappen

Majorette-team-Excelsior
peter |  | Aangepast op
Afgelopen zondag 10 april nam de majorettegroep van Muziekvereniging Excelsior Winterswijk deel aan het Nationaal Kampioenschap in Almere. Na een lange periode van voorbereiding en intensieve training zijn er afgelopen weekend prachtige resultaten behaald.   Liza Roekevisch, lid van Excelsior, werd in 2020 al Nederlands Kampioen tijdens het NK. Afgelopen zondag deed ze opnieuw mee en eindige ze met haar spectaculaire solo optreden op een fantastische eerste plek in de categorie Freestyle. Daarnaast was er ook nog een optreden van het hele majoretteteam van Excelsior in de categorie Artistiek programma. Deze was goed voor een vijfde plek. Na afloop van de wedstrijd hebben de meiden deze mooie prestaties met elkaar gevierd, onder het genot van een hapje en een drankje. Lijkt het jou ook leuk om te gaan starten met dansen en twirlen? Kom gezellig eens een keer langs op een training om de sfeer te proeven. Kijk voor meer informatie op www.excelsior-winterswijk.nl of neem contact op via info@excelsior-winterswijk.nl!

Lees ook

maairace

Race op zitmaaiers op Zwarte Cross zorgt voor chaotisch spektakel

LICHTENVOORDE - Tijdens de openingsdag van de Zwarte Cross op donderdag 16 juli 2026 zorgden de deelnemers aan Red Bull Maai’n voor volop spektakel. In de zitmaaierrace namen 23 teams het tegen elkaar op in een wedstrijd waarin snelheid, creativiteit en behendigheid centraal stonden.

20260618_Vlasdag met verven van linnen

Wat hebben uienschillen en een eeuwenoude vlasoven met elkaar te maken?

WINTERSWIJK - Wie denkt dat uienschillen alleen in de gft-bak thuishoren, zal tijdens de Vlasdag op zondag 2 augustus in ‘t Woold verrast worden. De schillen blijken namelijk een prachtige natuurlijke kleurstof te bevatten waarmee linnen warme goudgele tinten krijgt. Bij de Vlasoven ontdekken bezoekers hoe mensen vroeger vlas verwerkten tot linnen én hoe zij stoffen kleurden, lang voordat chemische verf bestond.

20260712_172209

KWOV zet zeven jubilarissen in het zonnetje

WINTERSWIJK - De Koninklijke Winterswijksche Orkest-Vereeniging (KWOV) kent dit jaar maar liefst zeven jubilarissen. Samen zijn zij goed voor een indrukwekkende 187,5 jaar lidmaatschap. Tijdens de jaarlijkse familiebarbecue op zondag 12 juli waren vijf van hen aanwezig om deze bijzondere mijlpaal te vieren.

stijn 1

Stijn Dreijers knap vierde op NK BMX

LICHTENVOORDE – BMX-talent Stijn Dreijers heeft op zaterdag 5 juli een uitstekende prestatie geleverd tijdens het Nederlands Kampioenschap BMX. Na een sterke wedstrijddag reed hij naar een knappe vierde plaats van Nederland.

stolperstenen

Winterswijk legt voor vijfde keer Stolpersteine voor vermoorde Joodse inwoners

WINTERSWIJK - De tienjarige Vera Humberg heeft een steentje gekregen voor de woning aan het Weurden waar ze ooit met haar jongere zusje Margot, broertje Jacob en haar ouders woonde. Voor het echtpaar Marcus de Leeuw en Lize de Leeuw-Mesritz liggen er twee Stolpersteine voor Kreilstraat 23. En aan Harry Gans, die 184 dagen na zijn geboorte in 1942 werd vermoord, herinnert een steen in het plaveisel voor zijn ouderlijk huis aan de Misterweg

de fauw

Foto-expositie in de museumfabriek

WINTERSWIJK - Aan de Morgenzonweg in Winterswijk, te midden van de woonwijk, staan de oude toegangspoort en twee kassahuisjes van de voormalige voetbalclub WVC. MuseumFabriek Winterswijk beheert een van de oude kassahuisjes en gebruikt deze als tentoonstellingsruimte. Vanaf 17 juli is er een foto-expositie ingericht.